Reklama

Modlitwa

Tomasz Zubilewicz w Kalwarii Pacławskiej

Często spotykam się z pytaniem: jak to jest być osobą publiczną i przyznawać się do Boga? Nie widzę tutaj absolutnie żadnego rozdźwięku – powiedział znany prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Był on jednym z gości czwartkowego programu 26. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które odbywa się w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Przemysław Awdankiewicz

- Uważam, że w życiu bardzo dużo otrzymałem od Pana Boga i całe moje życie jest związane z planem, jaki On ma dla mnie – mówił Tomasz Zubilewicz.

Od młodości był ministrantem, ale pierwsze głębsze spotkanie Pana Boga nastąpiło w 1978 r., kiedy zetknął się z Ruchem Światło-Życie. Jego zdziwienie wzbudził fakt, że w kościele odbywają się nie tylko nabożeństwa, ale również spotkania formacyjne i rozmowy na temat wiary. – Po pierwszych rekolekcjach ewangelizacyjnych zadałem sobie pytanie, czy chcę kolejne lata opierać na życiu z Chrystusem, co o tyle nie jest proste, że wiąże się z jakimiś konsekwencjami – mówił.

Opowiadał również o swojej pracy i życiu rodzinnym. Przyznał, że wiele czasu musi spędzać poza domem, ale zawsze stara się być kontakcie z rodziną, choćby telefonicznym. – Bardzo sobie cenię czas spędzany z rodziną, nawet to jak sobie usiądziemy przy herbacie lub po prostu jesteśmy ze sobą. Jak założycie własne rodziny, to jak najwięcej rozmawiajcie ze sobą, bo to buduje wasze więzi – zachęcał Zubilewicz.

Reklama

W czwartek młodzież uczestniczyła również w Mszy św. prymicyjnej neoprezbiterów franciszkańskich, podczas której swoje śluby zakonne odnowiły siostry nazaretanki oraz w „Nabożeństwa zadomowienia” prowadzonego przez o. Dariusza Sowę i wspólnotę braci nowicjuszy.

Wieczorem zagrał franciszkański zespół Fioretti, a w ramach „Kina pod chmurką” odbył się seans „Cristiady” z wprowadzeniem ks. Tomasza Jegierskiego, który jest polskim przedstawicielem dystrybutora filmu.

26. Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbywa się w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Potrwa do najbliższej soboty. Jego hasło to: „Projekt Mesjasz – Tabor”. Uczestniczy w nim około tysiaca osób.

2013-07-26 10:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalwaria Pacławska: zakończyło się 32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

[ TEMATY ]

młodzi

Przemyśl

franciszkanie

Kalwaria Pacławska

Monika Jaracz | Archidiecezja Krakowska

Ok. 1100 osób zgromadziło się na 32. Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Spotkanie trwało od niedzieli do soboty (21 – 27 lipca), a hasło „Obecność” odnosiło się do obecności Jezusa w Eucharystii.

Największa grupa zorganizowana przyjechała z Krakowa – liczyła 120 osób. Wielu uczestników przybyło indywidualnie – tych najwięcej było z różnych miejscowości Podkarpacia. Wśród uczestników byli tacy, którzy przyjechali po raz pierwszy oraz tacy, którzy byli na FSM-ie po raz kolejny. W swoich relacjach niemal wszyscy zaznaczają, że znaleźli się w Kalwarii Pacławskiej namówieni przez znajomych, a miejsce i atmosfera spotkania tak ich urzekły, że wracają co roku.

CZYTAJ DALEJ

Czy w piekle też jest życie wieczne?

Niedziela Ogólnopolska 34/2009, str. 24

Adobe Stock

Modlimy się bardzo często o życie wieczne dla naszych zmarłych. Pewnie i sobie życzymy tego wiecznego życia po śmierci. Jednak tak do końca nie rozumiem tego wezwania, bo nie umiem sobie wyobrazić życia wiecznego. Czy ono różni się tylko wymiarem czasu od życia na ziemi i niczym innym? Gdyby chodziło tylko o to, żebyśmy żyli nie kilkadziesiąt lat, ale wiecznie, to równie dobrze moglibyśmy sobie życzyć piekła, bo z tego, co wiem, piekło też trwa wiecznie. Czy mógłby Ksiądz napisać, czym dla Księdza jest życie wieczne i jak można dążyć do udziału w nim?
M.G.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zmienia letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum ekologiczne

2023-02-03 11:01

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek zlecił przebudować letnią rezydencję papieską Castel Gandolfo w centrum edukacji ekologicznej i rolnictwa. Władze Państwa Watykańskiego poinformowały 2 lutego, że przebudowa ogrodów i budynków nad jeziorem Albano będzie się odbywać w najbliższych miesiącach.

55-hektarowy kompleks służył papieżom jako letnia rezydencja od początku XVII wieku. Oprócz dwóch pałaców i terenów parkowych obejmuje również grunty rolne i zabudowania gospodarcze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję