Reklama

Regulamin konkursu „List w Roku Wiary. Przekazujemy Ewangelię"

2012-10-22 16:52

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU OGŁOSZONEGO PRZEZ TYGODNIK KATOLICKI „NIEDZIELA” „LIST W ROKU WIARY. PRZEKAZUJMY EWANGELIĘ”1. Organizatorem Konkursu jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”.


2. W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy Czytelnicy „Niedzieli”; wyklucza się udział pracowników Redakcji oraz członków ich rodzin.

Reklama


3. Oceny nadsyłanych prac dokonuje jury powołane przez organizatorów Konkursu.


4. Jury Konkursu przyzna następujące nagrody:


I nagroda: PIELGRZYMKA DO RZYMU

Dwa wyróżnienia: statua bł. Jana Pawła II


5. Termin nadsyłania prac: 31 stycznia 2013 r.; decyduje data stempla pocztowego.


6. Nazwiska laureatów zostaną podane na łamach „Niedzieli” oraz na stronie internetowej: www.niedziela.pl do końca marca 2013 r.


7. Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu pisemnie.


8. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego spotkania 18 maja 2013 r. (sobota) w Auli Tygodnika „Niedziela” w Częstochowie, ul. 3 Maja 12


9. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach „Niedzieli” (we fragmentach), a w całości na stronie internetowej www.niedziela.pl

Laureaci zobowiązani są do osobistego odbioru nagród.


10. W przypadku autorów niepełnoletnich należy dołączyć w kopercie pisemną zgodę opiekuna prawnego na udział autora w Konkursie.


11. W Konkursie udział mogą brać wyłącznie prace nigdzie dotąd niepublikowane i nienagrodzone.


12. Uczestnik Konkursu przez nadesłanie pracy wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie tej pracy do celów promocyjnych, wydawniczych i innych zgodnych z działalnością Organizatora.


13. Do każdej pracy, włożonej do koperty opatrzonej hasłem lub pseudonimem, powinna być dołączona druga zamknięta koperta z tym samym hasłem lub pseudonimem, wewnątrz której będą następujące dane: imię i nazwisko, dokładny adres z kodem pocztowym, telefon, ewentualnie e-mail, krótka nota biograficzna (wykształcenie, zawód, osiągnięcia). Do drugiej koperty z danymi osobowymi powinna być dołączona płyta CD z zapisanym elektronicznie tekstem pracy konkursowej.


14. Praca musi być przygotowana w edytorze tekstowym.


15. Do Konkursu będą przyjmowane tylko prace wydrukowane i podpisane.


16. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów.


17. Nadesłanie pracy na Konkurs równoznaczne jest z akceptacją Regulaminu Konkursu.


20. Prace należy nadsyłać pod adresem:

Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa

z dopiskiem: KONKURS

Tagi:
konkurs regulamin

Reklama

Regulamin Ankiety „Niedzieli” z nagrodami

2019-10-30 08:47

1. Ankieta „Niedzieli” z nagrodami jest przygotowana przez Redakcję Tygodnika Katolickiego „Niedziela” z siedzibą przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie.

2. Regulamin określa zasady przeprowadzenia ankiety z nagrodami, zasady uczestnictwa, nagrody, sposób wyłonienia laureatów oraz przekazania im nagród.

3. Treść regulaminu udostępniona jest na stronie internetowej Tygodnika: www.niedziela.pl .

4. Akcja Ankieta „Niedzieli” z nagrodami trwa do 18 listopada 2019 r. Wyniki losowania nagród zostaną ogłoszone na stronie Tygodnika: www.niedziela.pl 14 dni od zakończenia Akcji.

5. Fundatorem nagród jest Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

6. Warunkiem uczestnictwa w Ankiecie „Niedzieli” z nagrodami jest wypełnienie ankiety.

7. Podanie danych teleadresowych w celu skontaktowania się z laureatami wylosowanymi przez komisję.

8. Skład Komisji losującej nagrody jest wyłoniony przez Redaktora Naczelnego „Niedzieli”.

9. Jeden uczestnik może wypełnić tylko jedną ankietę.

10. Organizator przyznaje nagrody: Nagroda główna: zwiedzanie Sanktuarium Jasnogórskiego oraz Biblioteki Jasnogórskiej (dla całej rodziny) z przewodnikiem oraz spotkanie z redaktorami „Niedzieli” w siedzibie tygodnika. Dodatkowo 50 wylosowanych osób zostanie nagrodzonych książkami z Księgarni „Niedzieli”.

11. Zdobywcy nagród zostaną powiadomieni o wygranej drogą pocztową lub e-mailową pod adresami podanymi w ankiecie.

12. Organizator skontaktuje się z laureatem telefonicznie lub e-mailowo w celu szczegółów realizacji nagrody.

13. Przesyłanie danych osobowych w ankiecie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie przez Redakcję i Administrację Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Redakcja i Administracja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” z siedzibą w Częstochowie, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa.

W organizacji został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: e-mail: rodo@niedziela.pl .

Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej przez Panią/Pana zgody na ich przetwarzanie. Nie będą przekazywane innym odbiorcom danych.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podaje Pani/Pan swoje dane dobrowolnie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Kard. Sarah: módlcie się i pokutujcie za waszych pasterzy

2019-11-12 17:30

Krzysztof Bronk/vaticannews.va / Mediolan (KAI)

„Dzięki nieustannej modlitwie w swym klasztorze Benedykt XVI dodaje nam sił. Ta modlitwa jest najpiękniejszą encykliką, jaką mógł przekazać dziś Kościołowi, który musi nauczyć się modlić” – uważa kard. Robert Sarah. Jego zdaniem to właśnie modlitwa jest głównym remedium na kryzys współczesnego Kościoła. „Jeśli myślicie, że wasi kapłani i biskupi nie są święci, to bądźcie święci dla nich! Pokutujcie i pośćcie za ich wady” – mówił prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego podczas spotkania z katolikami w Mediolanie.

Magdalena Miła

Afrykański purpurat przypomniał, że to modlitwa, a nie zniesienie celibatu jest również podstawową odpowiedzią na brak powołań. Jezus przewidział taką sytuację i nie powiedział: musicie się jakoś przeorganizować, ale powiedział „módlcie się!”. Zdaniem kard. Saraha zniesienie celibatu wyrządziłoby w Kościele wielkie szkody.

Zachęcając wiernych do modlitwy, kard. Sarah zapewnił, że w ten sposób zdołają się obronić przed zagrożeniami, które niesie współczesny świat. Przeżywany przez niego kryzys ma różne przejawy, ale jego podstawową przyczyną jest odrzucenie Boga, zamknięcie Go w swoistym areszcie domowym. Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferiańską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoła. Kard. Sarah ujawnił, że on sam musiał zająć się sprawą kobiety, która po zmianie płci została przyjęta do seminarium. „Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatu” – powiedział prefekt watykańskiej kongregacji.

Afrykański kardynał zaznaczył, że mówiąc o współczesnym świecie musimy pamiętać, że to my doprowadziliśmy do jego dechrystianizacji. „Boli mnie, kiedy widzę, jak wielu biskupów zaprzedaje nauczanie Kościoła i tworzy podziały wśród wierzących” – mówił w Mediolanie kard. Sarah.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Papież: „Pragnę udać się do Argentyny, ale w 2020 będzie to trochę trudne”

2019-11-13 21:38

kg (KAI/Télam) / Buenos Aires/Watykan

Papież Franciszek potwierdził pragnienie odwiedzin Argentyny, ale w rozmowie z argentyńską agencją prasową Télam dodał, że ze względu na podjęte już zobowiązania na rok 2020 będzie to „trochę trudne”. Zaznaczył, że na przyszły rok zaplanował już inne podróże.

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty przypomniał, że zamierzał udać się do swej ojczyzny w listopadzie 2017, odwiedzając także Chile i Peru, ale proces wyborczy w jego kraju uniemożliwił spełnienie tych planów. Wyjaśnił, że postanowił „odłożyć Argentynę i Urugwaj na później”.

W czerwcu br. przewodniczący Argentyńskiej Konferencji Biskupiej bp Óscar Ojea w rozmowie także z Télam oznajmił, że papież „myśli już o tym, kiedy przybyć do kraju” i dodał, że wizyta taka mogłaby się odbyć „pod koniec 2020 roku lub w 2021”.

Franciszek przelatywał dotychczas dwukrotnie nad Argentyną: w lipcu 2015, gdy leciał do Ekwadoru, rozpoczynając swą drugą podróż do Ameryki Łacińskiej (objęła ona jeszcze Boliwię i Paragwaj) oraz w styczniu 2018, w drodze do Chile.

W rozmowie z agencją Ojciec Święty potwierdził zainteresowanie udania się w przyszłym roku do Iraku i Sudanu Południowego w ramach wspólnej podróży ekumenicznej wraz z anglikańskim arcybiskupem Canterbury Justinem Welbym. Co do tego drugiego kraju, to – jak zauważył – będzie to możliwe, „o ile pozwolą na to warunki polityczne”.

Jorge Mario Bergoglio był arcybiskupem Buenos Aires w latach 1998-2013, po czym opuścił Argentynę na początku marca 2013, udając się do Rzymu na konklawe, na którym został wybrany na papieża i od tamtego czasu już nie odwiedził swej ojczyzny. Budzi to duże niezadowolenie i krytykę wśród jego rodaków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem