Reklama

Jasna Góra

Zapraszamy na czerwcowy Wieczór Maryjny

„Wniebowzięcie” to temat przedostatniego już Jasnogórskiego Wieczoru Maryjnego w ramach cyklu „Moja Mama jest Królową”, który odbędzie się w czwartek, 8 czerwca.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Wieczory Maryjne

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Jasna Góra

W ramach dziewięciomiesięcznego cyklu zaplanowano Msze św., katechezy i świadectwa oparte o tajemnice życia Najśw. Maryi Panny. Spotkania wpisują się w Jubileuszowy Rok 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej i stanowią okazję do refleksji nad znaczeniem królowania Maryi w naszych sercach i w naszej Ojczyźnie.

Wieczory Maryjne odbywają się 8 dnia każdego miesiąca, ponieważ właśnie 8 września 1717 roku miała miejsce koronacja jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej. Na program kolejnego Wieczoru składają się:

- Msza św. o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej - o. Józef Stępień, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie

- godz. 19.30 spotkanie w bazylice z udziałem zaproszonych gości; obecni będą: o. Grzegorz Prus, rektor WSD Paulinów i Helena Pyz, lekarka i misjonarka świecka (Ośrodek Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach). Spotkanie poprowadzi Agnieszka Porzezińska, scenarzystka filmowa i dziennikarka

- godz. 21.00 - Apel Jasnogórski, po którym chętni mogą pozostać do 24.00 na nocnym czuwaniu przed Wizerunkiem Jasnogórskiej Maryi. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00 sprawowana przez o. Roberta Dziewulskiego. W Apelu uczestniczą paulińskie parafie z Włodawy, Biechowa i Łęczeszyc.

*

Nowenna Jasnogórskich Wieczorów Maryjnych jest jednym z elementów przygotowań do głównych obchodów jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu, które odbędą się z udziałem Episkopatu Polski na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r.

Wieczory Maryjne odbywają się 8 dnia każdego miesiąca, bo to 8 września 1717 roku miała miejsce koronacja jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej.

Jasnogórskie Wieczory Maryjne oparte są o tajemnice życia życia Najśw. Maryi Panny:

- 8 listopada - Zwiastowanie

- 8 grudnia - Nawiedzenie

- 8 stycznia - Boże Narodzenie

- 8 lutego - Ofiarowanie

- 8 marca - Najpiękniejsza z Kobiet - dysputa jasnogórska z okazji Święta Kobiet

Reklama

- 8 kwietnia - Boleść Matki

- 8 maja - Kana Galilejska

- 8 czerwca - Wniebowzięcie

- 8 lipca - Ukoronowanie.

Patronat honorowy nad Jasnogórskimi Wieczorami Maryjnymi objęli:

- Konferencja Episkopatu Polski

- Polskie Towarzystwo Maryjne

- o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów

Patronat medialny:

- Polskie Radio

- Tygodnik Katolicki Niedziela

- Radio Jasna Góra

- Biuro Prasowe Jasnej Góry

- Radio Fiat.

2017-06-08 17:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: 29. Pielgrzymka Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego

[ TEMATY ]

Jasna Góra

więźniowie

#Pielgrzymka

BPJG

Na Jasnej Górze odbyła się 29. Pielgrzymka Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. W spotkaniu uczestniczyli represjonowani za tzw. działalność przeciwko władzy w latach 1939-56, zaledwie garstka tych, którym zdrowie pozwoliło jeszcze na przybycie do Matki Bożej. Pielgrzymka była okazją do przypomnienia o historii Polski i jej bohaterach, często zapomnianych.

Helena Eiben podkreśliła, że pielgrzymowanie na Jasną Górę jest hołdem dla wszystkich byłych więźniów politycznych. - Pragnę uczcić też mojego męża. On już nie żyje, ale gdyby mógł, to by tutaj był. Chciałabym, żebyśmy byli przykładem dla młodszego pokolenia, że dla Polski warto się poświęcać, że trzeba coś dla niej robić - zauważyła. Mąż pani Heleny, Bolesław Eiben był więźniem politycznym, skazanym w 1955 r. dwukrotnie na karę śmierci za działalność antykomunistyczną. Odbywał ją przez 12 lat w różnych więzieniach np. w Rawiczu, Wronkach, czy w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

USA/ Prezydent Biden: jestem gotowy spotkać się z Putinem, jeśli będzie chciał zakończyć wojnę

2022-12-01 21:50

flickr.com

Jestem gotowy spotkać się z Władimirem Putinem, jeśli zdecyduje, że chce zakończyć wojnę w Ukrainie - zadeklarował w czwartek prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Dodał jednak, że Putin dotąd nie wykazuje takich oznak, oraz zapewnił, że nie podejmie decyzji bez konsultacji z sojusznikami.

"Nie mam żadnych bezpośrednich planów, by skontaktować się z panem Putinem. (...) Ale jestem gotowy, by rozmawiać z nim, jeśli faktycznie jest zainteresowany, (jeśli) zdecydował, że chce szukać sposobu na zakończenie tej wojny. (Jednak) on tego jeszcze nie zrobił" - powiedział Biden podczas konferencji prasowej w Białym Domu po spotkaniu z Macronem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję