Reklama

Królowa nawiedza swój lud

„Maryja, Matka Jezusa, rozpoznała swoje powołanie. Przyjęła je od Boga z wdzięcznością i temu powołaniu pozostała wierna przez całe życie. Pomyślmy dzisiaj o zadaniu, które Bóg postawił przed każdym z nas i starajmy się to zadanie z pomocą Chrystusa jak najpełniej realizować”

Tymi słowami apelował do wiernych bp Ireneusz Pękalski 10 czerwca w Sokolnikach Lesie. Ksiądz Biskup przewodniczył uroczystości powitania Obrazu Nawiedzenia w parafii Matki Bożej Królowej. Podczas Mszy św. modlono się o błogosławione owoce Nawiedzenia oraz w intencji żyjących i zmarłych parafian.
Pierwszy Panią Jasnogórską witał proboszcz ks. kan. Zbigniew Zgoda, następnie słowa powitania wypowiedziały delegacje wspólnoty parafialnej: ojcowie, matki, młodzież, dzieci. Witający zwracali się do Najlepszej Orędowniczki, aby za Jej przyczyną w rodzinach panowała miłość, życzliwość, szacunek. Prosili, by rodziny stawały się prawdziwym przybytkiem życia i wzajemnego oddania.
Dziekan ozorkowski, ks. kan. Grzegorz Ząbecki odczytał List Benedykta XVI, w którym Ojciec Święty serdecznie życzy, by czas Nawiedzenia był czasem przemiany i odnowy ludzkich serc i sumień. Niech skierowane do Maryi pełne mocy wołanie: „Zawsze z Twoim Synem” owocuje wśród wiernych mocnym trwaniem w wierze, nadziei i miłości.
- Matka Boża w znaku swojego jasnogórskiego Obrazu jest nam dana na czasy trudne, by broniła nas przed różnego rodzaju zagrożeniami: ateizacją, niszczeniem rodziny, aborcją, alkoholizmem, narkomanią - przypominał w kazaniu redemptorysta o. Kazimierz Głaz. Kaznodzieja prosił zgromadzonych, by spotkanie z Maryją w znaku jasnogórskiej Ikony przydało im sił do przejścia przez niełatwe dziś w lepsze jutro narodu.
Po Liturgii powitania, przy Obrazie rozpoczęły czuwania poszczególne grupy parafialne. Sprawowane były Msze św. oraz nabożeństwa maryjne: Apel Jasnogórski, Pasterka Maryjna, Godzinki, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Różaniec, Anioł Pański. Przez całą noc parafianie modlili się, śpiewali i wypraszali tak bardzo wszystkim potrzebną wstawienniczą miłość Maryi.
Dużą rzeszę wiernych zgromadziła uroczystość pożegnania Obrazu Nawiedzenia, która miała miejsce w niedzielę 11 lipca. Po nabożeństwie Najtroskliwsza Pątniczka podążyła do parafii Wszystkich Świętych w Giecznie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Media: papież wezwał kard. Pella do Rzymu

2020-09-28 11:27

[ TEMATY ]

Watykan

Franciszek

Włodzimierz Rędzioch

Kard. George Pell

Kard. George Pell

Jak donosi na łamach portalu www.huffingtonpost.it Maria Antonietta Calabrò jutro do Rzymu przybędzie na wezwanie Ojca Świętego 79-letni kard. George Pell. Australijski purpurat, który w latach 2014-2019 kierował Sekretariatem do spraw Gospodarki i był członkiem Rady Kardynałów, ma doradzać papieżowi w sprawach związanych z niejasnościami wokół operacji finansowych prowadzonych przez watykański Sekretariat Stanu.

Dziennikarka przypomina, że to właśnie kard. Pell, pełniąc swoje obowiązki w Watykanie , wskazywał na nieprawidłowości związane z zakupem nieruchomości w Londynie. Australijski purpurat krytykował także istnienie w różnych dykasteriach funduszy pozabudżetowych, podkreślając „anormalność” tej praktyki w świetle nowoczesnych kryteriów zarządzania, i związane z tym zagrożenie ewentualnymi nadużyciami czy brakiem przejrzystości. Były arcybiskup Sydney miał też zadawać szereg „niewygodnych” pytań dotyczących osób czy instytucji związanych z transakcją londyńską, umieszczonych na. czarnej liście przez władze i zaangażowane banki. Zapewne od jutra zamieszka w Domu Świętej Marty - gdzie rezyduje Papież Franciszek.

Jak wiadomo kard. Pell został w swej ojczyźnie niesłusznie oskarżony o przestępstwa seksualne, a 6 kwietnia został uniewinniony po 13 miesiącach spędzonych w więzieniu.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica: Ogólnopolski Kongres Małżeństw - zapowiedź

2020-09-28 22:09

[ TEMATY ]

Świdnica

kongres małżeństw

archiwum prywatne

Kongres Małżeństw w Świdnicy

Kongres Małżeństw w Świdnicy

W dniach 2-4 października 2020 r. w Świdnicy odbędzie się kolejny Ogólnopolski Kongres Małżeństw. 

To już dziesiąty raz do Świdnicy przyjadą małżeństwa z całej Polski na trzydniową randkę, której celem jest pogłębianie wiedzy na temat funkcjonowania małżeństwa, a także wzmocnienie więzi między małżonkami przez słuchanie wykładów, udział w wydarzeniach kulturalnych oraz wspólne spędzenie czasu we dwoje lub w towarzystwie innych małżeństw.

W tegorocznej, jubileuszowej, edycji prelegentami będą: o. Cyprian Tomaszczuk OSB, Monika i Marcin Gajdowie ze Szczecina, ks. dr Wojciech Węgrzyniak oraz ks. dr Krzysztof Porosło z Krakowa, Monika i Marcin Gomółkowie, prof. Jacek Kurzępa z Uniwersytetu w Zielonej Górze, Rafał Porzeziński (TVP Warszawa), Aneta Liberacka (Stacja 7.pl) - również z Warszawy i o. Wojciech Jędrzejewski OP z Łodzi.

Materiały organizatorów

Baner promujący wydarzenie

Baner promujący wydarzenie

Tematem wiodącym Kongresu jest: "Świętowanie i codzienność". Randkę umilą nam dwa koncerty: Beaty Bednarz i zespołu "Chudoba".

Ze względu na ograniczenia sanitarne, organizatorzy zmuszeni są do zmniejszenia ilości uczestników kongresu. - Miejsc już, niestety, nie ma, ale wszyscy zainteresowani tematem będą mogli odsłuchać i zobaczyć wszystkie wykłady po kongresie. Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.kongresmalzenstw.pl - mówi Anetta Radecka z Fundacji Małżeństwo Rodzina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję