Reklama

Niedziela Świdnicka

Opłatkowe spotkanie dziennikarzy

[ TEMATY ]

Świdnica

spotkanie opłatkowe

BOŻENA SZTAJNER

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dziennikarze pracujący na terenie diecezji świdnickiej 7 stycznia uczestniczyli w spotkaniu świąteczno-noworocznym, które odbyło się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

- Jesteście odpowiedzialni za prawdę - powiedział podczas nabożeństwa Słowa Bożego bp Ignacy Dec. - Powołanie dziennikarza jest służbą całemu społeczeństwu - dodał Biskup Świdnicki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po nabożeństwie dziennikarze obejrzeli krótkie przedstawienie jasełkowe przygotowane przez kleryków świdnickiego seminarium. Ważnym elementem spotkanie były życzenia i dzielenie się opłatkiem.

W spotkaniu wzięło udział 30 dziennikarzy, którzy reprezentowali wszystkie redakcje działające na terenie diecezji świdnickiej. Obecni byli również dziennikarze Telewizji Trwam, którzy współpracują z diecezją.

Spotkania Biskupa Świdnickiego z dziennikarzami odbywają się cyklicznie. Organizuje je biuro prasowe działające w Świdnickiej Kurii Biskupiej. Tegoroczne spotkanie zostało zorganizowane dzięki pomocy i zaangażowaniu przełożonych i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

2013-01-09 11:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wigilia w Centrum Pielęgnacji Caritas

Spotkanie rozpoczęła koncelebrowana Msza św. odprawiona pod przewodnictwem ks. prał. Daniela Adamowicza, dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej. Następnie w sali widowiskowo-teatralnej dyrektor placówki s. Pelagia Cichawa i ks. prał. Adamowicz powitali gości wieczoru: „Tych, którzy potrzebują opieki, i tych, którzy chcą im pomagać”. Spośród tych drugich zaproszenie przyjęli: biskup toruński Andrzej Suski, marszałek województwa Piotr Całbecki, prezydent Torunia Michał Zaleski, przewodniczący Rady Miasta Marian Frąckiewicz, liczni duchowni, siostry karmelitanki, przedstawiciele mediów, m.in. „Tygodnika Katolickiego Niedziela – Głos z Torunia”, który sprawował patronat medialny nad przedsięwzięciem. Serdecznie witano ks. prał. Andrzeja Klempa, pierwszego dyrektora diecezjalnej Caritas i s. Zygmuntę Kaszubę, założycielkę i wieloletnią dyrektor Centrum Pielęgnacji. Do życzeń i podziękowań ks. prał. Adamowicza dołączyli się goście. Na zakończenie wystąpień w serdecznych słowach zwrócił się do świętujących Biskup Andrzej, mówiąc m.in.: „W Toruniu Caritas ma się dobrze, bo tutaj ludzie potrafią współdziałać i gdy trzeba, sobie pomagać”. Goście zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez osoby niepełnosprawne podczas terapii zajęciowej. Na część artystyczną złożyły się pieśni i wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, brawurowo zagrana kolęda w aranżacji na instrumenty strunowe i perkusyjne. Fragment inscenizacji jasełkowej w wykonaniu dzieci z Ogniska Opiekuńczo-Wychowaczego, w reżyserii Zofii Wielgoszewskiej, przy współpracy zespołu terapeutów, wprowadził widzów w palestyńskie realia. Przedstawienie zostało zrealizowane z dbałością o scenografię, tło muzyczne, rekwizyty i kostiumy.
CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze wygrali z Turcją i awansowali do półfinału mistrzostw świata

2025-09-24 15:21

[ TEMATY ]

awans

mistrzostwa świata

siatkówka

Twitter / Polska Siatkówka

Reprezentacja Polski na Filipiny przyleciała jako jeden z głównych faworytów. Aktualni wicemistrzowie olimpijscy i zwycięzcy tegorocznej Ligi Narodów, a także liderzy światowego rankingu, walczą o odzyskanie tytułu, który stracili trzy lata temu w Katowicach, przegrywając w finale z Włochami. Najlepsi byli latach 2014 i 2018 roku, a wcześniej w 1974.

Podopieczni trenera Nikoli Grbica w 1/8 finału pokonali Kanadę 3:1. Turcy do ćwierćfinału awansowali po wygranej 3:1 z Holandią.
CZYTAJ DALEJ

Francja: deszcz z płatków róż ku czci św. Teresy z Lisieux

2025-09-25 13:42

[ TEMATY ]

św. Teresa z Lisieux

Adobe Stock

Św. Teresa z Lisieux

Św. Teresa z Lisieux

Za dwa dni rozpoczną się w Lisieux dziewięciodniowe obchody ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. W tym roku przypada setna rocznica kanonizacji tej francuskiej karmelitanki, zmarłej w wieku 24 lat, która została ogłoszona patronką misji. Jej liturgiczne wspomnienie w Kościele przypada 1 października.

Nowennę rozpocznie 27 września procesja z relikwiami świętej z Karmelu do bazyliki św. Teresy. Następnego dnia kard. Marc Ouellet, były prymas Kanady i prefekt Dykasterii ds. Biskupów, wygłosi konferencję nt. inspiracji misyjnej, jaką wciąż stanowi postać św. Teresy. Odprawi też Mszę św., po której na jej uczestników spadnie deszcz z płatków róż.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję