Real wygrywa Ligę Mistrzów

Real Madryt pokonał Juventus Turyn 4:1 i został pierwszym klubem w historii, który wygrał Ligę Mistrzów dwa razy z rzędu. Madrytczycy zdołali obronić tytuł głównie dzięki bardzo dobrej postawie w drugiej połowie, w której udało im się w trzy minuty diametralnie zmienić obraz gry. Bohaterem meczu i zdobywcą dwóch bramek dla Królewskich był znakomity Cristiano Ronaldo.

Real Madryt walczył o swoje 12. mistrzostwo, natomiast Juventus Turyn mógł zdobyć trzeci tryumf. W drodze do finału obie ekipy pokonały wiele klasowych drużyn. Królewscy wyeliminowali m.in. Atletico, Bayern i Napoli. Stara Dama wyrzuciła z rozgrywek Monaco, FC Porto i słynną Barcelonę.

Finał na Millenium Stadium w walijskim Cardiff z całą pewnością nie zawiódł. Piłkarze obu drużyn od pierwszych minut prezentowali piękny futbol na bardzo wysokim poziomie. W 20. minucie po pięknej akcji prawym skrzydłem Cravajala i jego celnym podaniu do Cristiano Ronaldo, Portugalczyk silnym, niskim strzałem z 15 metrów zdobył gola na 1:0 dla Królewskich.

Zaledwie siedem minut później w piękny sposób odpowiedzieli piłkarze Juventusu-kilkukrotnie podbili futbolówkę, aż wreszcie cudownym półwolejem do bramki skierował ją Mario Mandżukić.

W pierwszej połowie, mimo dominacji Juventusu Turyn, nie padły już żadne bramki. Gracze Realu zdecydowanie podkręcili tempo w drugiej połowie i wykorzystywali mnożące się błędy piłkarzy Juventusu. Przewagę udowodnili w trzech minutach, w których znokautowali przeciwnika. Najpierw pięknym strzałem z dystansu w 61. minucie bramkę zdobył Casemiro, a w 64. po świetnej akcji prawym skrzydłem, piłkę do bramki Juventusu wbił po raz kolejny Ronaldo.

Próbujących panicznych ataków Włochów osłabił jeszcze Cuadrado, który w 86. minucie zobaczył druga żółtą kartkę za niesportowe zachowanie wobec Sergio Ramosa i musiał zejść z boiska. Dodatkowo wprowadzony z ławki Asensio wykończył akcję Realu i ustalił wynik spotkania na 4:1.

Real Madryt przeszedł do historii. Zinedine Zidane obronił z Realem Puchar Europy i tym samym Królewscy zostali pierwszym klubem piłkarskim, który wygrał Ligę Mistrzów dwa razy z rzędu.

2017-06-06 08:19

Patryk Dobek: Nie wstydzę się Chrystusa!

Niedziela Ogólnopolska 51/2021, str. 24-25

sport

lekkoatletyka

pl.wikipedia.org

Patryk Dobek

Patryk Dobek jest pierwszym polskim sportowcem w historii, który zdobył medal olimpijski w biegu na 800 m. W specjalnym wywiadzie dla "Niedzieli" mówi nie tylko o sportowych sukcesach, ale także o rodzinie, pokorze i Bogu.

Krzysztof Tadej: Sportowcy opowiadają w wywiadach o walce, rywalizacji, osiąganiu sukcesów. A Ty często mówisz o... pokorze.

Patryk Dobek: Moim zdaniem, trzeba być skromnym, ale lepiej za dużo o tym nie opowiadać. Większość osób, z którymi się spotykamy, poznaje nas przede wszystkim po czynach, a nie po tym, co mówimy. Pokorę, skromność należy pokazywać swoją postawą. Tak staram się żyć, choć dawniej było inaczej. Wydaje mi się, że w ciągu kilku lat się zmieniłem i obecnie jestem innym człowiekiem.

Triduum Paschalne - trzy najważniejsze dni w roku

Niedziela legnicka 16/2006

Monika Łukaszów: - Wielkanoc to największe święto w Kościele, wszyscy o tym wiemy, a jednak wielu większą wagę przywiązuje do świąt Narodzenia Pańskiego. Z czego to wynika?

Panie! Bądź dla nas codziennym zmartwychpowstawaniem!

2024-03-28 23:44