Reklama

Niedziela Częstochowska

Wieluń: Nowy wóz bojowy dla OSP Kadłub

Wieczorem 18 stycznia na plac manewrowy OSP Kadłub, przy włączonych klaksonach, wjechał nowy wóz strażacki.

[ TEMATY ]

ochotnicza straż pożarna

Wieluń

Zofia Białas

Na przybycie wozu oczekiwali druhowie strażacy z jednostek OSP Gminy Wieluń, mieszkańcy wsi, ks. proboszcz Marian Kozłowski, radni Gminy Wieluń z przewodniczącym Tomaszem Akuliczem, Burmistrzem Pawłem Okrasą, wiceburmistrzem Joanną Skotnicką – Fiuk, posłem na Sejm RP Pawłem Rychlikiem, Bronisławem Mitułą – honorowym prezesem OSP Dąbrowa. Wszyscy oczekiwali na przybycie Piotra Polaka - Posła na Sejm RP i sprawcę przybycia wozu do OSP Kadłub, czytaj Gminy Wieluń.

Zofia Białas

Po obejrzeniu wozu i przyjęciu raportu o jego przyjęciu na wyposażenie OSP Kadłub wszyscy udali się do remizy na okolicznościową lampkę szampana i kawałek okolicznościowego tortu.

Przed toastem Burmistrz Paweł Okrasa przypomniał historię przybycia wozu do Kadłuba.

Zofia Białas

Reklama

Trwało to od pomysłu do realizacji około trzech lat. Pomysł o zakupie wozu bojowego przedstawił 3 lata temu komendant Andrzej Szczepański. Spełnienie marzenia tak naprawdę stało się realne w lipcu 2019 roku, a pewnym stało się we wrześniu, powiedział Piotr Polak. Dziś samochód ratowniczo – gaśniczy marki Volvo, wóz średniej klasy, już jest w Kadłubie i będzie wspomagał bezpieczeństwo Gminy Wieluń.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu wozu, w tym radnym Gminy Wieluń, którzy zadecydowali o przekazaniu z budżetu Gminy kwoty 230 tys. złotych na ten szczytny cel podziękował Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. Dofinansowanie przyznane przez Radę Gminy Wieluń uzupełniło środki przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczyste poświęcenie samochodu, który już nosi imię „Piotr” odbędzie się najprawdopodobniej z racji odpustu ku czci św. Królowej Jadwigi.

2020-01-19 10:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiary ojców naszych dochować

Niedziela zamojsko-lubaczowska 22/2022, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka

ochotnicza straż pożarna

Adam Łazar

Poświęcenie samochodu strażackiego

Poświęcenie samochodu strażackiego

Strażacy ochotnicy ziemi lubaczowskiej pielgrzymowali do Nowin Horynieckich.

To tu, w uroczym zakątku Roztocza, w miejscu objawień Matki Bożej w 1636 r. strażacy i ich najbliżsi 15 maja modlili się, dziękowali i prosili o potrzebne łaski podczas Eucharystii sprawowanej w ich intencji. Wraz z 20 pocztami sztandarowymi stawili się na niej strażacy w galowych mundurach. Z miejsca zbiórki, w defiladowym przemarszu – prowadzonym przez druha Andrzeja Osucha i młodzieżową dętą orkiestrę strażacką z Majdanu Sieniawskiego – przeprowadził ich na miejsce wspólnotowej modlitwy przy ołtarzu polowym obok kaplicy „na wodzie” zbudowanej przez ojców franciszkanów. Strażaków, ich rodziny i gości powitał gospodarz tego miejsca, proboszcz franciszkańskiej parafii w Horyńcu Zdroju o. Bogdan Klóska. Mszy św. przewodniczył kapelan strażaków ks. Sławomir Szewczak. Homilię wygłosił ks. Piotr Ciećkiewicz, który przez 25 lat w różnych miejscach, w tym i w pow. lubaczowskim, był kapelanem strażaków, a obecnie jest proboszczem w Niemstowie. Podczas Mszy św. strażacy odnowili ślubowanie, zobowiązując się „wiary ojców naszych dochować, życia i mienia naszych braci ze wszystkich sił bronić, cnoty rycerskie naszego patrona św. Floriana naśladować, dla dobra Ojczyzny ze wszystkich sił pracować”.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję