Reklama

Pomagają Matce Bożej zwyciężać

W dniu 26 września 2010 r. w kościele pw. Królowej Korony Polskiej w Szczecinie miało miejsce Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kół Różańca Dzieci z udziałem Madzi Buczek i licznie przybyłych pielgrzymek, m.in. z Gorzowa Wlkp., Gryfina, Limanowej, Recza, Choszczna, Brzega, Wysokiej Kamieńskiej. Gości powitał o. Piotr Dettlaff, który wyraził radość i wdzięczność za obecność i dar spotkania w parafii pw. Świętej Rodziny. Gość z Radia Maryja cieszył się z obecności dzieci i takiej inicjatywy - pięknej i nieproporcjonalnie skromnej w relacji do ogromu zadań i zwycięstw mentalności przeciwnej życiu rozlanej szeroką falą po naszych obyczajach, po stylu życia, po aspiracjach, by „mieć”, a nie by „być”. Dzięki temu spotkaniu przybliżyły się do Szczecina objawienia fatimskie i słowa usłyszane przez dzieci: „Przychodzę zachęcić wiernych do odnowy życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak bardzo obrażany. Niech odmawiają Różaniec święty, poprawiają się i czynią pokutę za grzechy” (H. Jongen, „Tajemnica Fatimy”, Warszawa-Kraków 1987, s. 21).
Madzia Buczek, która do Szczecina przybyła wraz z mamą Pelagią i ciocią Jadwigą zaapelowała o wzrost pobożności maryjnej i szerzenie modlitwy różańcowej w środowiskach, by stawać się apostołami tej modlitwy, bo „przez naszą modlitwę możemy sprawić, że Niepokalane Serce Maryi zatriumfuje i na świecie zapanuje pokój, radość i miłość”.
W słowie przed Mszą św. proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ks. kan. dr Krzysztof Cichal przekazał serdeczne słowa uznania dla założycielki PKRD od abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego, zachęcając, by dzieci dalej szerzyły kult Matki Bożej w środowiskach, gdzie toczy się ich młode życie i tak dają świadectwo przeżywanej wiary.
Mszy św. w intencji dzieci zrzeszonych w Podwórkowych Kołach Różańca Dzieci przewodniczył bp Jan Gałecki, a słowo Boże wygłosił o. Mariusz Więckiewicz.
Celem PKRD jest szerzenie modlitwy różańcowej. Członkowie odmawiają codziennie przynajmniej jedną dziesiątkę Różańca, rozważając kolejno tajemnice. Mogą gromadzić się wspólnie na modlitwie, a gdy nie jest to możliwe, każdy o ustalonej godzinie odmawia go w swoim domu. Do PKRD mogą należeć także osoby dorosłe i młodzież. Radio Maryja organizuje comiesięczne regionalne spotkania w Polsce w celu wymiany doświadczeń, dzielenia się świadectwami o mocy modlitwy różańcowej. W czerwcu każdego roku odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę. W ten sposób dzieci od 1997 r. modlą się za Ojca Świętego, Kościół, biskupów i kapłanów, siostry zakonne, Ojczyznę, Radio Maryja i jego Założyciela, misje, dzieci nienarodzone, rodziny i pokój na świecie.
W nurt tej modlitwy włącza się parafia pw. Świętej Rodziny ze Szczecina, a poprzez łącza Radia Maryja na cały świat. W rodzinie spotyka się miłość z życiem, bo jest ona kolebką życia. „Nie ma skuteczniejszej drogi odrodzenia społeczeństw, jak ich odrodzenie przez zdrowe rodziny” - uczył Jan Paweł II w Szczecinie 11 czerwca 1987 r. Rodzina miłująca życie to fundament istnienia, właśnie w tym mieście szczególnie, w najdawniejszych granicach Polski, którymi Bóg życia obdarzył nas na nowo, by tu był kraj błogosławiony błogosławieństwem życia.
Matko z Kany Galilejskiej, z Jasnej Góry i Szczecina, Królowo Korony Polskiej, jedna jedyna Matko - przemieniaj serca, bo przecież dopiero wtedy sprawdzą się Twoje fatimskie słowa wypowiedziane także do nas: „W końcu Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Niech zwycięża! Proszą Cię o to dzieci ze Szczecina i całej archidiecezji, które chcą być Twoją największą radością.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cud krwi św. Pantaleona w Madrycie

2021-07-27 15:40

[ TEMATY ]

cud

Vatican News

Do klasztoru Wcielenia w Madrycie od wczoraj przybywają wierni z różnych regionów kraju. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Pantaleona i dokonuje się tzw. cud krwi, który wierni mogą obserwować bezpośrednio na ekranach.

Pantaleon urodził się w 280 r. w Nikomedii. Zgodnie z wolą ojca ukończył medycynę i został lekarzem na dworze cesarza Galeriusza Maksymiana. Po nawróceniu na chrześcijaństwo zaczął leczyć bezpłatnie, co przysporzyło mu wielu wrogów. Uwięziony i okrutnie torturowany nie wyrzekł się jednak wiary chrześcijańskiej. Ostatecznie został ścięty 27 lipca 305 r.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do św. Anny

CZYTAJ DALEJ

Proces ws. nadużyć finansowych będzie kontynuowany w październiku

2021-07-27 17:54

Monika Książek

Przed Trybunałem Państwa Watykańskiego rozpoczął się proces osób oskarżonych w aferze związanej z inwestycjami finansowymi Sekretariatu Stanu w Londynie. Pozew skierowano wobec osób duchownych i świeckich, pracowników Sekretariatu Stanu oraz wysokich rangą funkcjonariuszy ówczesnego Urzędu Informacji Finansowej, a także osób z zewnątrz, działających w świecie międzynarodowych finansów. Jest wśród także kardynał – były substytut w Sekretariacie Stanu i prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Angelo Becciu. Kolejna rozprawa odbędzie się 5 października.

Oskarżonymi przez watykańską prokuraturę są:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję