Reklama

IV Dzień Papieski

Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju

Dzień Papieski we Wrocławiu uczczony zostanie koncertem poświęconym Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Odbędzie się on 10 października w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Ostrowie Tumskim. W jego pierwszej części artyści scen wrocławskich będą recytowali teksty Jana Pawła II, drugą część wypełnią występy chóralne. Także 12 października w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu jest planowany koncert Stanisława Sojki poświęcony Ojcu Świętemu i jego ostatniej książce pt. „Wstańcie, chodźmy!”. Ponadto we wrocławskim KIK- u będą głoszone wykłady związane z tegorocznym Dniem Papieskim.
We wszystkich kościołach odprawione zostaną Msze św. w intencji Jana Pawła II, będziemy też o Nim pamiętać w modlitwie wiernych w czasie niedzielnej Eucharystii, jak i w modlitwach prywatnych.
8 października w kościele pw. św. Augustyna we Wrocławiu, ul. Sudecka 90 zostanie odprawione w intencji Ojca Świętego całodobowe Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie Mszy św. o godz. 12.00.
9 października do Trzebnicy, do sanktuarium św. Jadwigi, patronki wyboru Papieża, wyruszy sprzed wrocławskiej katedry o godz. 6.00 pielgrzymka młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych ze swoimi katechetami.
10 października o godz. 9.30 w katedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy odbędzie się Msza św. w intencji Ojca Świętego pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. Od 24 września można też oglądać w katedrze świdnickiej wystawę fotografii Adama Bujaka poświęconą Janowi Pawłowi II.
10 października pod wszystkimi świątyniami i w czasie spotkań będzie trwała zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością” na wsparcie programu stypendialnego fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Środki zebrane w tej akcji zostaną przekazane uzdolnionej, ale ubogiej młodzieży, by dać im szansę lepszego startu w życie. Do akcji można się też włączyć, wysyłając SMS-y o treści „Pokój” z telefonów komórkowych wszystkich sieci GSM pod numer 7250. Telekomunikacja Polska uruchomiła numer stacjonarny 0300200110. Zachęcamy wszystkich do wspierania tej szczytnej inicjatywy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka

2021-07-26 18:31

[ TEMATY ]

głód

papież Franciszek

prawa człowieka

Grzegorz Gałązka

Głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka – napisał papież Franciszek w przesłaniu do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Odczytał je sekretarz ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej abp Paul Gallagher podczas inauguracji trzydniowego spotkania będącego przygotowaniem do oenzetowskiego szczytu na temat systemów dystrybucji żywności. Spotkanie odbywa się w siedzibie FAO w Rzymie, zaś szczyt zaplanowano na wrzesień w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

CZYTAJ DALEJ

W sierpniu rozpocznie się VIII Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach

2021-07-26 14:42

mat. pras

Organy w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach

Organy w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach

W niedzielę, 8 sierpnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach.Wydarzenie odbywać się będzie pod patronatem medialnym "Niedzieli Wrocławskiej".

Koncerty organowe odbędą się w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Festiwal składa się z cyklu czterech niedzielnych koncertów w wykonaniu znakomitych artystów z Polski i z zagranicy. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ zaproszeni zostali wyłącznie rodzimi artyści, którzy są najwyższej klasy twórcami. Podczas drugiego koncertu gościnnie wystąpi światowej sławy zespół folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk”. Repertuar koncertu będzie poświęcony Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i będzie prawdziwą różnorodnością stylów muzycznych, emocji i obsady. W edycji tegorocznego festiwalu wystąpią: 08 sierpnia 2021 – Daniel Strządała – organy, Krzysztof Karpeta. – wiolonczela, Maria Rozynek- Banaszak – sopran, 22 sierpnia 2021 – Łukasz Romanek – organy, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, 05 września 2021 – Jerzy Kukla – organy, Angelika Rzewuska – sopran, 19 września 2021 – Ewa Bąk – organy, Wojciech Musiał – trąbka, Marcin Ciszewski – tenor. Podczas tegorocznej edycji festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa sztuki współczesnej pt. „Aerofony”. Projekt ma na celu aktywowanie lokalnego środowiska artystycznego do wspólnego działania, otwarcie mieszkańców na sztukę współczesną, wzbudzenie procesów twórczych i zachęcenie do udziału w tegorocznej edycji festiwalu.

CZYTAJ DALEJ

5. rocznica ŚDM w Krakowie: Drogowskazy papieża Franciszka dla młodych

2021-07-27 11:34

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

ŚDM

papież Franciszek

Monika Rybczyńska/Biuro Krajowe ŚDM

Piąta rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie skłania do przypomnienia głównych wątków orędzia, jakie 2, 5 milionom młodych z całego świata przekazał tam papież Franciszek. Układa się ono w 10 przejrzystych drogowskazów.

1. Dzięki wam świat może być lepszy!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję