Reklama

Francja

Francja: kolejne akty wandalizmu w kościołach

Po raz kolejny we Francji doszło do aktów wandalizmu w kościołach chrześcijańskich. Tym razem w siedmiu kościołach diecezji Bayonne zostało zniszczonych dziewięć figur Matki Bożej.

[ TEMATY ]

prześladowania

Pomoc Kościołowi w Potrzebie/www.pkwp.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Policja zatrzymała podejrzanego sprawcę, którym okazał się 35-letni bezdomny, który zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. Biskup diecezji Bayonne, Marc Aillet wniósł oskarżenie o profanację.

Według informacji policji mężczyzna w ciągu niespełna godziny dokonał zniszczeń w trzech kościołach w mieście Pau, a następnie kontynuował swoje „dzieło” w czterech sąsiedzkich wioskach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Liczba aktów antykościelnego wandalizmu we Francji jest z roku na rok coraz większa. Z danych francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych wynika, że w 2018 odnotowano 1.704 takich czynów, z czego większość, bo 1.063, było wymierzonych przeciwko chrześcijanom, a 541 miało charakter antysemicki.

Podziel się cytatem

„Bagatelizowanie wagi tych czynów byłoby nieodpowiedzialne”, stwierdził biskup i zapowiedział, że w najbliższy wtorek 14 stycznia w kościele Notre Dame w Pau odprawi Mszę św. „wynagradzającą za obrazę Maryi”.

Wiadomości z Francji niepokoją także kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. "Chrześcijanie nie powinni milczeć wobec takich czynów", napisał na Twitterze afrykański purpurat.

2020-01-13 11:32

Oceń: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Narastająca fala

Niedziela Ogólnopolska 43/2022, str. 23

[ TEMATY ]

konferencja

prześladowania

Studio TV Niedziela

Nie wystarczy apelować do sumień, potrzeba zmiany prawa – wybrzmiało na konferencji

Nie wystarczy apelować do sumień, potrzeba zmiany prawa – wybrzmiało na konferencji

Czy polskie prawo wystarczająco chroni ludzi wierzących? – zastanawiali się uczestnicy konferencji pt. „Prześladowany jak katolik”.

Wydarzenie, zorganizowane przez Akcję Katolicką archidiecezji częstochowskiej, warszawskiej i diecezji świdnickiej, miało miejsce 8 października w bastionie św. Barbary na Jasnej Górze.
CZYTAJ DALEJ

Siedmiu braci z zakonu kapucynów zginęło w wypadku

2025-05-06 07:32

[ TEMATY ]

wypadek

Adobe Stock

Siedmiu młodych zakonników z nigeryjskiej wspólnoty Braci Mniejszych Kapucynów zginęło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę na południu w górzystej części Nigerii.

Z oświadczenia wydanego w poniedziałek przez Johna-Kennedy'ego Anyanwu, kustosza klasztoru kapucynów w Enugu, wynika, że 13 zakonników z katolickiej wspólnoty w Ridgeway w stanie Enugu jechało na południe do Obudy, miasta leżącego w stanie Cross Rover, gdzie odpoczywali w górskim kurorcie Obudu Ranch Resort.
CZYTAJ DALEJ

Indie rozpoczęły akcję militarną przeciwko Pakistanowi

2025-05-06 23:25

Adobe.Stock

Indie poinformowały w środę rano czasu lokalnego, że rozpoczęły operację militarną przeciwko Pakistanowi, uderzając w "infrastrukturę terrorystyczną" zarówno w Pakistanie, jak i w administrowanym przez Pakistan Kaszmirze. Ministerstwo obrony przekazało, że nie zostały zaatakowane cele militarne.

"Te kroki podjęto w następstwie barbarzyńskiego ataku terrorystycznego w Pahalgam" – poinformowało Ministerstwo Obrony Indii w oświadczeniu. "Żadne pakistańskie obiekty wojskowe nie zostały zaatakowane. Indie wykazały się znaczną powściągliwością w wyborze celów i metod wykonania".
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję