Reklama

„Idźmy za Jezusem”

Wysoki budynek przy ul. Hoffmanowej w Rzeszowie, popołudnie 15 stycznia. Od drzwi słychać głosy dzieci. To tutaj mieści się świetlica profilaktyczna Fundacji Pomocy Dzieciom im. Jana Pawła II „Wzrastanie”. W świetlicowych pomieszczeniach gwar i ruch. W ostatniej chwili ustępujemy z drogi rozpędzonym, srebrnowłosym aniołom. Na dużej sali przygotowania do jasełek. Za chwilę bp Edward Białogłowski poświęci nowy lokal. Wcześniej zakończyła się Msza św. sprawowana w kościele Chrystusa Króla w intencji Fundacji.
Eucharystia rozbrzmiewała rozśpiewanymi głosami dzieci. W ławkach zasiedli rodzice wychowanków, pracownicy Fundacji, zaproszeni goście, całe grono wolontariuszy. Eucharystii przewodniczy bp Edward Białogłowski, a w koncelebrze uczestniczyli duchowni opiekunowie świetlic ks. Robert Bober i ks. Andrzej Sroka W homilii Ksiądz Biskup wzywał zebranych, aby nie „przegapili” Jezusa, który do nas przyszedł. Powinniśmy iść za Nim wszyscy. Duchowni, świeccy, ludzie mający rodziny i ci samotni. „Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby nieść Chrystusa nie tylko słowami” - mówił bp Białogłowski. Przykładem „nie przegapienia” Jezusa i czynnego niesienia Go ludziom jest Fundacja, która pochyla się nad dziećmi biednymi, zagrożonymi patologią. „Będziemy się modlić za wszystkich tych, dzięki którym ma Fundacja nowy lokal; za dobroczyńców. Także za tych, którzy będą nadawać koloryt, którzy będą duszą tego miejsca” - podkreślał. Na zakończenie zwrócił się do zebranych wolontariuszy: „Życzę wolontariuszom Fundacji, aby byli Franciszkanami XXI w., którzy głoszą słowo, choć czasem milczą”.
Na drugą część uroczystości złożyło się poświęcenie nowego lokalu świetlicy i jasełka w wykonaniu wychowanków Fundacji. Później, wśród zebranych gości pojawili się wolontariusze, roznoszący opłatkowy poczęstunek. Wiele ciepłych słów usłyszeli Aleksander Zacios - prezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, prezesi osiedli, na których terenie pracują świetlice, klerycy rzeszowskiego WSD, od lat ofiarnie pomagający w świetlicach.
Korzenie Fundacji sięgają XIX w. Kolator parafii Miejsce Piastowe k. Krosna - Jan Trzecieski doprowadził do założenia tam pierwszego w Polsce Domu Księży Salezjanów Parafię objął ks. Bronisław Markiewicz (za kilka tygodni zostanie ogłoszony błogosławionym przez Jana Pawła II), który z Włoch przywiózł ideę księdza Jana Bosco - pomoc dla najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących dzieci. Prowadził on szeroką działalność pedagogiczną w utworzonych przez siebie zakładach wychowawczych. Stała się ona wzorem pracy z młodzieżą dla późniejszej Fundacji. W 1986 r. krewna Jana Trzecieskiego, właścicielka dworu w Dynowie Kinga Moysowa, przekazała swoją własność na rzecz dzieci i młodzieży - Diecezjalnemu Duszpasterstwu Młodzieży w Przemyślu. Następnie dwór i przyległy teren przeszedł na własność Fundacji.
„Wzrastanie” powstało w 1991 r. w Dynowie. Za cel postawiło sobie wszechstronną pomoc dzieciom i młodzieży ze środowisk biednych, z rodzin wielodzietnych, dysfunkcyjnych. Z czasem objęło swoim zasięgiem Przemyśl, Radymno, Jarosław (tutaj wraz z Caritas prowadzi m.in. hospicjum), Przeworsk, Łańcut, Błażową i Głogów Małopolski. Posiada m.in. Dom Dziecka w Łopuszce, ognisko wychowawcze w Giedlarowej, hotel w Dynowie. W Rzeszowie pracują świetlice przy ul. Podwisłoczu oraz ul. Hoffmanowej.
Jesteśmy zobowiązani do tego, abyśmy „siali... światło, tam gdzie panuje mrok; radość, tam gdzie panuje smutek”. Patrząc na wieloletnie już działania Fundacji można mieć pewność, że słowa te będą zawsze myślą przewodnią jej pracy na rzecz dzieci. Tego najmniejszego obrazu Boga.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sąd oddala oskarżenia wobec Kai Godek

2020-05-27 20:06

[ TEMATY ]

Kaja Godek

Artur Stelmasiak

Mówienie prawdy o związku homoseksualizmu z pedofilią – dozwolone. Sąd oddala oskarżenia wobec Kai Godek.

Już po pierwszym posiedzeniu sąd umorzył sprawę przeciwko Kai Godek z Fundacji Życie i Rodzina. To sprawiedliwa odpowiedź na absurdalne zarzuty ze strony Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Umorzenie sprawy potwierdza, że prawdę o związku homoseksualizmu z pedofilią można i trzeba mówić.

Siedem osób, wspieranych przez OMZRiK oskarżyło Kaję Godek za słowa, wypowiedziane w telewizji Polsat News podczas dyskusji o filmie braci Sekielskich i o pedofilii w Kościele Katolickim. Politycy lewicy prześcigali się w oburzeniu, że pośród księży znajdują się osoby wykorzystujące seksualnie dzieci. Kaja Godek zwracała uwagę na fakt, że niezależnie od tego, czym zajmują się na co dzień sprawcy pedofilii, większość przestępstw z tego obszaru ma charakter homoseksualny.

27 maja 2020 sąd umorzył postępowanie, stwierdzając o bezzasadności oskarżeń kierowanych pod adresem Kai Godek.

„Cieszę, że że prawda zwyciężyła. Nie możemy pozwolić, aby homoseksualne lobby zamykało nam usta w sprawach tak ważnych. Trzeba mówić głośno o tym, jak środowiska homoseksualne podchodzą do dzieci. Tylko twardy opór społeczny wobec pomysłów lobby LGBT może zagwarantować bezpieczeństwo tym dzieciom w przyszłości.” - powiedziała Kaja Godek.

W międzyczasie życie dopisało do sprawy swoją puentę. Najnowszy film Braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” tylko potwierdza tezę o związku pedofilii z homoseksualizmem. Jest ona nawet wyartykułowana wprost.

Lobby LGBT zareagowało oczywiście oburzeniem, a niektórzy homoseksualni influencerzy wezwali nawet do usunięcia z reportażu niewygodnych dla nich fragmentów. Ciekawe, czy reżysera filmu także oskarżą o znieważanie homoseksualistów…?

Środowisko Ośrodka znane jest z nękania osób o konserwatywnych poglądach. Posługuje się przy tym słynnym artykułem 212 par. 2 Kodeksu Karnego, czyli tzw. „zniesławieniem”. Jest to też dla Ośrodka źródło dochodów – na profilach w mediach społecznościowych chwali się pisaniem pozwów i aktów oskarżenia i zbiera pieniądze na kolejne sprawy.

Tym razem było podobnie. Osoby, które podpisały się pod aktem oskarżenia nie zebrały się spontanicznie. Ośrodek ogłaszał nabór chętnych m.in. na portalach społecznościowych. Tak naprawdę nie wiadomo nawet, czy oskarżyciele to homoseksualiści…

Warto wspomnieć, że Rafał Gaweł, założyciel OMZRiK ukrywa się przed polskim wymiarem sprawiedliwości w Norwegii. Został prawomocnie skazany za oszustwa finansowe.

CZYTAJ DALEJ

Pomnik św. Jana Pawła II stanął w Łukowej

2020-05-31 22:05

Joanna Ferens

Uroczyste poświęcenie pomnika św. Jana Pawła II

W kościele pw. WNMP w Łukowej odbyły się (31.05) gminno - parafialne uroczystości związane z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II. Podczas wydarzenia został odsłonięty i poświęcony pomnik św. Jana Pawła II, Papieża Polaka.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św., którą sprawował ks. proboszcz Waldemar Kostrubiec. W rozmowie podkreślał, iż pomnik jest oddolną inicjatywą mieszkańców i ma wymiar duchowej łączności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II: – Jest to dar parafian i przejaw ich czci do Ojca Świętego. Ja pragnę, by nie był to jedynie pomnik pamiątka, który powstał, by uczcić osobę Jana Pawła II, ale by był pomnik, który w naszych sercach budzi oddźwięk. Prawdziwym pomnikiem wdzięczności i czci będzie wówczas, kiedy będziemy starali się poznawać nauczanie Papieża Polaka i według niego żyć. Ten pomnik jest dla nas wszystkich zobowiązaniem, by żyć po Bożemu, by żyć dobrze. Chcemy także każdego dnia żyć słowami, które pozostawił nam św. Jan Paweł II – dodaje ks. proboszcz.

Na wszystkich ścianach cokołu pomnika umieszczono różnorodne informacje, o których informuje dyrektor GOK w Łukowej, Wiesława Kubów: – Na froncie cokołu umieściliśmy napis ‘Pokój tobie, Polsko! Ojczyzno moja!’ z papieskiej homilii. Na pozostałych tablicach są informacje o ofiarodawcach i fundatorach oraz fragment przemówienia Papieża z jego wizyty w Zamościu w 1999 roku, w którym powierzył Zamojszczyznę Matce Odkupiciela. Są także informacje ku czci jakich rocznic pomnik powstał. I tak obok, setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka, jest to także 100-lecie Cudu nad Wisłą oraz 73-lecie wizyty w Łukowej późniejszego Prymasa Polski, a wówczas biskupa lubelskiego, Stefana Wyszyńskiego. Jeśli chodzi o samą osobę Jana Pawła II, to Papież przedstawiony jest w geście błogosławieństwa, jakby szedł z nim do mieszkańców, w ręku trzyma ferulę, czyli zakończony krzyżem pastorał papieski – podkreślała.

Dopełnieniem uroczystości była wystawa udostępniona przez Centrum Myśli Jana Pawła II, ‘Karol Wojtyła. Narodziny’, część artystyczna w wykonaniu Chóru ‘Harmonia’ oraz rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie literackim, którego celem było napisanie odpowiedzi na list Ojca św. skierowany do dzieci całego świata z 1994 roku. Laureatami konkursu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej: Jan Grzyb, Nikola Jurkiewicz, Zuzanna Kaproń, Maja Kraczek, Wiktor Sikorski, Maja Tworzewska, Kacper Jagucek i Emilia Jurkiewicz. Na zakończenie uroczystości, przedstawiciele społeczności gminnej złożyli pod pomnikiem kwiaty i zapalili znicze. Organizatorami wydarzenia byli Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Parafia pw. WNMP w Łukowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję