Reklama

Mają szczególne zadanie

- Szkoda, że nie liczyłem, ile już razy wyprowadzałem tę pielgrzymkę - mówił bp Adam Dyczkowski, podkreślając, jak bliska jego sercu jest pielgrzymka klenicka. Jubileuszowa, XXV Pielgrzymka Rolników wyruszyła z Klenicy 2 lipca, do Częstochowy dotarła 12 lipca

Biskup Adam spory kawałek trasy przeszedł na czele grupy. - Życzyłem pielgrzymom, żeby te wszystkie radości, smutki, podziękowania, prośby, które zaniosą na Jasną Górę, Matka Boża wyjednała u swojego Syna. Żeby Pan Bóg dał im jak najlepszą pogodę i żeby udało im się zawrzeć jak najwięcej przyjaźni, bo w tej pielgrzymce idą naprawdę fantastyczni ludzie - powiedział.
Z racji 25. już wyjścia, pielgrzymka miała wyjątkowy charakter. - Jest czym się radować. To cudowne, że dotrwaliśmy do takiej właśnie liczby - mówił przewodnik ks. Tadeusz Dobrucki. - Każdy jubileusz jest darem, szczególnym błogosławieństwem. Myślę, że dzięki temu będziemy mogli wyprosić potrzebne łaski dla nas, dla naszych rodzin, dla naszej diecezji. Ta grupa ludzi ma szczególne zadanie, została wybrana i powołana, by uczestniczyć w tym darze jubileuszowym.
W tym roku z Klenicy do Częstochowy wędruje przeszło 200 pielgrzymów. Opieką duszpasterską otacza ich 7 księży. Ks. Dobrucki, który obserwuje pielgrzymkę klenicką od lat, najlepiej widzi, jakie przez ten czas zaszły w niej zmiany. - Przede wszystkim zmniejsza się liczba pielgrzymów, ale tak się dzieje i na innych pielgrzymkach. Wyjście naszej pielgrzymki zbiega się z ogłoszeniem wyników matur, ze składaniem papierów na uczelnie. Dostaję też SMS-y od młodych ludzi z Irlandii czy z Anglii, którzy musieli wyjechać, żeby zarobić na studia. Ale to nie znaczy, że zmniejsza się jakość pielgrzymki. Nawet taka mała grupa może wyprosić wiele łask - tłumaczył.
Pielgrzymka może stać się okazją do poznania nowych osób i przeżycia wspaniałych chwil, ale idący w niej księża podkreślają przede wszystkim jej pokutny charakter. Wiele osób na stałe wpisało taką wędrówkę w swoje plany wakacyjne. - Taka pielgrzymka to na pewno trud. Ale nie wyobrażam sobie, żeby nie pójść - mówi Anna z Małomic.
Ci, którzy nie mogą włączyć się do wspólnej wędrówki, wspierają pielgrzymów swoją modlitwą, przyjeżdżają do Częstochowy, by ich powitać, a nawet towarzyszą im na krótkich etapach. Tak robi Barbara ze Szprotawy. - Niedługo urodzi się dziecko mojej córki, więc mogę tylko odprowadzić pielgrzymów przez te 5 kilometrów. Moją najważniejszą intencją jest teraz szczęśliwe rozwiązanie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Tau: znasz ten stan, gdy nie czujesz już nic?

2021-09-28 09:32

[ TEMATY ]

duchowość

świadectwo

fb.com/tau.bozon

Znasz ten stan? Kiedy patrzysz na świat i nie czujesz już nic. Widzisz niesamowity film, słyszysz genialny kawałek, jesteś w pięknym miejscu, a wokół Ciebie dzieją się różne rzeczy. Nie czujesz nic. Absolutnie nic. - zaczyna swój najnowszy wpis Tau.

Jak czytamy w dalszej cześci postu znanego rapera:

CZYTAJ DALEJ

Bp Solarczyk: jakiej chcemy Polski, zależy od nas samych

2021-09-28 21:47

[ TEMATY ]

Bp Marek Solarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Jakiej chcemy Polski, zależy od nas samych – mówił biskup Marek Solarczyk, który celebrował mszę świętą w kościele św. Stefana w Radomiu. Każdego 28. dnia miesiąca w świątyni kościele wierni będą gromadzić się na wspólnej modlitwie za Polskę i zgłębiać wciąż aktualne nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Wspólna modlitwa była również inauguracją spotkań formacyjnych członków Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Ks. Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Stefana i asystent diecezjalny Akcji Katolickiej wyraził radość, że „trwamy w radosnym dziękczynieniu za beatyfikację kard. Wyszyńskiego tak bardzo wyczekiwaną i wymodloną”. - To on mówił, że kocha Ojczyznę bardziej niż własne serce, dlatego jest dla nas szczególnym patronem Ojczyzny i orędownikiem spraw kraju. Taka intencja właśnie dzisiaj nas gromadzi. Dziękujemy za dar beatyfikacji, ale i prosimy o Boże błogosławieństwo dla Polski - mówił ks. Jędrzejewski, witając wiernych i członków Akcji Katolickiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję