Reklama

Wiadomości

Zbigniew Cierniak z nagrodą „Człowiek Sukcesu”

Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak otrzymał statuetkę „Człowiek Sukcesu” – wyróżnienie za wyjątkowe dokonania w dziedzinie twórczości, przedsiębiorczości oraz inicjatyw społecznych. Gala VIII edycji „Osobowości i Sukcesy” odbyła się 30 marca w Łochowie. To prestiżowe wydarzenie, które gromadzi wyjątkowych ludzi z różnych środowisk.

[ TEMATY ]

nagroda

Zespół Śląsk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas Gali statuetki odbierają najwybitniejsze osobowości, które swoją postawą w danym roku zasłużyły na to wyróżnienie. Statuetki przyznawane są w kategoriach: „Osobowość Roku”, „Super Osobowość Roku”, „Sukces Roku”, „Człowiek Sukcesu”, „Super Sukces” oraz „Najlepszy Produkt”, a laureaci wyłaniani są spośród osobowości ze świata polityki, sportu, filmu, nauki, kultury, sztuki, mody, biznesu, muzyki i mediów. Rok temu podczas Gali Osobowości i Sukcesy statuetkę za „Super Sukces 2018” odebrał Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który także w tym roku uświetnił Galę koncertem pieśni ludowych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-04-11 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyjątkowa nagroda

Niedziela sandomierska 52/2021, str. VI

[ TEMATY ]

nagroda

laureat

Ks. Wojciech Kania

Tegoroczny laureat

Tegoroczny laureat

Tegoroczną nagrodę im. dr. Michała Marczaka otrzymał Bogusław Szwedo, prezes Radia Leliwa, regionalista, autor kilkunastu publikacji historycznych.

Prezes Bogusław Szwedo jest autorem bardzo licznych publikacji oraz około tysiąca biogramów. Jak sam przyznaje, od kilku lat pracuje nad kolejnymi tomami „Tarnobrzeskiego Słownika Biograficznego”. Jednak najbardziej dumny jest z publikacji „Kapelani wojskowi na drogach ku niepodległości. Sto biogramów na stulecie Biskupstwa Polowego w Polsce”, która powstała na prośbę ówczesnego bp. polowego Józefa Guzdka. Jak powiedział Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski, propozycja od biskupa polowego, była docenieniem dotychczasowej pracy laureata. – Pan Bogusław w pełni zasłużył na nagrodę swoją działalnością, rzetelnymi wydawnictwami. Jego książki same się bronią, wszystkie są znakomicie przygotowane. Zaczynał od „Kawalerów Virtuti Militari ziemi niżańskiej”, później kolejnych regionów, kawalerów różnych profesji, byli bowiem kapłani, sportowcy, a obecnie pracuje nad bardzo ważnym dla Tarnobrzega i powiatu wielotomowym opracowaniem biografii ludzi zasłużonych dla naszego najbliższego regionu – zauważył Jerzy Sudoł. – Nie będę ukrywał, że czuję się zaszczycony, jest to bowiem nagroda renomowana, która stanowi swego rodzaju zwieńczenie 40 lat mojej działalności w dziedzinie historii lokalnej, jak również szerszej. Jestem wdzięczny kapitule, że dostrzegła moją pracę, nagradzając ją – powiedział Bogusław Szwedo.
CZYTAJ DALEJ

Pierwsza beatyfikacja Leona XIV: ksiądz zaangażowany w edukację

W sobotę, 17 maja żyjący w XIX w. kapłan z Sabaudii, zaangażowany w edukację zostanie pierwszym beatyfikowanym za pontyfikatu Papieża Leona XIV. „Camille Costa de Beauregard to wzór działania wobec ludzkiego cierpienia” – podkreśla arcybiskup Chambéry, Thibault Verny.

„To entuzjazm, który wykracza poza miasto Chambéry, poza Sabaudię, a nawet poza Kościół” – zapewnia Thibault Verny, arcybiskup trzech diecezji Sabaudii. W sobotę, 17 maja będzie uczestniczyć w beatyfikacji Camille’a Costa de Beauregard u boku nuncjusza apostolskiego we Francji, abpa Celestino Migliore.
CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka Czcicieli Maryi oraz Rycerstwa Niepokalanej

2025-05-17 20:03

Małgorzata Pabis

    W sobotę 17 maja do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach przybyła Pielgrzymka Czcicieli Maryi oraz Rycerstwa Niepokalanej.

    Mszy świętej sprawowanej w samo południe w bazylice przewodniczył franciszkanin - o. Tomasz Pawlik. Zebranych w świątyni przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że łagiewnicka bazylika jest kościołem jubileuszowym w Roku Świętym. - Dziś w tę sobotę majową pozdrawiam szczególnie uczestników Pielgrzymki Czcicieli Maryi oraz IX Zjazdu Rycerstwa Niepokalanej – powiedział ks. rektor i dodał: - Na tablicy obok Bramy Miłosierdzia przed wejściem głównym do bazyliki umieściliśmy słowa z bulli papieża Franciszka „Niech w tym Roku Jubileuszowym Sanktuaria będą świętymi miejscami gościnności i uprzywilejowanymi przestrzeniami budzenia nadziei”. Niech dziś Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie dla Was, drodzy Pielgrzymi, właśnie miejscem gościnności i budzenia nadziei. Niech Jezus Miłosierny wszystkim Wam błogosławi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję