Reklama

Jasna Góra

Zapraszamy na czerwcowy Wieczór Maryjny

„Wniebowzięcie” to temat przedostatniego już Jasnogórskiego Wieczoru Maryjnego w ramach cyklu „Moja Mama jest Królową”, który odbędzie się w czwartek, 8 czerwca.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Wieczory Maryjne

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Jasna Góra

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach dziewięciomiesięcznego cyklu zaplanowano Msze św., katechezy i świadectwa oparte o tajemnice życia Najśw. Maryi Panny. Spotkania wpisują się w Jubileuszowy Rok 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej i stanowią okazję do refleksji nad znaczeniem królowania Maryi w naszych sercach i w naszej Ojczyźnie.

Wieczory Maryjne odbywają się 8 dnia każdego miesiąca, ponieważ właśnie 8 września 1717 roku miała miejsce koronacja jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej. Na program kolejnego Wieczoru składają się:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Msza św. o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej - o. Józef Stępień, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie

- godz. 19.30 spotkanie w bazylice z udziałem zaproszonych gości; obecni będą: o. Grzegorz Prus, rektor WSD Paulinów i Helena Pyz, lekarka i misjonarka świecka (Ośrodek Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach). Spotkanie poprowadzi Agnieszka Porzezińska, scenarzystka filmowa i dziennikarka

- godz. 21.00 - Apel Jasnogórski, po którym chętni mogą pozostać do 24.00 na nocnym czuwaniu przed Wizerunkiem Jasnogórskiej Maryi. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00 sprawowana przez o. Roberta Dziewulskiego. W Apelu uczestniczą paulińskie parafie z Włodawy, Biechowa i Łęczeszyc.

*

Nowenna Jasnogórskich Wieczorów Maryjnych jest jednym z elementów przygotowań do głównych obchodów jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu, które odbędą się z udziałem Episkopatu Polski na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r.

Wieczory Maryjne odbywają się 8 dnia każdego miesiąca, bo to 8 września 1717 roku miała miejsce koronacja jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej.

Jasnogórskie Wieczory Maryjne oparte są o tajemnice życia życia Najśw. Maryi Panny:

- 8 listopada - Zwiastowanie

- 8 grudnia - Nawiedzenie

- 8 stycznia - Boże Narodzenie

- 8 lutego - Ofiarowanie

- 8 marca - Najpiękniejsza z Kobiet - dysputa jasnogórska z okazji Święta Kobiet

Reklama

- 8 kwietnia - Boleść Matki

- 8 maja - Kana Galilejska

- 8 czerwca - Wniebowzięcie

- 8 lipca - Ukoronowanie.

Patronat honorowy nad Jasnogórskimi Wieczorami Maryjnymi objęli:

- Konferencja Episkopatu Polski

- Polskie Towarzystwo Maryjne

- o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów

Patronat medialny:

- Polskie Radio

- Tygodnik Katolicki Niedziela

- Radio Jasna Góra

- Biuro Prasowe Jasnej Góry

- Radio Fiat.

2017-06-08 17:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Drugi Wieczór Maryjny na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Wieczory Maryjne

B. M. Sztajner/Niedziela

Drugie spotkanie w cyklu: „Wieczory Maryjne - Katechezy z Janem Pawłem II w 40. rocznicę pielgrzymki Ojca Świętego na Jasną Górę” w niedzielę 12 maja 2019 r. w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze.

Temat drugiego spotkania: „PRZYZWYCZAILI SIĘ POLACY ZE WSZYSTKIM PRZYCHODZIĆ NA JASNĄ GÓRĘ”. Tu mieszka nasza Matka! Cała dla wszystkich swoich dzieci!”.

CZYTAJ DALEJ

Maryja Matką Kościoła

Na całym świecie w obrządku łacińskim obchodzone będzie wspomnienie Maryi Matki Kościoła – postanowił Papież Franciszek. W Watykanie opublikowano dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 11 lutego bieżącego roku. Informuje on, że decyzją Ojca Świętego wspomnienie to będzie obchodzone w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego.

Jak podają Dzieje Apostolskie, w momencie Zesłania Ducha Świętego w Wieczerniku obecni byli wszyscy Apostołowie, którzy „trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego” (Dz 1, 14). „Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół.

CZYTAJ DALEJ

#PodcastUmajony (odcinek 20.): Odkurzyłeś już?

2024-05-19 19:30

[ TEMATY ]

#PodcastUmajony

materiał prasowy

Po co mi Pismo Święte? Czy da się nim modlić? Czego w kontakcie z Biblią uczy nas Maryja? Zapraszamy na dwudziesty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o maryjnym zachowywaniu i rozważaniu Słowa w sercu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję