Reklama

Temat tygodnia

Jubilate Deo

Wykrzykujcie na cześć Pana! To zawołanie będące częścią psalmu setnego z pewnością będzie adekwatną myślą, która przychodzi do głowy w związku z tym, co przeżywa nasz partykularny Kościół na Podbeskidziu. Świętowanie 20-lecia powołania do istnienia diecezji bielsko-żywieckiej znajduje swój pierwszorzędny cel w modlitwie dziękczynnej, składanej Panu Bogu za to, co dokonało się w ludziach i przez ludzi tworzących Kościół.
Słowa „Jubilate Deo” zdają się wyrażać radość, którą odkrywa i uzewnętrznia modlitewnym okrzykiem psalmista. Zapewne nie inaczej będzie w wypadku wiernych świadomych swojej przynależności do Kościoła na Podbeskidziu. Świętowanie rocznicy powstania jest najwłaściwszą okazją, by odkryć w sobie radość z tego, co dokonało się przez 7300 dni codziennego składania świadectwa Panu Bogu i ludziom.
Ponadto, nie sposób nie mówić o tym, że nasze świętowanie wpisuje się w jakimś sensie w plan Bożej Opatrzności prowadzącej wiernych po niełatwych drogach współczesności. Tym samym jubileusz musi być także pokornym pytaniem o wypełnianie woli Bożej wyrażonej w kościelnym nauczaniu. Tylko tak świętowanie rocznicy będzie miało swój religijny wymiar: gdy poprzez dzieła dokonanie przez ludzi widoczny będzie miłujący, kochający i prowadzący swe dzieci Ojciec.

PB

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Długosz: dziękujemy za św. Józefa

– Dzisiaj dziękujemy Bogu Ojcu za wielkiego patrona Kościoła i wszystkich rodzin – św. Józefa – powiedział 19 września biskup senior Antoni Długosz w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce.

Tego dnia miejscowy kościół parafialny Świętej Rodziny był kolejnym kościołem stacyjnym archidiecezji częstochowskiej w Roku św. Józefa wyznaczonym przez abp. Wacława Depo.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Porszewice: Nauka śpiewu na chwałę Pana

2021-09-21 09:42

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

Ponad 70 osób przez trzy dni uczyło się poprawnego śpiewania utworów liturgicznych. W tym roku warsztaty prowadzili: Urszula Rogala, Piotr Pałka, Paweł Bębenek i Rafał Maciejewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję