Reklama

Niedziela Legnicka

Jedno spotkanie, poczwórna uroczystość

W niedzielę 16 sierpnia 2020 r., parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Wojanowie, obchodziła swoje święto. Czczono 50. lecie istnienia parafii, dzień wizytacji kanonicznej, odpust parafialny, oraz udzielenie sakramentu bierzmowania. Uroczystości przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

[ TEMATY ]

Jubileusz parafii

Wojanów

50 lecie

ks. Piotr Nowosielski

Przybyłego księdza Biskupa powitał proboszcz parafii ks. Andrzej Spelak. W powitaniu zawarł także informacje z sprawozdawcze, związane z działalnością parafii, które przedstawia się zwyczajowo wizytującemu parafię księdzu biskupowi.

Przypomniał że początki parafii były trudne, m.in. ze względu na brak zgody ówczesnego Urzędu ds. Wyznań na jej utworzenie i nominację ks. Stanisława Pagieły na jej proboszcza. Ostatecznie parafia został erygowana w roku 1970, a ks. kan. Stanisław Pagieła otrzymał nominację na proboszcza pięć lat później.

Reklama

Wspominając o pracach podjętych w kościele parafialnych, stwierdził, że w wyniku prac konserwatorskich, trzeba będzie przesunąć datowanie powstania kościoła na wcześniejsze.

O udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży poprosili Biskupa legnickiego, rodzice kandydatów.

- Eucharystia, jest Tajemnicą wiary w ogóle, że my się gromadzimy w imię Jezusa Chrystusa, także pod znakiem Maryi, o której dzisiejsza liturgia będzie nam jeszcze mówiła. Trzeba, żebyśmy jako wspólnota parafialna, większa czy mniejsza, ale złożona z ludzi świadomych, przezywali nasze życie, w tych okolicznościach w jakich jesteśmy, jako życie przeniknięte duchem Jezusa Chrystusa, którego wzorem jest zawsze Maryja. – mówił do uczestników uroczystości bp Zbigniew Kiernikowski - Każda wspólnota parafialna, jest ważna, jeśli niesie w sobie tajemnicę - jako wspólnota i jako poszczególne osoby – tajemnicę związku z Jezusem Chrystusem. I oto w modlitwie prosimy, żeby parafia jako wspólnota, była przeniknięta duchem Jezusa Chrystusa. O to prosimy szczególnie dla tych, którzy przyjmą dziś sakrament bierzmowania, żebyście naznaczeni mocą Ducha Świętego umieli być świadkami w całym waszym życiu, w które wchodzicie – dodał ks. Biskup.

Reklama

Po uroczystościach w kościele, w godzinach popołudniowych, miał miejsce jeszcze jeden moment ważny w życiu parafii, a mianowicie poświęcenie przez księdza Biskupa placu pod budowę nowej kaplicy na Osiedlu Łomnickim.

  

  

2020-08-16 21:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Złoty jubileusz parafii

Niedziela legnicka 36/2020, str. I

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Jubileusz parafii

50 lecie

Ks. Piotr Nowosielski

Biskup legnicki z młodzieżą, która przyjęła sakrament bierzmowania

Biskup legnicki z młodzieżą, która przyjęła sakrament bierzmowania

W niedzielę 16 sierpnia, par. Wniebowzięcia NMP w Wojanowie obchodziła swoje święto. Czczono 50-lecie jej istnienia a także odbywała się wizytacja kanoniczna, odpust oraz udzielenie sakramentu bierzmowania. Uroczystości przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski.

Uczestników uroczystości powitał proboszcz parafii, ks. Andrzej Spelak. W powitaniu zawarł informacje sprawozdawcze, związane z działalnością parafii, które przedstawia się zwyczajowo wizytującemu parafię biskupowi.

CZYTAJ DALEJ

Zjazd PZPS - Sebastian Świderski nowym prezesem

Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów w Warszawie wycofało się wszystkich sześciu jego rywali i podczas głosowania był jedynym kandydatem.

Na Świderskiego oddano 88 głosów, dwie osoby wstrzymały się, a nikt nie był przeciw.

CZYTAJ DALEJ

Caritas. Poszerzają wiedzę i umiejętności

2021-09-28 07:35

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

bezdomność

archiwum Caritas

Schronisko Aktywizujące dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas w Zielonej Górze – jak sama nazwa wskazuje – dba o to, by mieszkańcy domu nabywali nowe umiejętności, takie, które przydają się na co dzień, ale nie tylko. To również nauka postępowania w sytuacjach nagłych.

Właśnie odbył się kolejny kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzony przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Szkolenie poprowadził Piotr Poźniak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję