Reklama

Przed XX Światowym Dniem Młodzieży

Lubelskie przygotowania

Rozpoczęły się już przygotowania do obchodów XX Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sierpniu przyszłego roku w Kolonii. Obchody obejmują dwa etapy: diecezjalny (11-15 sierpnia; pobyt w wybranej diecezji na terenie Niemiec) oraz centralny w Kolonii (15-21 sierpnia), zakończony czuwaniem i Mszą św. (20/21 sierpnia) pod przewodnictwem Jana Pawła II.

Niedziela lubelska 41/2004

W oczekiwaniu na spotkanie z Ojcem Świętym rozpoczynamy duchową podróż, podobną do tej, jaką przebyli Mędrcy udający się za wskazaniami Gwiazdy Betlejemskiej. Droga ta poprzedzi fizyczne wędrowanie do niemieckich diecezji, a potem do Kolonii. Od września do czerwca każdego miesiąca spotkamy się, żeby postąpić krok dalej dzięki modlitwie i rozważaniu słów Ojca Świętego, według jego zachęty, by nie poprzestać na zewnętrznym zapale organizatorskim, ale przygotowywać swoje serca.
23 września br. w kościele Ducha Świętego w Lublinie młodzież modliła się przed kopią obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Był to zarazem czas rozpoczęcia duchowej drogi przygotowania do spotkania w Kolonii i zwierzenia jej Matce Najświętszej. 16 października, również w kościele Ducha Świętego, o godz. 18.00, dokładnie w 26. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, młodzi spotkają się ponownie - w ramach ogólnopolskiego Dnia Papieskiego - by zastanawiać się, jak przesłanie Jana Pawła II do młodzieży wprowadzać w życie. Będą szukać sposobów, by stawać się papieskim „żywym pomnikiem”; ofiarują także dar modlitwy za Jana Pawła II. Kolejne spotkanie odbędzie się 21 listopada w archikatedrze lubelskiej, gdy młodzi - razem z członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy świętować będą swoje święto patronalne w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - uczestniczyć będą we Mszy św., sprawowanej przez abp. Józefa Życińskiego o godz. 11.30. Kolejny etap rozpocznie się w ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem (18 grudnia, początek o godz. 16.00). To tradycyjnie czas spotkania opłatkowego młodzieży z Metropolitą Lubelskim. Łączy nas wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, ale także wychodzenie ku potrzebującym - uchodźcom, którzy utracili poczucie bezpieczeństwa czy bezdomnym; z darem serca i konkretną pomocą. To także czas zadumy nad tajemnicą narodzin Boga - Człowieka i tajemnicą zaufania, które każe młodym, jak Mędrcom z tegorocznego orędzia, podążać za Gwiazdą.
Na dni 18-20 marca 2005 r. zaplanowane są obchody diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży (finał: Niedziela Palmowa, godz. 13.00, plac Archikatedralny). Niecałe pół roku przed świętem młodych w Kolonii spotkamy się w stolicy diecezji, by przygotowywać się do szczególnych, letnich dni. Uroczystości w Lublinie rozpoczniemy w piątek wieczorem Drogą Krzyżową w przejmującej scenerii baraków byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Zwieńczeniem będzie niedzielne przedpołudnie, kiedy z poświęconymi palmami udamy się na plac Archikatedralny, by tam przeżyć Eucharystię pod przewodnictwem abp. Józefa Życińskiego.
25 czerwca 2005 r., w uroczystość Bożego Ciała, już po raz trzeci odbędzie się wielki młodzieżowy Koncert Chwały i Dziękczynienia, połączony z czuwaniem modlitewnym. Młodzież Lublina, na szlaku do Kolonii, prosić będzie o umocnienie i zawierzać siebie Chrystusowi, który stał się dla ludzi Prawdziwym Pokarmem. Na drodze naśladowania Chrystusa prosić będziemy o umiejętność stawania się dla innych jak chleb.

Organizatorzy proponują trzy warianty uczestnictwa: diecezjalny plus centralny, tylko centralny lub tylko spotkanie wieńczące (20/21 sierpnia). Udział w ŚDM jest możliwy wyłącznie w zgłoszeniach grupowych. Szacunkowa cena dla wersji diecezjalnej i centralnej oraz tylko centralnej jest identyczna i wynosi około 1100 zł. Decyzję o uczestnictwie należy podjąć do 25 listopada br., gdyż w tym dniu mija termin wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł. Kolejne raty: II rata (do 10 lutego 2005) - 300 zł, III rata (do 10 kwietnia) - uzupełnienie wpłat do pełnej sumy. Zapisy i szczegółowe informacje: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, ul. Krakowskie Przedmieście 1; poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 18.00; tel. (0-81) 532-13-95.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

5 lat temu papież Franciszek przyleciał do Polski

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

27.07

episkopat.pl

Samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A321 z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował o godz. 15.50 na Międzynarodowym Lotnisku im. św. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Na Ojca Świętego czekali już m.in. prezydent RP z małżonką, kard. Stanisław Dziwisz oraz liczni wierni.

Owacjami przywitali Franciszka młodzi pielgrzymi, którzy już od kilku godzin czekali na jego przylot. "Witamy Cię Ojcze Święty w Krakowie" - wykrzykiwała młodzież i mieszkańcy Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia szansa zapisów na 41. PPW

2021-07-28 11:18

Paweł Siciński

Trwają zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W D.A. Wawrzyny przy ulicy Bujwida będzie możliwość zgłoszenia się do udziału w tegorocznej pielgrzymce. 

Na stronie Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej czytamy "W najbliższą niedzielę i poniedziałek będzie możliwość osobistego zapisania się w Biurze Pielgrzymkowym mieszczącym się w Duszpasterstwie Akademickim Wawrzyny przy ul. Bujwida 51. Przed wyborem zachęcamy do zapoznania się z opisem grupy http://pielgrzymka.pl/index.php/grupy-pielgrzymkowe/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję