Reklama

Niedziela Świdnicka

Modlitewne czuwanie w strzegomskiej bazylice

Dobrze przeżyte wydarzenie poprzedzone jest równie dobrze przeżytym przygotowaniem. Tak było w par. Św. Piotra i Pawła w przeddzień Zesłania Ducha Świętego.

[ TEMATY ]

Strzegom

Zesłanie Ducha Świętego

Krystyna Smerd

Kapłani podczas modlitwy Liturgią Godzin

Kapłani podczas modlitwy Liturgią Godzin

Wigilia Zielonych Świąt w bazylice strzegomskiej rozpoczęła się od Mszy św. sprawowanej przez pracownika Wydziału Duszpasterskiego ks. Pawła Kilimnika. Okolicznościową homilię wygłosił miejscowy wikariusz ks. Adrian Fajkowski omawiając znaki przychodzącego Ducha Świętego.

- Trzecia Osoba Trójcy Świętej, często przedstawiana jest, jako tchnienie. Może to być ledwie powiew, jak czuli to apostołowie w wieczerniku, ale może to być też silne uderzenie wiatru, jak odczuł to święty Paweł w drodze do Damaszku. Duch Święty działa na nas - kiedy i jak chce! Dzięki Duchowi nasze życie codzienne, może już nie być dla nas ciężarem, a może stać się przygodą. Woda i ogień – to także symbole działania Ducha. Św. - mówił ks. Fajkowski.

Po Mszy świętej wierni uczestniczyli w modlitewnym czuwaniu, które trwało do późnych godzin wieczornych, na które złożyło się w pierwszej części: śpiewanie tekstów Liturgii Godzin, a w drugiej - Adoracja przed Najświętszym Sakramentem i cicha modlitwa wiernych, którzy powierzali Bogu swoje prośby i prosili o dary Ducha Świętego! Czuwanie w strzegomskiej parafii przygotowali: kapłani, parafialne grupy modlitewne oraz chórzyści.

2020-06-02 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Strzegom pożegnał ks. kan. Władysława Janickiego - cenionego spowiednika

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Strzegom

pogrzeb kapłana

ks. Wałdysław Janicki

Krystyna Smerd

Kondukt żałobny przeszedł z strzegomskiej bazyliki na pobliski cmentarz

Kondukt żałobny przeszedł z strzegomskiej bazyliki na pobliski cmentarz

Kapłani i wierni dwóch diecezji pożegnali ks. kan. Władysława Janickiego. Wieloletniego proboszcza w Konarach i w Rudnej. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup świdnicki.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Niepokalana wg. bł. Urszuli Leduchowskiej/fot. Graziako

Kościół katolicki 8 grudnia obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wydarzenie Niepokalanego Poczęcia Maryi jest zasługą specjalnej Bożej łaski. Tajemnica ta pokazuje szczególną rolę Maryi a także, że każdy z nas cieszy się Bożą pomocą w zadaniach, które Bóg stawia na drodze naszego życia.

Czym jest niepokalane poczęcie? Wyraża prawdę o tym, że rodzice Maryi - Joachim i Anna - poczęli swoją córkę, która została przez Boga zachowana od zranienia grzechem pierworodnym. Poczęcie nieskalane przez grzech pierworodny dotyczy tylko Maryi, która w wyjątkowy sposób została zachowana od grzechu ze względu na to, że stała się Matką Syna Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: chcemy mieć granicę z wolną i niepodległą Białorusią (opis)

2022-12-08 20:27

[ TEMATY ]

Białoruś

Swietłana Cichanouska

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP Andrzej Duda i liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska.

Prezydent RP Andrzej Duda i liderka białoruskiej opozycji demokratycznej Swiatłana Cichanouska.

Chcemy mieć granicę z wolną, suwerenną i niepodległą Białorusią, której społeczeństwo samo o sobie decyduje - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. "Prawdą jest, że prawdziwą przyjaźń poznaje się w trudnych czasach; Polska to pokazała" - podkreśliła białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska.

W czwartek w Belwederze prezydent Andrzej Duda spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską i innymi liderami demokratycznej Białorusi. Podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim za przybycie i podkreślił, że Polacy i Białorusini są "z jednego pnia kulturowego" i pomimo że jesteśmy różnymi narodami, to łączy nas tradycja, kultura i historia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję