Reklama

Konkurs multimedialny

18 maja br. w Gimnazjum nr 3 w Zgierzu odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w powiatowym konkursie multimedialnym Totus Tuus - Cały Twój. Konkurs, przygotowany przez Marka Horoszczuka z okazji 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II odbywał się pod patronatem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu.
Celem organizatorów konkursu była promocja Pontyfikatu Jana Pawła II, zdobycie przez uczniów umiejętności wykorzystania metod prezentacji wizualnej, rozwijanie umiejętności zdobywania wiadomości z różnych źródeł, „dziennikarskiego” poszukiwania informacji oraz umiejętnego opracowania zebranego materiału, rozwijanie współpracy w zespołach, poszerzenie wiadomości o Janie Pawle II, Kościele polskim i powszechnym oraz problemach współczesnego świata.
Jury przy ocenianiu prac zwracało szczególną uwagę na merytoryczną zawartość tekstu, zgodność z tematem, oryginalność prezentacji, estetykę wykonania, aktualność, zasób zawartych wiadomości, poprawne i odpowiednie przeglądanie prezentacji nawet na sprzęcie niewysokiej jakości.
W konkursie wzięło udział 54 uczniów w 30 drużynach, z ośmiu szkół powiatu zgierskiego:
- Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczawinie;
- Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie;
- Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Giecznie;
- Gimnazjum w Modlnej;
- Miejskiego Zespołu Szkół w Aleksandrowie Łódzkim;
- Gimnazjum w Parzęczewie;
- Gimnazjum nr 2 w Zgierzu;
- Gimnazjum nr 3 w Zgierzu.
Za najlepszą pracę w powiatowym konkursie multimedialnym Totus Tuus jury uznało prezentację wykonaną przez Agnieszkę Bojarską z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu. Opiekunem laureatki jest p. Tadeusz Obiedziński.
Drugie miejsce zajęła praca wykonana przez Marlenę Jóźwiak i Małgorzatę Woźniak z Gimnazjum nr 3 w Zgierzu (opiekun Marek Horoszczuk).
Trzecie miejsce przyznano Joannie Wojtas i Małgorzacie Kurczewskiej. Obie prezentacje zostały wykonane w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Szczawinie (opiekun Bogdan Krawczyk).
Wyróżnienia przyznnano: Agacie Uzarek z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu (opiekun Tadeusz Obiedzińskiego), Konradowi Kolisowi z Gimnazjum Miejskiego w Głownie (opiekun Stanisław Kaszubowski), Mariuszowi Woźniakowi i Witoldowi Beczkowskiemu z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczawinie (opiekun Bogdan Krawczyk), Tomaszowi Szostkowi z Gimnazjum w Parzęczewie (opiekunki: Wiesława Nowak i Bożena Kartusińska), Wioli Chachaj, Paulinie Olejniczak, Annie Pijanowskiej i Agacie Szczepaniak z Zespółu Szkolno-Gimnazjalnego w Giecznie (opiekun Elżbieta Błaszczyk).
W Gimnazjum nr 3 odbył się również konkurs plastyczny pt. Portret Jana Pawła II przygotowany przez Barbarę Wierzbowską.
Pierwsze miejsce komisja konkursowa przyznała pracy - Wiktorii Mosińskiej i Justynie Przybylak z klasy III d, drugie miejsce uzyskała praca - Marty Ruty z klasy I i trzecie miejsce przyznano - Paulinie Łyjak z klasy II b.
Reportaż z rozstrzygnięcia konkursu Totus Tuus, wraz z życzeniami urodzinowymi od wszystkich uczestników, Gimnazjum nr 3 w Zgierzu wysłało Ojcu Świętemu z okazji 84. urodzin.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na Jasnej Górze: Rodzina znakiem Bożej miłości w świecie

2021-09-26 14:47

[ TEMATY ]

rodzina

ks. Paweł Klys

O tym, że rodzina ma być wśród świata znakiem i szkołą miłości Boga, zwłaszcza wobec najsłabszych: dzieci, starszych, niepełnosprawnych, w różny sposób wykluczanych i tych bez domu, mówił w homilii abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki przewodniczył Mszy św. z udziałem uczestników 37. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Pielgrzymka stanowiła centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia.

Abp Ryś podkreślił w homilii, że rodzina jest i powinna być podstawową i najważniejszą przestrzenią, w której uczymy się troski, uważności na najmniejszych; dzieci, w tym te poczęte a jeszcze nienarodzone, starszych, chorych, niepełnosprawnych. - W tym względzie rodzina spełnia niesłychaną rolę wobec całych społeczeństw. Dramatyczne jest społeczeństwo, które się tego nie uczy od rodziny. Dramatyczne jest społeczeństwo, które zamiast zatroszczyć się o tych, co są najsłabsi, potrafi ich zabijać. Niesłychane jest społeczeństwo, które nie dało się wychować rodzinie jako tej podstawowej ludzkiej wspólnocie, od której wszystkie inne powinny czerpać sposoby myślenia, działania. Państwo, Kościół, wszyscy się w jakiś sposób uczymy od rodziny, a uczymy się wtedy, kiedy mamy w sobie tę koncentrację na najmniejszych – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję