Reklama

Niedziela Świdnicka

Święto Policji w Starych Bogaczowicach

O czujności i stawaniu w prawdzie, a także o służbie bezbronnym i pokrzywdzonym mówił bp Adam Bałabuch do przedstawicieli Policji.

[ TEMATY ]

bp Adam Bałabuch

Stare Bogaczowice

Wałbrzych Policja

Stanisław Bałabuch

Poczet sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Poczet sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Tegoroczne świętowanie Dnia Policji, które zgromadziło funkcjonariuszy i funkcjonariuszki powiatu wałbrzyskiego, zbiegło się z wizytacją kanoniczną w par. Św. Józefa Oblubieńca NMP, gdzie proboszczem jest ks. kan. Jacek Biernacki, duszpasterz Policji.

Reklama

Niedzielnej Eucharystii 19 lipca br. przewodniczył i homilię wygłosił bp Adam Bałabuch. Biskup nawiązując do ewangelijnej przypowieści o pszenicy i chwaście zaapelował, aby być czujnym i nie iść na jakiekolwiek ustępstwa wobec grzechu: - Bądźmy czujni, bo fala zła przelewa się przez świat i jest jak chwast zasiany między pszenicę. Musimy stawać w prawdzie i jasno opowiadać się po stronie Pana Boga i Jego przykazań – artykułował.

Stanisław Bałabuch

Powitanie biskupa w progach świątyni

Powitanie biskupa w progach świątyni

Zwracając się do przedstawicieli Policji okręgu wałbrzyskiego bp Adam posłużył się słowami św. Jana Pawła II, który 20 lat temu mówił: „Pełnicie trudną, ale niezbędną służbę społeczeństwu, nie szczędząc wysiłków, aby zapewnić porządek, który jest podstawą zgodnego i harmonijnego współżycia. Niech wam dodaje odwagi przykład tych kolegów, którzy wypełniając wiernie swoje obowiązki wspięli się na szczyt heroizmu, a nawet świętości.” Dodając od siebie: - Ważne jest, by także dzisiejsi funkcjonariusze i funkcjonariuszki działali z honorem dla dobra ojczyzny, czyli służąc ludziom, zwłaszcza bezbronnym i pokrzywdzonym. Trzeba mieć świadomość, że misją policji jest służba społeczeństwu – podkreślił biskup pomocniczy.

2020-07-24 21:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Razem ze św. Anną

Niedziela świdnicka 32/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Wałbrzych

św. Anna

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Florian Wojtas odbiera pierścień diecezjalny z rąk bp. bałabucha

Florian Wojtas odbiera pierścień diecezjalny z rąk bp. bałabucha

Co decyduje o właściwym widzeniu i słyszeniu? Kim jest dla nas św. Anna i jaki jest nasz stosunek do starszych? Na te i inne pytania udzielił odpowiedzi bp Adam Bałabuch podczas spotkania z wiernymi w Wałbrzychu.

Okazją do poruszenia tematów związanych z osobami starszymi były uroczystości odpustowe ku czci św. Anny, którym w parafii na wałbrzyskim Szczawienku przewodniczył biskup pomocniczy diecezji świdnickiej. Tegoroczna obecność biskupa była związana także z wizytacją kanoniczną parafii, która ma miejsce raz na 5 lat. Stąd uroczyste powitanie hierarchy w progach świątyni przez miejscowego proboszcza ks. kan. Jerzego Osolińskiego i przedłożenie sprawozdania z życia wspólnotowego i z działań gospodarczych parafii.

CZYTAJ DALEJ

Watykan do osób zakonnych: bez otwarcia się na Ojca w niebie nie ma mocnej i trwałej podstawy do braterstwa

2021-01-27 19:28

[ TEMATY ]

Watykan

osoby konsekrowane

Ks. Paweł Borowski

Bez otwarcia się na Ojca w niebie, nie istnieje solidna i trwała podstawa do bycia braćmi. Jesteśmy braćmi, jeśli uznamy, że mamy wspólnego ojca.

Przypomnieli o tym w liście do osób zakonnych prefekt i sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego – kard. João Braz de Aviz i abp José Rodríguez. Okazją do napisania go jest przypadający 2 lutego, w tym roku już XXV Dzień Życia Konsekrowanego.

CZYTAJ DALEJ

Historyczny projekt – Dzieła wszystkie św. Tomasza z Akwinu – po polsku

2021-01-28 16:11

[ TEMATY ]

św. Tomasz z Akwinu

Mat.prasowy

28 stycznia Kościół powszechny obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Nieprzypadkowo właśnie tego dnia 2021 roku w Warszawie miało miejsce historyczne wydarzenie: podpisanie trójstronnej umowy na wydanie w języku polskim 70-tomowej serii Dzieła wszystkie św. Tomasza z Akwinu.

Większość dzieł będzie tłumaczona na język polski po raz pierwszy, a dotychczas wydane w naszym kraju zostaną gruntownie przepracowane lub przetłumaczone na nowo. Projekt realizowany będzie przy ścisłej współpracy Fundacji Pro Futuro Theologiae, Instytutu Tomistycznego oraz Wydawnictwa W drodze. Premiera pierwszego tomu zaplanowana została na pierwszy kwartał przyszłego roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję