Reklama

Niedziela Legnicka

Ruszyły przygotowania do Dnia Życia

[ TEMATY ]

marsz

obrońcy życia

Legnica

Ks. Piotr Nowosielski

V Marsz dla Życia i dla Rodziny, modlitewny maraton w intencji matek oraz akcja charytatywna na rzecz rodzin chrześcijańskich w Palestynie złożą się na tegoroczne obchody Dnia Życia, jakie odbędą się w marcu br. w Legnicy. W planach jest także konferencja naukowa nt. in vitro oraz I Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej pt. „Rodzina solą ziemi”. Dziś w Legnicy odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano te inicjatywy. W tym roku Marsz dla Życia odbędzie się w Legnicy w Niedzielę Palmową 24 marca, a będą mu towarzyszyły słowa „Dziękujemy rodzicom”. W ten sposób organizatorzy chcą zwrócić uwagę na fundamentalną wartość rodziny, rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny. Natomiast hasło Marszu ma zachęcać do wdzięczności rodzicom za dar życia i wychowania.

Podobnie jak w poprzednich latach Marsz poprzedzi szereg inicjatyw przygotowujących do tego wydarzenia, w którym z roku na rok bierze udział coraz więcej osób, głównie młodych. W ubiegłorocznym Marszu dla Życia wzięło udział blisko 3 tysiące osób.

W ramach przygotowania do legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny odbędzie się już po raz trzeci krucjata modlitewna 40 Dni dla Życia. Tym razem modlitwa w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych, zwłaszcza tych, którym zagraża jakiekolwiek niebezpieczeństwo prowadzona będzie w domach. Do udziału w tym modlitewnym maratonie zaproszone są zarówno osoby indywidualne, jak i wspólnoty i grupy modlitewne.

Organizatorzy zapraszają do telefonicznego zgłaszania swego udział w tym czuwaniu modlitewnym. Charakter modlitwy jest dowolny. Ważne, by wspólnie zachować ciągłość czuwania w intencji życia przez 960 godzin w dzień i w nocy. Modlitwa rozpocznie się 13 lutego, w środę popielcową, o godzinie 12,00, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem V Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny. Zgłoszenia przyjmowane będą od 21 stycznia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem tel. (76)724 43 75 oraz 513 129 362.

Reklama

Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie też akcji charytatywnej. Były już zbierane pieluchy dla dzieci czy przybory szkolne. W tym roku zaplanowana jest akcja charytatywna „Rodzina Rodzinie”, która prowadzona będzie we współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Inicjatywa ta ma na celu zebranie funduszy na zorganizowanie pomocy chrześcijańskim rodzinom mieszkającym na terenie Palestyny.

W ramach akcji rozprowadzane będą różańce wykonane ręcznie przez chrześcijan w Ziemi Świętej. Nabycie różańca w cenie 10 zł będzie konkretną pomocą prześladowanym chrześcijanom. Pomost partnerski „Rodzina Rodzinie” zostanie zainaugurowany w Dzień Babci 21 stycznia i potrwa do Niedzieli Palmowej 24 marca br. W promocję tej akcji charytatywnej włączył się młodzieżowy zespół muzyczny „Kiedy próba”, który będzie odwiedzał parafie w diecezji legnickiej, zachęcając podczas koncertów do przyłączenia się do niej.

Kolejną inicjatywą będzie konferencja naukowa pt. „Poznaj prawdę o in vitro”, która odbędzie się 23 marca, o godz. 10.00 w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy. Zaproszeni na nią zostali specjaliści z zakresu bioetyki i biologii z Poznania, Wrocławia i Krakowa.

Podsumowaniem tegorocznych inicjatyw związanych z obroną życia i rodziny będzie I Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej pt. „Rodzina solą ziemi”. Odbędzie się on w Krzeszowie 18 maja br. Jak podkreślił koordynator kongresu ks. Bogusław Wolański, celami tego święta rodzin są: promocja życia rodzinnego, głębsze związanie rodziny z Bogiem, wyrażenie jedności rodzin diecezji legnickiej, wspólny apel o wsparcie rodziny i ukazanie, że rodzina jest drogą Kościoła.

Inicjatywom tym towarzyszyć będzie promocja publikacji wydanej przez Fundację Narodowego Dnia Życia pt. „Rodzina receptą na kryzys”, napisanej pod redakcją Marka i Wojciecha Wareckich, Przemysława Jabłońskiego, Tomasza Ochinowskiego, Piotra Gołaszewskiego oraz Tomasza Dajczaka. Będzie ona dostępna na stronie internetowej www.marszdlazycia.legnica.pl Publikacja podpowiada jak wychowywać dzieci do odpowiedzialnego funkcjonowania w rzeczywistości rynkowej. Podsuwa także pomysły na lepsze zarządzanie domowym budżetem. Podpowiada, jak nauczyciele mogą wspomagać rodziny w odpowiedzialnym wychowaniu.

2013-01-16 08:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Marsz dla życia w Brukseli

[ TEMATY ]

marsz

Youtube.com

Ulicami Brukseli przeszedł wczoraj Marsz dla Życia. Belgijski dziennik "Le Soir", który opisuje to wydarzenie z jednoznacznie krytycznych pozycji, nie ukrywa zdumienia faktem, że jego uczestnicy to głównie ludzie młodzi, duże rodziny z dziećmi, nowa generacja pro-life.

Marsz był młodzieżowy nie tylko w obliczach jego uczestników, ale i w formie. Obrońcy życia nieśli w ręku białe róże jako symbol równości wszystkich ludzi, zarówno tych najmniejszych, jak i chorych czy umierających. Złożono je przed Pałacem Sprawiedliwości, siedzibą władz sądowniczych.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Premier: 8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta to kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi

2023-02-08 14:56

[ TEMATY ]

premier

Krystian Maj/KPRM

8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta to nieludzki wyrok białoruskiego reżimu i kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.

"8 lat więzienia dla Andrzeja Poczobuta. Nieludzki wyrok białoruskiego reżimu. To kolejny akt prześladowania Polaków na Białorusi. Zrobimy wszystko, by pomóc polskiemu dziennikarzowi, odważnie pokazującemu prawdę" - napisał szef rządu na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję