Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: Móc Rozkwitać - warsztat rozwojowy dla kobiet

[ TEMATY ]

rozwój kobiety

warsztaty dla kobiet

Warsztaty rozwojowe

Drogie Panie, Kobiety, Dziewczyny zapraszamy Was serdecznie na jednodniowy warsztat rozwojowy dla kobiet. Tak się składa, że tego dnia przypada Dzień Dziecka. Na proces osobistego rozkwitania czasem wpływa jakieś zaniedbanie czy zahamowanie z dzieciństwa, młodości. Warsztat może pomóc urosnąć dziewczynce w Tobie.

„Ja zaś jak oliwka, co kwitnie w domu Bożym

zaufam na wieki łaskawości Boga” (Ps 52,10)

Reklama

Termin: 01.06.19. g.10 - g.18 (z przerwami kawowo-herbacianymi i na obiad)

Miejsce: UPJP2 ul. Bernardyńska 3, Kraków (sala 203)

Prowadzenie: Barbara Łubkowska - psychoterapeuta, teolog

Koszt: 130 zł - w tym upominek wspomagający rozkwitanie.

Zapisy: miejscewzrastania@gmail.com, 607654900

Adresatki: Kobiety, które wiedzą, że rozkwitają i chcą rozkwitać bardziej świadomie. Kobiety, które czują, że nie rozkwitają, czegoś im brakuje i pragną zmiany. Kobiety, które po prostu zaciekawił temat.

O czym będzie: Przyjrzymy się możliwym kierunkom i drogom w temacie rozkwitania kobiety. Temu co pomaga i temu co przeszkadza.

Prośba: o strój reprezentacyjny czyli sukienkę bądź spódniczkę oraz o jakiś element kwiatowy, np. broszka, kwiat przy torebce, kwiat w ręku, kwiat na bluzce lub spodnie z elementem kwiatowym jeśli spódnica okaże się nie do przejścia :)

Warsztat, czyli poznawanie siebie i zdobywanie nowych umiejętności poprzez zajęcia wspólne i indywidualne, poprzez kontakt z tekstem i inne elementy twórcze, czerpiąc z tego co wnoszą uczestniczki, w atmosferze sprzyjającej rozkwitaniu, z uszanowaniem Twojej wolności, z odniesieniem do Stwórcy.

Świadectwa-wspomnienia kilku uczestniczek poprzedniej edycji „Móc rozkwitać”:

„… w trakcie warsztatów ….. okazuje się, że … refleksje uczestniczek… jak ścieżki prowadzą do tajemniczego ogrodu zapomnianych uczuć, gdzie przez uchyloną już furtkę … uczestniczki nieśmiało zaglądają… wchodzą razem… nie bojąc się … bo przecież tworzą już małą – życzliwą sobie – społeczność… odkrywają radośnie lub pośród łez zdziwienia… że pomimo tego, iż zapomniały …pokochać siebie samą …. to Bóg jest większy od ich niepamięci … i wśród przyjaznych osób pomaga znaleźć ścieżkę do samej siebie … i z zachwytem spojrzeć na tęczę rozciągającą swoje kolorowe ramiona nad … już nie takim tajemniczym …ogrodem … zrozumienia swoich uczuć ……….odkrywają miłość… - Karolina”.

„Warsztat rozwojowy Móc rozkwitać to czas poświęcony mnie-kobiecie. Ten dzień to dawanie siebie i czerpanie dla siebie. To intensywna praca prowadzącej i uczestniczek, dająca siły i energię oraz pomysły do dalszego rozwijania się, rozkwitania, pogłębiania swojej kobiecości, lepszego poznawania siebie. Wszystko odbywało się w przyjemnym klimacie. Bardzo polecam! - Ela”

„Dziękuję za zorganizowanie warsztatu Móc rozkwitać. Bardzo się cieszę, że miałam okazję w nim uczestniczyć. Podobała mi się dynamika warsztatu. Wiele ciekawych zadań, zwłaszcza (...). Notes, który otrzymałyśmy jest przepiękny! Dobrze było pracować w życzliwej grupie kobiet, wśród atmosfery bezpieczeństwa i otwartości. Jeszcze raz wielkie dzięki :) - Dorota”

„Warsztat dał mi możliwość swobodnego wypowiedzenia się, poczułam, że nie jestem oceniana, że tu ceni się otwartość. Na nowo ze zdumieniem stwierdziłam, że Bóg patrzy na mnie jak na skarb, że w jego oczach jestem urzekająca. Poczułam się wyjątkowo, kobieco. Mogłam chwilkę poświęcić tylko i wyłącznie sobie, pochylić się nad tym , co utrudnia luba nawet uniemożliwia rozwój na różnych płaszczyznach życia i to był czas bezcenny. Były chwile wzruszenia przy pięknej muzyce. Warsztat dał mi nadzieję, że z Bogiem zawsze można zacząć na nowo. Odważyć się żyć pełniej, lepiej, piękniej i rozkwitać jak kwiat - Marzena”

„Najważniejsze przesłanie z warsztatów: to ode mnie zależy czy jestem szczęśliwa. Moją odpowiedzialnością jest badać i znajdywać konkretne rzeczy co mnie cieszą, podejmują na duchu. Mogę je wprowadzać w życie, nawet wbrew przytłoczeniu i zniechęceniu.

Rozkwitanie to ja-szczęśliwa. Przeze mnie kiedy jestem kwitnąca i szczęśliwa ukazuje się Chrystus innym ludziom - Julia”

2019-05-13 16:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pogarsza się sytuacja dzieci na całym świecie

2020-02-23 17:21

[ TEMATY ]

dzieci

głód

konflikt

UNICEF

źródło: vaticannews.va

Nie tylko konflikty wojenne, głód i brak dostępu do służby zdrowia zagrażają życiu i przyszłości dzieci. Negatywny wpływ na ich zdrowie ma też zanieczyszczenie środowiska oraz agresywna reklama popychająca młodych w kierunku fast foodu, alkoholu i tytoniu.

Najnowszy raport Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF jednoznacznie stwierdza, że sytuacja dzieci na całym świecie znacząco się pogarsza. Żaden kraj nie chroni też wystarczająco ich zdrowia i przyszłości. Badania zostały przeprowadzone w 180 krajach, zarówno charakteryzujących się chronicznym ubóstwem, częstymi suszami i niekończącymi wojnami, jak i w najbardziej rozwiniętych i bogatych.

UNICEF bije na alarm, że w krajach ubogich aż 250 mln dzieci poniżej 5. roku życia nie będzie miało szansy na rozwój swego potencjału.

Ich los jest zagrożony przez kryzysy humanitarne, konflikty, klęski żywiołowe i nowe problemy coraz częściej związane ze zmianami klimatycznymi. Raport podkreśla, że w krajach bogatych zanieczyszczenie powietrza i zły styl życia zbierają równie negatywne żniwo. W porównaniu z rokiem 1975 r. otyłość wśród dzieci wzrosła aż 11-krotnie (z 11 mln do 124 mln). Negatywny wpływ na nasz styl życia mają reklamy. Dzieci bombardowane są rocznie 30 tys. różnych reklam, które nie pozostają obojętne na ich styl życia. Dla przykładu policzono, że tylko w Australii, podczas transmisji telewizyjnych meczy piłkarskich, krykieta i rugby, wyemitowano 51 mln reklam produktów alkoholowych. Raport podkreśla też, że styl życia w krajach rozwiniętych jednoznacznie pokazuje, że nie myślimy dalekowzrocznie i nie zastanawiamy się nad tym, jakie konsekwencje przyniesie to dla przyszłych pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowe warsztaty liderów Spotkań Małżeńskich w Laskach

2020-02-24 21:44

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

©Sondem/fotolia.com

W dniach 21-23 lutego odbyły się w domu rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach międzynarodowe warsztaty poświęcone liderowaniu wspólnotom Spotkań Małżeńskich. Uczestniczyło w nich 60 osób – małżeństw i kapłanów – przedstawicieli zarządów Spotkań Małżeńskich w Polsce, na Białorusi, Litwie, Łotwie, Rosji, Ukrainie i w Wielkiej Brytanii. Obecny był także przedstawiciel prawosławnego Stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie.

Każda wspólnota rodzi się na bazie entuzjazmu założycieli, ich rozpoznania charyzmatu, realizowania programów i budowania wspólnoty. W miarę rozwoju konieczne jest dostosowywanie organizacji i administracji do potrzeb. W dojrzałej wspólnocie te elementy tworzą wzajemnie oddziałujący na siebie system, warunkujący realizację misji wspólnoty. Jednakże z biegiem czasu naturalną skłonnością każdej wspólnoty jest wzrost realizacji programów i przerost organizacji. Może to prowadzić do biurokratyzacji wspólnoty, a z czasem, do utraty jej charyzmatu. – Takie zagrożenie przeżywa każda wspólnota tak, świecka, jak i zakonna, a także cały Kościół – zauważył w trakcie warsztatów Jerzy Grzybowski, współzałożyciel Spotkań Małżeńskich.

Warsztaty w Laskach miały na celu uwrażliwienie liderów Spotkań Małżeńskich na ten proces. Warsztaty te miały też na celu także pogłębienie świadomości liderów, że Spotkania Małżeńskie są miejscem dialogu jako drogi do zbawienia.

Budowanie relacji, z wykorzystaniem psychologii komunikacji jest sposobem realizacji przykazania miłości Boga i bliźniego w kontekście małżeństwa i rodziny. Sporo miejsca w czasie tych warsztatów poświęcono właściwemu rozumieniu duchowości Spotkań Małżeńskich. Duchowość chrześcijańska jest jedna, ale ma ona wiele „odsłon”. Nie tylko małżeństwa i narzeczeni, ale wszyscy ludzie potrzebują dialogu i zdolności do słuchania, rozumienia, dzielenia się sobą, przebaczania oraz podejmowania decyzji w miłości.

- Dialogu na takich zasadach jak je opisaliśmy, doświadczam jako daru Jezusa Miłosiernego z wizji św. Faustyny. To jeden z promieni łaski wychodzący z Jego serca. To dar Jezusa na trudne czasy. Naszą misją jest, by jak najwięcej osób uczestniczyło w prowadzonych przez nas rekolekcjach i starało się żyć dialogiem jako drogą duchową. Doświadczenie pokazało, że Spotkania Małżeńskie są miejscem pogłębienia osobowej więzi nie tylko w małżeństwie, ale także z Bogiem. Poszerzanie dialogu jako drogi do zbawienia wymaga równomiernego rozwoju wszystkich elementów tworzących system funkcjonowania Stowarzyszenia – zauważył Jerzy Grzybowski. – Dbanie o funkcjonowanie Spotkań Małżeńskich jako systemu tych czterech elementów pomogło wielu animatorom przezwyciężyć wypalenie i głębiej zobaczyć sens swojego zaangażowania – powiedziała Daina Žurilo z Łotwy, a jej mąż Uldis dodał: W liderowaniu bardzo pomaga nam fakt, że różnimy się z Dainą cechami osobowości. Ja mam zazwyczaj wizję, a Daina ją uszczegóławia. Nasi synowie mówią o nas: „Jesteście jak lokomotywa na torach. Tata z wielką prędkością pędzi do przodu, a mama utrzymuje go na torach. Jedno bez drugiego nie dacie rady”. Daina i Uldiś Żurilo są aktualnie przewodniczącymi międzynarodowego zarządu Spotkań Małżeńskich.

- W liderowaniu najważniejszy jest nasz dialog małżeński. Dopiero wtedy, gdy dialog staje się naszym stylem życia w małżeństwie i z innymi ludźmi, widzimy zamysł Boży w Spotkaniach Małżeńskich – powiedział Zinoviyj Kuzymkiv ze Lwowa, członek Zarządu międzynarodowego.

- Towarzyszę małżonkom w trudnych wydarzeniach ich życia. Ileż radości sprawia mi, gdy widzę łzy szczęścia płynące z pojednania z Bogiem i w rodzinie! Wielokrotnie czułem się urzeczony pięknem budowania więzi małżeńskiej. Ale przede wszystkim sam staram się żyć dialogiem w posłudze kapłańskiej, wobec współpracowników świeckich i duchowych – podkreślił ks. Adam Lewandowski z Ośrodka Spotkań Małżeńskich w Lublinie.

Ks. Igor Garaś z grekokatolickiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich we Lwowie spuentował swoją funkcję duchowego doradcy Ośrodka: Dla mnie ważne jest to, że tu mogę sam uczyć się dialogu z innymi ludźmi. I dodał: "Podczas święceń kapłan otrzymuje nie tyle szacunek, czy inne przywileje, ale przede wszystkim wielkie zaufanie od Boga. Ja tego zaufania nie mogę zawieść".

Natomiast ks. Robert Jaśpiński, doradca duchowy Spotkań Małżeńskich w Łodzi, a zarazem diecezjalny duszpasterz rodzin podkreślił, że oprócz stałej obecności w życiu Ośrodka, jego zadaniem jest swego rodzaju pośredniczenie między Ośrodkiem, a instytucją Kościoła.

- To sprawa poruszania się w realiach relacji wewnątrzkościelnych jak również uwiarygodnianie Spotkań Małżeńskich – powiedział. Do wytrwałości w powołaniu do Spotkań Małżeńskich pomimo trudności i upadków zachęcał o. Maksymilian Podwika OCD z Ośrodka Spotkań Małżeńskich w Berdyczowie.

- Owocem tego warsztatu było zobaczenie w jaki sposób tworzyć wizję funkcjonowania Spotkań Małżeńskich, w jaki sposób ogarnąć „morze” różnych osób, relacji, programów – powiedziała Edyta Choczewska z Krakowa.

– Jeżeli ktoś ujawnia wprost, że czegoś nie rozumie, to znaczy, ze nie boi się, ze zostanie oceniony, odrzucony, czy potraktowany jako gorszy. Otwartość w zadawaniu pytań i otwartość w dzieleniu się swoimi doświadczeniami uważam za najcenniejszy aspekt naszej wspólnej pracy - podsumowała warsztaty Irena Grzybowska.

Uczestnicy warsztatów organizowanych przez założycieli Spotkań Małżeńskich, zazwyczaj organizują podobne warsztaty w swoich ośrodkach krajowych.

Spotkania Małżeńskie są założonym w Polsce międzynarodowym stowarzyszeniem, którego celem jest budowanie i odbudowywanie więzi małżeńskiej oraz przygotowywanie do sakramentu małżeństwa. Wszystkie formy pracy mają charakter warsztatów. Statut Spotkań Małżeńskich jest zatwierdzony przez Stolicę Apostolską. Więcej informacji na www.spotkaniamalzenskie.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję