Reklama

Aspekty diecezji

Jednym Zdaniem

25 września bp Adam Dyczkowski przewodniczył Mszy św., w czasie której dokonał wmurowania kamienia węgielnego pod dzwonnicę w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach.

25 września bp Paweł Socha spotkał się z neoprezbiterami w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.

25 września w kościele pw. św. brata Alberta Chmielewskiego w Zielonej Górze odbyły się nieszpory za miasto, które poprowadziła wspólnota „Pustynia w Mieście”.

27 września warsztaty terapii zajęciowej w Zielonej Górze zorganizowały protest w formie przemarszu ulicami miasta. W biurach poselskich wręczano petycje sprzeciwiające się zmniejszaniu dotacji na działalność warsztatów przez PEFRON.

29 września bp Adam Dyczkowski uczestniczył w nadaniu Gimnazjum w Kętach im. Feliksa Dyczkowskiego (ojca Księdza Biskupa), który był nauczycielem matematyki.

29 września w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Gorzowie Wlkp. odbył się spektakl Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej w reżyserii Ludwiny Nowickiej.

29 września w kościele pw. św. Antoniego w Nowej Soli odprawiona została Msza św. w intencji beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w 20. rocznicę męczeńskiej śmierci. Homilię wygłosi ks. kan. Eugeniusz Jankiewicz. Po Liturgii nastąpiło otwarcie wystawy poświęconej ks. Popiełuszce Zło dobrem zwyciężaj.

W naszej diecezji powstały trzy nowe oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Białkowie, przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Kurowie oraz przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie.

Zaproszenia

Wszystkich, którzy pragnęliby włączyć się w modlitwę dziękczynną za 50 lat posługi sióstr służebniczek w Głogowie, zapraszamy na uroczystą Mszę św. 10 października o godz. 12.30 w kościele pw. Bożego Ciała (św. Mikołaja) w Głogowie.

Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zaprasza 12 października o godz. 19.00 na wykład ks. Zbigniewa Cieszkowskiego pt. Eucharystia tworzy Kościół. Spotkanie w salce parafialnej przy ul. Bułgarskiej 30.

Akcja Katolicka zaprasza 19 października o godz. 18.30 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze na Mszę św. w 20. rocznicę męczeńskiej śmierci sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki.

Badania mammograficzne w październiku:
14 - Słubice - parafia pw. Ducha Świętego
15 - Rzepin - parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
16 - Gubin - parafia pw. Trójcy Świętej
17 - Krosno Odrzańskie - parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Zając: prośmy o dar wyniesienia kard. Macharskiego do chwały nieba

2021-08-02 17:08

[ TEMATY ]

kard. Macharski

Bp Jan Zając

T. Warczak

Na szlaku Bożego miłosierdzia Bóg postawił w naszych czasach Franciszka z Krakowa, który wzywał do niezachwianej ufności w miłość miłosierną – mówił w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia bp Jan Zając podczas Mszy św. odprawionej w intencji kard. Franciszka Macharskiego. Zmarły pięć lat temu hierarcha był wielkim czcicielem Bożego Miłosierdzia.

- Pięć lat temu, o godz. 9.37, przeszedł przez bramę życia do wieczności kard. Franciszek. Choć to działo się w klinice krakowskiej, to jednak wiara nam podpowiada, że Franciszek z Krakowa przeszedł przez bramę miłosierdzia w łagiewnickiej Porcjunkuli – mówił bp Jan Zając, odwołując się do franciszkańskiego odpustu, który przypada 2 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla 100-letniego ks. Franciszka Hanka

2021-08-01 15:34

[ TEMATY ]

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Od lewej: ks. Paweł, ks. Franciszek Hanek, ks. Łukasz

Od lewej: ks. Paweł, ks. Franciszek Hanek, ks. Łukasz

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski został w niedzielę odznaczony ks. kanonik Franciszek Hanek. Uroczystość odbyła się w Mielcu (Podkarpackie) podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 100. urodzin duchownego i 70 lat jego kapłaństwa.

Jak poinformował w niedzielę rzecznik urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie Tomasz Leyko Krzyż został przyznany przez Kapitułę Orła Białego na wniosek marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, który jest również sekretarzem kapituły Polonia Restituta. On także odznaczył jubilata.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do ewangelizowania nowych pokoleń

2021-08-04 10:21

[ TEMATY ]

młodzi

Franciszek

młodzież

Grzegorz Gałązka

„Zachęcam wszystkich – a zwłaszcza młodych – aby w mocy Ducha Świętego nieśli z odwagą i entuzjazmem Ewangelię Chrystusa przyszłym pokoleniom” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych w auli Pawła VI. Papież nawiązał do piątej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję