Reklama

Słowo Boże - solidny fundament

Niedziela podlaska 42/2010

W dniach 24-26 września młodzież związana z Ruchem Światło-Życie uczestniczyła w pierwszej sesji Diecezjalnej Szkoły Animatora w nowym roku szkolnym. W rekolekcjach wzięło udział ok. 25 uczestników. Sesja DSA odbyła się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie. Tematem przewodnim były słowa: „Czy dobrze słucham Pana?”.
Szkoła rozpoczęła się w piątek ok. godz. 19 w kościele wspólną modlitwą. Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, jednocześnie od niedawna proboszcz tej parafii ks. Jarosław Błażejak powitał nas i wprowadził w temat rekolekcji. Następnie odbyła się szkoła biblijna, którą poprowadził ks. Dariusz Kucharek. Wygłosił konferencję na temat: „Czy Pismo Święte kłamie?”, podczas której zwrócił naszą uwagę na to, że Pismo Święte nie zostało napisane w jednym momencie, tylko przez wieki, i dlatego występują w nim sprzeczności. Zaznaczył również, że Biblię należy czytać ze wstępem do poszczególnych ksiąg, Ewangelii, listów.
Następny dzień rozpoczęliśmy Jutrznią. Ruch Światło-Życie zachęca do modlitwy Liturgią Godzin, ponieważ możemy w ten sposób bardziej łączyć się z Kościołem na całym świecie. Ks. Dariusz wygłosił konferencję o postaciach z kart Pisma Świętego, które słuchały Boga i wypełniały Jego wolę, i o tych, które nie szły za głosem Pana. Następnie przed Najświętszym Sakramentem modliliśmy się Słowem Bożym. W życiu oazowicza modlitwa polegająca na rozważaniu Pisma Świętego, zwana namiotem spotkania, jest jedną z podstawowych dróg prowadzących do wzrostu w wierze, ku Bogu. O godz. 14 mieliśmy spotkanie z niezwykłymi osobami, które dały nam świadectwo swego życia. Spotkaliśmy się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowych z Siemiatycz, które prowadzą Siostry Karmelitanki. Postawa i nastawienie do życia osób niepełnosprawnych, które niosą krzyż swego życia, wywarły na nas wielkie wrażenie. Ukazało nam to, że z Jezusem można iść mimo przeszkód, które pojawiają się w naszym życiu. Następnie odbyły się spotkania w grupach, podczas których rozmawialiśmy o tym, jak powinniśmy odczytywać Słowo Boże, by stało się ono fundamentem, na którym zbudujemy naszą przyszłość. Ok. godz. 18 uczestniczyliśmy w Eucharystii. Dzień zakończyliśmy Nieszporami. W niedzielę po wspólnej Eucharystii mieliśmy spotkanie z Robertem Derewendą, który jest członkiem Centralnej Diakonii Jedności. Spotkanie poświęcone było słuchaniu Pana w Liturgii. Wytłumaczył nam, kiedy Pan chce do nas mówić podczas Mszy św., różnych nabożeństw czy Liturgii Godzin. DSA zakończyło się postanowieniem codziennego namiotu spotkania. Tak jak przypowieść mówi o budowaniu domu na skale, tak i my, uczestnicy DSA, chcemy budować nasze życie na Piśmie Świętym. Pragniemy, by Bóg był fundamentem, na którym nasze życie będzie opierało się nawet wtedy, gdy przyjdą wichury i burze.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Rz": We wtorek koniec Naszej Klasy

2021-07-27 07:05

[ TEMATY ]

media

Użytkownicy popularnego przed laty serwisu rozstaną się z nim dziś o 23.59. Osoby korzystające z usług płatniczych serwisu mają niewiele czasu na odzyskanie pieniędzy - informuje we wtorkowym wydaniu "Rz".

"Serwis NK.pl zostanie zamknięty 27 lipca o godz. 23:59, ale sam adres strony pozostanie aktywny, bo pozostaną tu informacje o zamknięciu serwisu" - powiedział gazecie Skrzypek-Makowska, kierownik Komunikacji Zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska. Jak podkreśla, RASP jest wciąż otwarty na propozycje dotyczące marki Nasza Klasa.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Prapremiera kantaty „Psalmy Dawidowe”

2021-07-27 18:56

mat. pras

W 2021 roku przypada jubileusz 25-lecia działalności artystycznej jedynego chóru synagogalnego w Polsce, Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu. Od ćwierć wieku Stanisław Rybarczyk, założyciel, dyrektor artystyczny i dyrygent Chóru wraz ze znakomitymi Śpiewakami, przywołuje do życia muzykę zamordowanych synagog, muzykę, która zamilkła. Z okazji tego niezwykłego jubileuszu dyrektor Stanisław Rybarczyk zaprosił do współpracy znakomitego poznańskiego kompozytora, źródłoznawcę i muzykologa – Macieja Prochaskę, który podjął się napisania unikalnej pod wieloma względami kantaty: "12 Psalmów Dawida na solistów, chór mieszany i zespół instrumentalny".

Na scenie wrocławskiej Synagogi Pod Białym Bocianem wystąpią soliści: Magdalena Dynowska oraz Piotr Bunzler, Chór Synagogi Pod Białym Bocianem oraz Zespół Instrumentalny w niespotykanym składzie pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka. Podczas koncertu usłyszymy takie instrumenty, jak: pomort, szałamaja, flet prosty, kotły, perkusja etniczna, obój historyczny, harfa, puzon oraz pozytyw. Siedmiu instrumentalistów będzie symbolicznie reprezentować świętą dla Judaizmu liczbę siedem, będąca symbolem stworzenia, kreacji i powstawania życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję