Reklama

Niedziela Częstochowska

Mszy św. dziękczynna za 30 lat kapłaństwa

[ TEMATY ]

jubileusz

kapłaństwo

Zofia Białas

Za 30 lat kapłaństwa w środę23 maja, w dzień Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, dziękował ks. kanonik Jarosław Boral, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Wieluniu. Msza św. zamówiona przez parafian i Koła Żywego Różańca była wyrazem wdzięczności parafian, którzy dzięki księdzu proboszczowi, w ciągu jego 18 – letniej posługi w tej parafii, erygowanej w sierpniu 2000 r. stali się „rodziną św. Barbary”. Eucharystię sprawowali ks. Jarosław Boral i ks. Andrzej Kornacki, śpiewem ubogacał ją chór parafialny z organistą Tomaszem Grajnertem. Jak powiedział jubilat, z 30 lat kapłaństwa 20 lat przypada na pracę duszpasterską w Wieluniu – dwa lata w wieluńskiej kolegiacie i 18 w wyłonionej z niej parafii św. Barbary. Dziś, dodał, możemy powiedzieć - jesteśmy „rodziną św. Barbary”, rodzina czyni nas bardziej otwartymi na siebie, ułatwia przezwyciężanie trudności, a tych jest wiele, bo wspólnie budujemy nasz nowy kościół i naszą wspólnotę.

Dziękując ks. proboszczowi za 30 lat kapłańskiego życia, składająca w imieniu parafian życzenia Maria Gieroń zacytowała na początku słowa z 1 Listu do Tymoteusza (I Tm 1, 17): „A Królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu – cześć i chwała na wieki wieków. Amen” dziękując w ten sposób Bogu w Trójcy Jedynemu za to, że uczynił ks. Jarosława rybakiem serc ludzkich. Dziś, dodała, tylko Bóg wie, ile dobra przez twoją posługę kapłańską doświadczyli powierzeni ci wierni.

Kontynuując, mówiła: „Dziękujemy za wszystkie sakramenty sprawowane dzięki kapłaństwu księdza proboszcza, za każde wygłoszone słowo Boże… 30 lat to ponad 10000 odprawionych Mszy św., wiele pobłogosławionych związków małżeńskich, ochrzczonych dzieci, chorych zaopatrzonych sakramentami na ostatnią drogę, wielu odprowadzonych na drugi brzeg…

Cytując słowa bł. Karola de Foucauld „Ksiądz jest monstrancją. Jego zadaniem jest ukazywanie Jezusa. Musi zniknąć po to, by tylko Jezus był widziany” zwracając się do ks. Jarosława mówiła:, Dlatego kiedy zaczynasz jakiekolwiek działanie, podejmujesz różne ważne inicjatywy zwłaszcza związane z budową świątyni i tej materialnej i tej duchowej – mów do Jezusa: „Panie, spraw, bym nie przeszkadzał działaniu Twojej łaski, bym sobą nie zasłaniał Ciebie …”.

Reklama

Życzymy ci, drogi księże proboszczu, aby dobry Bóg obdarzył cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje ci moc przemiany ludzkich serc. Ostatnie słowa skierowane do jubilata to słowa modlitwy:

Niech Bóg będzie zawsze przed Tobą,

aby Ci pokazać właściwą drogę,

Niechaj Bóg będzie zawsze obok Ciebie,

aby Cię trzymać w swoich ramionach i cię ochraniać.

Niechaj Bóg będzie zawsze dookoła ciebie,

aby cię obronić, gdy inni atakują.

Niechaj Bóg będzie zawsze w tobie,

aby cię pocieszyć, gdy ogarnie cię smutek.

Tak niech ci błogosławi dobry Bóg.

Amen.

2018-06-01 16:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śpiewać, by wielbić Pana

Niedziela rzeszowska 26/2015, str. 1, 7

[ TEMATY ]

jubileusz

chór

Dominik Matuła

Katedralny Chór „Pueri Cantores Resovienses”

Katedralny Chór „Pueri
Cantores Resovienses”

Katedralny Chór „Pueri Cantores Resovienses” to jeden z zaledwie kilkunastu działających obecnie w Polsce chórów chłopięco-męskich. W tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia swojej działalności

Chór został założony w 1985 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie przez chórmistrzynię Urszulę Jeczeń-Biskupską. Rok później przeniósł swoją siedzibę do kościoła Ojców Bernardynów.

CZYTAJ DALEJ

Turcja/ KG PSP: pierwszy uratowany człowiek przez polskich strażaków

2023-02-07 15:46

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/NECATI SAVAS

Polscy strażacy wspólnie z tureckimi ratownikami wydobyli z gruzowiska w Besni żywego mężczyznę. To pierwszy uratowany człowiek przez naszych ludzi - poinformował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Polska grupa ratownicza HUSAR Poland, która we wtorek dotarła do tureckiego miasta Besni, po południu rozpoczęła poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami po trzęsieniu ziemi. Nadal trwa rozpoznanie, ale do akcji ruszyły już pierwsze zespoły ratownicze.

CZYTAJ DALEJ

Uczestnicy Europejskiego Zgromadzenia Synodalnego modlą się za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-07 20:23

[ TEMATY ]

modlitwa

Renata Czerwińska

Kościoły Europy wyrażają swoją bliskość z ludnością południowej Turcji i północnej Syrii, mocno doświadczonych trzęsieniem ziemi w nocy 6 lutego – czytamy w deklaracji uczestników Europejskiego Kontynentalnego Zgromadzenia Synodalnego w Pradze.

„Ogromna liczba zabitych, która prawdopodobnie będzie nadal rosła, zniszczenia, cierpienie tak wielu ludzi, mocno nas dotknęły i poruszyły nasze dusze” – czytamy w deklaracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję