Reklama

Zawitaj, pełna łaski

Dobiegły końca misje maryjne prowadzone przez o. Zbigniewa Chaima, redemptorystę z Tuchowa. Cała trasa przejazdu Matki Bożej od granic parafii została udekorowana kolorowymi proporczykami, wszystkie domy przystrojono emblematami i kolorowymi światełkami wokół obrazów. Odcinek od kościoła do Parku Kard. Wyszyńskiego ozdobiono krzyżami i kolorowymi lampionami.
7 maja rozpoczęło się nabożeństwo oczekiwania w parafialnym kościele. O godz. 16.30 wyruszyła uroczysta procesja ze świątyni na przeciw przybywającego Obrazu. Spotkanie orszaku procesyjnego z samochodem-kaplicą miało miejsce o 16.40 w okolicach tzw. „białej kaplicy”. Obraz na swoje ramiona wzięli strażacy, po czym przekazali go leśnikom. Kolejno Obraz nieśli: Koło Gospodyń, ojcowie, matki, chłopcy i dziewczęta. Wysłuchawszy Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety dziekan ks. Jan Krawczyk odczytał telegram od Ojca Świętego wystosowany na tę okazję.
Po powitaniach rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył bp Mariusz Leszczyński. Swój udział w tej uroczystości zaznaczyły dzieci przeżywające w tym roku uroczystość rocznicy I Komunii św. W słowie pasterskim kończącym uroczystą Mszę św. powitalną Ksiądz Biskup przypomniał, że ten Obraz już raz w tej świątyni był przez chwilę w maju 1983 r. podczas peregrynacji z racji jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry.
O godz. 20.00 rozpoczęło się czuwanie stanowe kobiet. Apel Jasnogórski zgromadził całą rzeszę wiernych, którzy przybyli, by przypomnieć swojej Królowej gotowość służenia Jej oraz Jej Synowi. Ojciec Kustosz prowadzący to nabożeństwo podkreślał wielkie znaczenie Sanktuarium Jasnogórskiego dla całego Narodu oraz cuda i łaski, których doświadczali i doświadczają przybywający tam pielgrzymi. Po Apelu swoje czuwanie stanowe mieli mężczyźni. O godz. 23.00 wspominaliśmy w modlitwie przed Królową Wszystkich Świętych i dziękowaliśmy naszym przodkom za przekazany dar wiary. O północy rozpoczęła się uroczysta Pasterka maryjna w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, której przewodniczył rodak tutejszej parafii ks. Tomasz Kielar. Wraz z nim koncelebrowali księża posługujący tej społeczności. Z zaproszenia do wspólnej modlitwy skorzystali: ks. Michał Maciołek, który wygłosił słowo Boże, oraz ks. Zbigniew Antosz, ks. Józef Czaus, ks. Robert Dragan, ks. Artur Sokół, ks. Tadeusz Bastrzyk, ks. Piotr Rawlik. Podczas tej Mszy św. wspominano także zmarłego ponad rok temu śp. ks. Stanisława Dudzińskiego pochodzącego z tej parafii.
Po tej Mszy św. rozpoczęły się czuwania poszczególnych dzielnic parafii. Porannym śpiewem Godzinek rozpoczęły się kolejne spotkania przed Matką Bożą dzieci, młodzieży, starszych i chorych. Całą tą niezwykłą dobę nawiedzenia zakończyła Msza św. dziękczynna, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Następnie wyruszyła procesja z Obrazem przed Grotę Matki Bożej, gdzie po wspólnej modlitwie różańcowej i błogosławieństwie Obrazem w strugach pożegnalnego deszczu i łzach żegnających wiernych, przy biciu dzwonów i sygnale syren strażackich Obraz Matki Bożej odjechał do parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Lub.
9 maja wyruszył w wędrówkę do rodzin w parafii obraz Matki Bożej, który przywieziony został w ubiegłym roku z Jasnej Góry jako dar od pielgrzymów wędrujących w sierpniu do Sanktuarium Jasnogórskiego.
To niezwykłe wydarzenie i spotkanie z Maryją niewątpliwie bardzo mocno wpłynęło na życie tutejszych parafian. Królowa i Matka przybywająca do swych dzieci w znaku Jasnogórskiej Ikony jakże była bardzo potrzebna dziś znękanym problemami codzienności i zagubienia. Jej obecność pośród nas wlała nowy promyk nadziei na przyszłość. O tym wydarzeniu przypominają nam każdego dnia bijące dzwony o 21.00 na Apel Jasnogórski oraz dobre postanowienia, które podjęliśmy wobec Niej i Jej Syna, gdy była w tym znaku pośród nas. Ta uroczystość bardzo mocno wpłynęła także na życie tutejszej społeczności parafialnej. Pokazała, że dla Bożej chwały i miłości do Matki Najświętszej potrafią się zmobilizować i dokonać wielkich rzeczy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję