Reklama

Opłatkowy zwyczaj

Poświąteczne spotkania opłatkowe wpisały się na trwale do wydarzeń w życiu wielu wspólnot. W miłej atmosferze w świetlicy w Chełmcu spotkali się mieszkańcy wsi i ich goście. Prowadzący spotkanie - miejscowy radny Eugeniusz Worończak serdecznie przywitał proboszcza ks. Krzysztofa Słabickiego, dyrektora kopalni „Winna Góra” Józefa Szatkowskiego i jego małżonkę. Zaproszono również przedstawicielkę mediów Jolantę Czaplicką z Radia „Plus” i niżej podpisaną Marię Ugniewską. Radny podkreślił zaangażowanie samorządu wiejskiego w przygotowanie tego dorocznego spotkania. Podziękował sołtysowi wsi Marii Dobrychnio i członkom rady sołeckiej. Miłym akcentem tego spotkania były życzenia dla miejscowych jubilatów: państwa Zofii i Tadeusza Machowskich, którzy obchodzili złote gody. W imieniu wójta gminy złożył im gratulacje Eugeniusz Worończak, a wszyscy zaśpiewali Sto lat. Radny życzył mieszkańcom wsi i ich rodzinom, by w Nowym Roku spełniły się ich nadzieje i dopisywało zdrowie. W nastrój świąteczny wprowadził przybyłych ksiądz Krzysztof, który podkreślił ciepłą rodzinną atmosferę która zawsze towarzyszy świętom Bożego Narodzenia. Następnie mieszkańcy z opłatkiem w ręku składali sobie wzajemnie życzenia. Wzruszająco brzmiały kolędy śpiewane przez dzieci i młodzież tworzącą scholę parafialną, którą kieruje uczennica gimnazjum Justyna Sroka. Podczas tego spotkania do świetlicy przybył także św. Mikołaj i obdarował paczkami prawie 80 dzieci. Św. Mikołajowi w przygotowaniu paczek pomogło sołectwo oraz Elżbieta Grechowicz - właścicielka sklepu. Warto także wspomnieć, że radny Eugeniusz Worończak z własnej kieszeni pokrył koszty zaproszenia zespołu muzycznego. Po życzeniach rozpoczęła się wspólna zabawa. Lena Poddubna z zespołem zabawiała dzieci, prowadząc dla nich kilka konkursów z nagrodami. Zabawa i tańce dla starszych trwały do północy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent zabezpiecza rodziny przed LGBT i gender

2020-07-03 13:39

[ TEMATY ]

komentarz

prezydent

gender

LGBT

Andrzej Duda

KPRP

Andrzej Duda w ramach prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej złożył projekt zmian prawnych, które zwiększają kompetencje rodziców w decydowaniu o tym, jakich treści uczone są ich dzieci w szkole. Nowe regulacje zabezpieczą rodziny przed takimi pomysłami jak karta LGBT i gender.

Inicjatywa ustawodawcza jest odpowiedzią prezydenta na postulaty zgłaszane przez środowiska prorodzinne, by ustawowo wzmocnić konstytucyjne prawa rodziców do wychowania. Podobne rozwiązania prawne były dyskutowane od czasu, gdy Rafał Trzaskowski wprowadził w Warszawie Kartę LGBT. Jednym z punktów programowych tej karty była progresywna seksedukacja szkolna według standardów WHO. Złożona przez prezydenta RP ustawa skutecznie zabezpieczy rodziny w całej Polsce przed podobnymi niebezpieczeństwami.

Gdy ustawa wejdzie w życie, to rodzice będą decydować o tym, czego i kto będzie uczył ich dzieci w ramach zajęć dodatkowych. Każdorazowo przed takimi zajęciami rodzice będą miały wgląd w program lekcji, ich materiały oraz dowiedzą się, kim jest osoba ucząca ich dzieci. Bez zgody rodziców w zajęciach nie będą mogły uczestniczyć ich dzieci.

To bardzo ważne i oczekiwane rozwiązanie, które wzmacnia konstytucyjne prawa rodziców do wychowania dzieci. W Polsce coraz większym problemem stawały się bowiem lewicowe organizacje, które podstępnie wchodziły do szkół organizując zajęcia dodatkowe. Rodzice nie mieli wystarczającej kontroli nad tym, co dzieje się na zajęciach i jakie treści były przekazywane.

Nowe prawo powinno skutecznie zabezpieczyć dzieci np. przed seksualną deprawacją oraz ideologią gender. Zdecydowana większość Polaków nie zgodzi się bowiem na lansowane przez lewicę programy, gdy pozna ich treść i zdobędzie wiedzę, kto ma uczyć ich dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymkowe wyzwania.

2020-07-04 19:35

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Ks. Jarosław Grabowski

pielgrzymowanie

Niedziela TV

Abp Wacław Depo metropolita częstochowski w rozmowie z ks. Jarosławem Grabowskim redaktorem naczelnym „Niedzieli” porusza temat pielgrzymowania w obliczu pandemii. Pełny zapis rozmowy TUTAJ

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję