Reklama

Intronizacja Serca Pana Jezusa w parafii

Serce Boże, króluj nam!

Nie lękajcie się przyjąć Chrystusa i władzę Chrystusa
(Jan Paweł II, 22 października 1978 r.).

Idea intronizacji Serca Jezusowego tak w narodach, państwach, jak i w poszczególnych duszach i rodzinach ma swoją historię sięgającą korzeniami do objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque. Celem intronizacji jest duchowe odrodzenie poszczególnych osób i społeczeństw, usunięcie laicyzacji oraz zakorzenienie życia osobistego i publicznego w Bożym prawie i nauce Kościoła. Inaczej mówiąc, jest to postawienie Chrystusa na pierwszym miejscu w swoim życiu, w swoim sercu, swoim domu i na wszystkich płaszczyznach życia społecznego.
Apostołką Serca Jezusowego i Jego intronizacji była sługa Boża Rozalia Celakówna (1901-44). Została wtajemniczona w plany, jakie Bóg miał wobec narodów i Polski. W 1937 r. Chrystus powiedział do niej: „Misja, którą miała otrzymać Francja przez św. Małgorzatę Alacoque, a której nie przyjęła, misja ta przechodzi na Polskę”. W swoich objawieniach i rozmowach z Chrystusem słyszy wielokrotne wezwania do intronizacji, która ma być ratunkiem dla tych narodów, które dokonają uroczystego Aktu oddania się pod władzę Chrystusa Króla. Przed wojną nie dokonano tego aktu, jednak zaraz po wojnie w różnych miejscach i latach powierzano Sercu Jezusowemu losy wielu parafii. Znane było w Polsce „Dzieło Osobistego Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu”.
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze ma już swoją „Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa”. Jest to pierwsza wspólnota w naszym mieście. Gromadzi ona, poprzez osoby liderów, wszystkie grupy parafialne oraz parafian wszystkich stanów, którzy pragną przyjąć niepodzielnie Chrystusa jako Króla i Pana swojego życia. Członkiem tej wspólnoty może więc być każdy, kto podejmie decyzję złożenia tego aktu. Wspólnota ta spotyka się na modlitwie w intencji „o intronizację w parafii”. Poprzez nasze serca obejmujące parafię tworzymy łańcuch serc otwartych na królestwo Chrystusa i tak przygotowani - wchodzimy w rekolekcje intronizacyjne, podczas których uroczyście cała parafia zostanie powierzona Sercu Jezusa. Rekolekcje, które odbędą się w dniach 6-9 marca, poprowadzi o. Jan Mikrut.
„Wspólnota dla Intronizacji” ma na celu przygotowanie naszych serc i danie pola temu wielkiemu wydarzeniu, jakim ma być Akt Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwsze spotkanie odbyło się 5 stycznia. Wspólnota spotyka się raz w tygodniu - w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej na półgodzinnej adoracji. Każdy członek Wspólnoty ma ponadto uczestniczyć jeden raz we Mszy św. w tygodniu (oprócz niedzieli). Zapraszamy wszystkich do modlitwy w oczekiwaniu na „bratnie” wspólnoty.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski zachęca do licznego udziału w procesjach Bożego Ciała

2020-06-01 17:15

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Boże Ciało

Artur Stelmasiak/Niedziela

Zachęcam duszpasterzy, aby jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowania do procesji oraz do licznego w nich udziału – napisał abp Marek Jędraszewski we „Wskazaniach w sprawie procesji Bożego Ciała” dla archidiecezji krakowskiej.

Powołując się na rozporządzenie Rady Ministrów z 29 maja br. metropolita krakowski przypomniał, że zgromadzenia religijne mogą się odbywać niezależnie od liczby ich uczestników, co stwarza możliwość zorganizowania tradycyjnych procesji eucharystycznych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

- Zachęcam duszpasterzy, aby jak co roku organizowali procesje Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Wiernych natomiast gorąco zachęcam do włączenia się w przygotowania do procesji oraz do licznego w nich udziału – napisał abp Marek Jędraszewski w opublikowanych dziś „Wskazaniach w sprawie procesji Bożego Ciała”.

Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że konieczne będzie zachowanie wymaganych środków bezpieczeństwa, to znaczy utrzymywanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji (minimum 2 metry) lub zasłanianie ust i nosa.

Centralna procesja Bożego Ciała w Krakowie rozpocznie się Mszą świętą 11 czerwca o godz. 9.00 na Wawelu. Następnie traktem królewskim uda się na Rynek zatrzymując się przy czterech ołtarzach usytuowanych kolejno przy kościołach św. Idziego, śś. Piotr i Pawła, św. Wojciecha i zakończy się przed bazyliką Mariacką.

- Niech doświadczenie obecności Boga w sakramencie Eucharystii będzie dla nas wszystkich źródłem radości, pokoju i miłości, które jako wspólnota Kościoła możemy ofiarować światu – podkreśla abp Marek Jędraszewski.

CZYTAJ DALEJ

Papież: współczucie lekarstwem na obojętność

2020-06-04 20:21

[ TEMATY ]

cierpienie

papież Franciszek

pandemia

PAP

W miesiącu czerwcu Papież prosi, aby szczególną modlitwą otoczyć ludzi cierpiących z powodu różnych pandemii, w tym takich jak wojny czy głód. Intencja został przekazana przez Światową Sieć Modlitwy Papieża.

Co możemy zrobić? Jak możemy nie popaść w obojętność? – pyta Franciszek. Wskazuje na drogę wyjścia: jest nią współczucie. To jest najlepsza pomoc, jaką możemy zaoferować naszą modlitwą i życiem, tym, którzy cierpią przybliżając do Serca Jezusa, aby On mógł przemienić ich życie.

Papież – Serce Jezusa przygarnia wszystkich

„Wiele osób cierpi z powodu poważnych trudności, których doświadczają. Możemy im pomóc, towarzysząc im w drodze z pełnym współczuciem, które zmienia życie osób. I przybliża ich do Serca Chrystusa, który przyjmuje nas wszystkich w rewolucji czułości. Módlmy się, aby ci, którzy cierpią, znaleźli drogi życia, pozwalające dotknąć się Sercu Jezusa.“

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję