Reklama

Wierzymy, że Bóg chce się nami posługiwać

9 lipca w zachodniej części gorzowskiego nadwarciańskiego bulwaru koncertował zespół Gospel Rain. Muzyka tej kilkudziesięcioosobowej grupy to melodyjne połączenie soulu, jazzu i oczywiście energetycznego gospel. Gospel Rain odwiedził Gorzów w ramach trasy koncertowej promującej swoją najnowszą płytę koncertową „N”. Rzesze gorzowian przyciągnęły na bulwar

Muzyka jest elementem przekazu, ale to Bóg będzie mówił. Jako artyści nie czujemy się wyróżnieni, też chcemy Go usłyszeć, jak wszyscy - powiedział lider zespołu Grzegorz Głuch. - Gorzów jest świetnie przygotowany na koncert. To głównie zasługa stowarzyszenia.
Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie św. Tytusa, ono zaprosiło grupę i zadbało o najmniejsze, nawet techniczne detale.
- Treści muzyki Gospel Rain doskonale wpisują się w ideę naszego stowarzyszenia - mówi Monika Hoszek, rzeczniczka. - Zespół niesie ewangeliczną radość, a w tekstach piosenek odnaleźć można alternatywę życia. Przez to wydarzenie pragniemy pokazać ludziom uzależnionym i zniewolonym, że nie są sami i że jest niezawodne wyjście z ciemności - Jezus Chrystus.
Połączenie świetnego zespołu z zaangażowanym i profesjonalnym organizatorem jest niezawodną receptą na sukces - tak było i tym razem. Wśród widzów byli zarówno ludzie młodzi, jak i starsi. Jedni spokojnie stali wsłuchani w śpiew i muzykę, inni angażowali się tanecznie i werbalnie, śpiewając razem z zespołem. Większość specjalnie przyszła na koncert, ale świetny występ przyciągnął też wielu mieszkańców spacerujących wieczorem po bulwarze.
Po koncertach „2TM 2, 3” i „TGD”, Gospel Rain było kolejnym doskonale przygotowanym i zrealizowanym muzycznym przedsięwzięciem Stowarzyszenia św. Tytusa. - Sam zespół nie zamierza spocząć na laurach - komentuje świetną formę Gospel Rain menadżerka Anna Szymanek. - Powoli zaczynamy myśleć o kolejnym projekcie, jednak raczej nie będzie to płyta studyjna, tylko kolejny album live. Tego typu muzyka, obecność dynamicznego chóru sprawia, że najlepiej brzmi ona właśnie w warunkach koncertowych. Wierzymy, że to, co śpiewamy, jest z Bożej inspiracji, zarówno jeśli chodzi o słowa, jak i dźwięki, dlatego też każdy koncert jest dla nas wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.
O Gospel Rain można przeczytać na www.gospelrain.kdm.pl.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Wyczekiwany obiekt otwarty

2021-09-28 15:16

[ TEMATY ]

Częstochowa

Carias Archidiecezji Częstochowskiej

prysznicownia

Beata Pieczykura/Niedziela

Pierwsza i jedyna w Częstochowie prysznicownia i przebieralnia dla osób ubogich i bezdomnych 28 września została otwarta i poświęcona z inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

– Łaźnia jest niezbędna. Umożliwia udzielenie podstawowej pomocy drugiemu człowiekowi, który przebywa w miejscach niemieszkalnych. Taką osobę będziemy mogli zabrać z ulicy i przyprowadzić do łaźni, wykąpać i przebrać. Warto wiedzieć, że tacy ludzie są często w złym stanie fizycznym, psychicznym i wizualnym. Stąd możemy ich skierować do placówek – powiedziała „Niedzieli” Monika Borkowska-Dłużniak, streetworker, czyli pedagog ulicy, kierownik prysznicowni i przebieralni dla osób ubogich i bezdomnych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję