Reklama

Niedziela Częstochowska

W mocy Bożego Ducha

W piątek 24 maja 2019 r. miało miejsce pierwsze w historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strojcu wydarzenie o charakterze muzyczno-religijnym. Był to Dekanalny Festiwal Piosenki Religijnej pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.

[ TEMATY ]

wydarzenie

Katarzyna Grygiel

Pomysł ten zrodził się podczas pieszej pielgrzymki z Praszki do Madonny Częstochowskiej, aby na nowo ożywić pragnienie śpiewania i grania Bogu. Zaproszono do strojeckiej placówki, wszystkie szkoły dekanatu praszkowskiego, by wspólnie chwalić Jezusa Zmartwychwstałego. Uczestników przywitała pani Dyrektor placówki Halina Kowalczyk, których łącznie przybyło 45 osób, reprezentujących szkoły: SP w Rudnikach, SP w Kowalach, SP w Cieciułowie, SP nr 2 z Praszki, SP nr 4 z Praszki i gospodarze z ZSP Strojec. Zmagania wykonawców oceniał Jury w składzie: p. Dalia Plewa – Sneka przewodnicząca, ks. Jan Kałdon – strojecki proboszcz i p. Gabriel Wyględacz. Festiwal przebiegał w następujący sposób. W I części wystąpili wykonawcy w kategoriach soliści klas I-IV, następnie soliści klas V-VIII i zespoły wokalne. Bezpośrednio po nich zaśpiewał dla nas trzy utwory ks. Jan Kałdon, po czym JURY udało się na obrady, a występujący na przerwę . Po niej nastąpiło podsumowanie Festiwalu i rozdanie dyplomów i statuetek, ufundowanych przez Radę Rodziców i kubków przez sponsora pana Leszka Grygiel.

Zobacz zdjęcia: W mocy Bożego Ducha

Patronat medialny nad Festiwalem objął Tygodnik Niedziela i Radio Ziemi Wieluńskiej.

Reklama

Podczas podsumowań słowo dziękczynienia skierowano najpierw ku Panu Bogu, że dał nam Swoje natchnienie, a uczestnikom, opiekunom, drogiemu Jury za przybycie i wspólny czas, śpiewająco spędzony w szkole w Strojcu.

Ostatnim akcentem Festiwalu było wspólne zdjęcie.

Wyniki:

Reklama

Kategoria soliści klas I - IV:

1 miejsce Zuzanna Dyrda SP nr 2 w Praszce

2 miejsce Anna Włóka SP w Rudnikach

3 miejsce Zofia Makówka SP nr 4 w Praszce

Wyróżnienie Barbara Sala ZSP w Strojcu

Kategoria soliści klas V – VIII

1 miejsce Nikola Czerchlańska ZSP w Strojcu

2 miejsce Alicja Cieśla SP w Cieciułowie

Kategoria Zespoły:

1 miejsce Zespół z SP nr 2 w Praszce

2 miejsce Zespół z SP w Rudnikach

3 miejsce „Kowalianki” SP w Kowalach

3 miejsce Duet z SP w Rudnikach

Wyróżnienie dla Zespołu z SP nr 4 w Praszce

2019-05-28 09:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkania u Alberta

Niedziela małopolska 41/2019, str. 6

[ TEMATY ]

wydarzenie

spotkania

Agata Grzybek

– Czułość Boga wobec mnie to inaczej miłosierdzie – mówi o. Wojciech Kowalski SJ

– Czułość Boga wobec mnie to inaczej miłosierdzie – mówi o. Wojciech Kowalski SJ

– Spotkania Albertyńskie to pomysł cyklicznych, comiesięcznych wydarzeń w kościele św. Alberta Chmielowskiego. Jak podkreśla proboszcz parafii, ks. kan. Paweł Kubani, pierwsze wrześniowe spotkanie to inicjatywa świeckich

O parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego (na os. Dywizjonu 303) w Krakowie na pewno można powiedzieć, że jest pełna inicjatyw i aktywnych wspólnot. Niezwykła konferencja, która miała miejsce we wrześniu, rozpoczęła comiesięczny cykl Spotkań z Albertem.

CZYTAJ DALEJ

Polscy kierowcy liczą kilometry i wspierają misjonarzy

2021-07-24 08:00

[ TEMATY ]

kierowcy

Tydzień św. Krzysztofa

Instytucja MIVA Polska działająca przy Episkopacie Polski w dniach 18-25 lipca już po raz 22. zorganizowała Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie kierowcy szczególnie wspierają misjonarzy.

„Zachęcamy, by spojrzeli na licznik samochodu, policzyli kilometry i jako swój dar przekazali wyliczoną kwotę na pojazdy, których misjonarze bardzo potrzebują (1 kilometr to 1 gr). MIVA Polska wspiera misje w tym konkretnym wymiarze” – powiedział ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor tej instytucji.

CZYTAJ DALEJ

Wigry: zakończył się V Kongres Ruchu „Europa Christi”

2021-07-25 11:03

[ TEMATY ]

Europa Christi

Redakcja

„W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” – to temat V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej, który odbył się w dniach 23-24 lipca w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

Drugi dzień Kongresu rozpoczął się Mszą św. w parafialnym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, pod przewodnictwem ks. prał. Zbigniewa Bzdaka, dziekana dekanatu sejneńskiego, proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach. Homilię wygłosił Ks. prof. dr hab. Mirosław Sitarz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję