Reklama

Jak przekazać 1% dla Caritas

Każdy 1% podatku przekazany dla Caritas Diecezji Toruńskiej ma ogromne znaczenie. Dzięki niemu wspólnie możemy nieść pomoc chorym, niepełnosprawnym, potrzebującym.

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Toruńskiej?

W formularzu PIT należy odszukać dział - „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”. W dziale tym znajdują się 3 pola, które należy wypełnić, podając nazwę OPP - Caritas Diecezji Toruńskiej, jej numer KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) - 0000225584 oraz wnioskowaną kwotę do przekazania nie większą niż 1% należnego podatku. Nie dokonuje się żadnej wpłaty na poczcie lub w banku! Urząd Skarbowy przekaże podaną kwotę 1% podatku bezpośrednio na konto Caritas.

Emeryci i renciści

Osoby, w których imieniu rozliczenia podatkowego dokonuje ZUS, mogą także odliczyć 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Toruńskiej. W takiej sytuacji na podstawie otrzymanego z ZUS-u formularza PIT należy wypełnić formularz PIT-37, wypełniając pola nr 124 i 125 (patrz tabela poniżej), i wpisując w polu 126 kwotę nie wyższą niż 1% należnego podatku z pola nr 120.

Każdy grosz dla potrzebujących

Zapewniamy wszystkich naszych darczyńców, że Caritas Diecezji Toruńskiej jako struktura utrzymuje się z działalności gospodarczej (np. z usług cateringowych). Z pozyskanych tą drogą środków są utrzymywane biura Caritas z pracującymi tam osobami. Natomiast wszystkie środki finansowe pozyskane ze zbiórek, darowizn oraz 1% w całości są przeznaczone na pomoc.
Weszliśmy w Nowy Rok, przed nami te same wyzwania: pomagać, pomagać, pomagać… Wśród wielu osób, które czekają na naszą pomoc, dziś przedstawiamy sytuację dwóch rodzin.
Pani Wiesława, po tragicznej śmierci męża we wrześniu 2008 r., została bez środków do życia. Do tej pory zarabiał mąż, ona zajmowała się dwójką dzieci. Podarowane przez teściów poddasze, które czeka na wykończenie, miało być ostoją rodziny. Pani Wiesława otrzymała już kafelki do łazienki i kuchni, wełnę do ocieplenia, płyty gipsowo-kartonowe oraz termomatę. Aby z dziewczynkami mogły się wprowadzić, potrzeba jeszcze sporo pracy!
5-osobowa rodzina pani Bogumiły z Książek zajmuje 29 m2. Są to zbyt trudne i ograniczone warunki mieszkaniowe, szczególnie dla najstarszej z trzech córek, 15-letniej niepełnosprawnej Angeliki, która porusza się na wózku inwalidzkim. Przed Bożym Narodzeniem przekazaliśmy pierwsze pieniądze, aby rodzina mogła rozpocząć procedury związane z rozbudową, na którą życzliwi sąsiedzi wyrazili zgodę. „To było, jak światełko w tunelu - mówi pani Bogumiła. - Dzwoniłam do różnych fundacji z prośbą o pomoc w rozbudowie, ale dopiero Ksiądz Dyrektor Caritas dał nam nadzieję na lepsze warunki życia. Teraz zachęcamy wszystkich znajomych do przekazania 1% podatku dla Caritas, bo naprawdę warto!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie. Joanna i Włodzimierz Operaczowie w swojej najnowszej książce – biografii św. Andrzeja Boboli „ Boży Wojownik” poszukują odpowiedzi dotyczących specjalnej misji świętego oraz opisują proroctwo, które wyjawił o. Alozjemu Korzeniewskiemu.

Dominikanin o. Alojzy Korzeniewski należał do ludzi twardo stąpających po ziemi. Był wcześniej nauczycielem fizyki w gimnazjum w Grodnie i przełożył na język polski holenderski podręcznik do tego przedmiotu. Interesował się między innymi nowatorską ideą lotów balonem. Gdy w Grodnie zamieszkał wywieziony przez Rosjan ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, odwiedzał o. Korzeniewskiego w jego laboratorium i rozmawiał z nim o balonach. Po wojnach napoleońskich dominikanin trafił do Wilna. Jako płomienny kaznodzieja często poruszający tematy patriotyczne naraził się władzom carskim, które zmusiły jego przełożonych do zakazania mu głoszenia kazań i słuchania spowiedzi.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

2022-12-03 14:29

[ TEMATY ]

książka

Biały Kruk

Biały Kruk

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

Choinka. 2000 lat tradycji
Bożego Narodzenia

Nowa książka wydawnictwa Biały Kruk.

Wielka i pompatyczna na placu Rockefellera w Nowym Jorku. skromniejsza z aniołkami i gwiazdami na polskich świerkach czy egzotyczna i zaskakująca w formie cisów czy drzewek pomarańczowych w Ameryce Południowej. Choinka jest uniwersalnym znakiem Świąt Bożego Narodzenia, znanym, ogromnie lubianym i stosowanym na całym świecie. Jak to się jednak stało. że zwykłe zielone drzewko stało się symbolem Narodzin Jezusa?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję