Reklama

Modlitwa za Ojczyznę i wolne media

Cyprian Kamil Norwid, który znał historię Polski, zrywy Polaków, napisał głęboki tekst: „Polak jest wielki - ale człowiek w Polaku jest karłem”. Tak, kiedy człowiekowi zabierze się wartości, staje się gorszy od zwierzęcia.
Walka z Kościołem trwa. Po II wojnie światowej na naszej ziemi rozebrano więcej kościołów niż zostało zniszczonych podczas działań wojennych (97 zniszczono, 146 rozebrano). Na naszej ziemi do 1972 r. nie wydano żadnego pozwolenia na budowę nowego kościoła. Pod koniec lat 50. XX stulecia usunięto naukę religii ze szkół. Po czasach przełomu politycznego nastąpił krótki czas stabilizacji, a dziś ponownie, w innej formie, ożywa walka z Kościołem, głoszącym w swej istocie dobro i prawdę.
Nikt nie pozbawi nas dobra, nic i nikt nie oderwie nas od Chrystusa, który jest naszym Zbawicielem, nikt i nic nas nie oderwie od Matki Ojczyzny. Wielki Prymas Tysiąclecia sługa Boży Stefan kard. Wyszyński całym swoim życiem i posługiwaniem uczył nas miłości do Boga, Kościoła Ojczyzny i narodu. Wołał: „Całym sercem strzeżmy dziedzictwa narodu! (...) Ziemia ojczysta to język, mowa, literatura, sztuka, kultura twórcza, kultura obyczajowa, kultura religijna. To jest ziemia”.
A dziś trwa walka z polską kulturą, bo jak inaczej ocenić wycofanie nauki historii ze szkół - pozostawiając jedynie kurs historii. Jak ocenić spychanie nauki religii jako nieobowiązkowego przedmiotu. Przecież Polska od zarania Bogiem stoi, to pieśń „Bogurodzica” była pierwszym hymnem narodowym, to Kościół tworzył szkoły i uniwersytety, a wydziały teologiczne na uniwersytetach świadczyły o jego randze.
Polsko - dokąd zdążasz? Narodzie dokąd jesteś prowadzony?
Dziś, kiedy Polacy przez nieudolność rządzących nie mają pracy we własnym kraju, kiedy nie dba się o polskie zakłady, rozwój rodzimego przemysłu, pojawiają się tematy zastępcze, a to dla przykładu Komisja Majątkowa, dyskusje dotyczące majątku kościelnego, wielkości podatków itd.
Zapominamy, że w 1950 r. zabrano Kościołowi bezprawnie wielkie dobra, do dziś zwrócono ok. 30%, niejednokrotnie zrujnowane klasztory, szkoły, ruiny kościołów.
Ale są Polacy wspaniali, ceniący kulturę, dorobek pokoleń, którzy umieją pomóc, dostrzegają ponadczasową wartość nauki Kościoła. Tym wszystkim, którzy widzą potrzeby Kościoła, umieją pomagać, z serca dziękujemy.
Umiłowani - to, co jest własnością Kościoła, jest własnością narodu. Gdyby rządzący pochylili się nad przeszłością i przyszłością tego kraju i tego narodu, to nie krytykowaliby Kościoła, lecz współpracowali. Kto nie pamięta słów powitania Wielkiego Prymasa na Okęciu, kiedy po raz pierwszy Papież Polak nawiedził Ojczyznę: „Polonia semper fidelis - Polska zawsze wierna”. Czy w dzisiejszej atmosferze możemy to powtórzyć? Raczej trzeba się wstydzić zachowań wielu „naszych rodaków”.
Od kilku miesięcy trwa batalia troski i poparcia dla katolickich mediów, dla obecności TV Trwam w systemie nadawania, który wkrótce stanie się standardem dla wszystkich odbiorców w kraju. Dobra Nowina płynie do umysłów i serc nie tylko z ambony. To już św. Maksymilian M. Kolbe mówił i czynił starania, aby wszystkie możliwe technologie użyć dla głoszenia Ewangelii Miłości. Odmawia się miejsca na platformie cyfrowej, tzw. multipleksie, Telewizji Trwam, rzekomo, że nie ma zabezpieczenia finansowego, a tak niedawno nagłaśniano imperium ks. Rydzyka. Telewizja Trwam to usta narodu, modlitwa, kształtowanie sumień. Czego się boicie - prawdy? Największy grzech wobec narodu to zdrada. On nigdy nie ujdzie uwadze, wcześniej czy później ujrzy światło dzienne. Biada tym, którzy okłamują naród. Naród ma prawo do upominania się o swoje prawa, również do wyrażania swoich poglądów poprzez media.
Umiłowani! Zjednoczmy się! Zjednoczmy wszystko, co służy dobru narodu, Kościoła i państwa. Doceniając dokonania przeszłości, szanujmy dziedzictwo, któremu na imię Polska.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Były redaktor "Niedzieli Wrocławskiej" odznaczony przez Prezydenta RP

2021-07-29 10:39

Archiwum prywatne

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski został w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w środę (28.07 br.) odznaczony ks. dr Cezary Chwilczyński - proboszcz parafii św. Józefa w Żórawinie i koordynator szkół katolickich archidiecezji wrocławskiej. Order przyznany został przez prezydenta RP Andrzeja Dudę "za wybitne zasługi w rozwoju mediów katolickich, za pracę duszpasterską i działalność społeczną".

Ks. Chwilczyński przez blisko 20 lat kierował Katolickim Radiem Rodzina, angażując się w wiele projektów ewangelizacji poprzez mass media. Przez 11 lat kierował też wrocławską edycją Tygodnika Niedziela. Był pomysłodawcą największego projektu ekumenicznego i ewangelizacyjnego na Dolnym Śląsku" Noce Kościołów", gromadzące co roku dziesiątki tysięcy ludzi w dolnośląskich świątyniach, ale również i na terenie diecezji czeskich i ukraińskich. Odchodząc z rozgłośni archidiecezjalnej ks. C. Chwilczyński oddał do użytku archidiecezji studio telewizyjne wyposażone w najnowszy sprzęt techniczny. Realizował projekty prorodzinne i społeczne jak np.: "Wrocławskie Katechezy Czwartkowe" adresowane do narzeczonych i małżeństw, a cieszące się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia. Był również pomysłodawcą akcji "Daru dla Aleppo" realizując jeden z największych projektów pomocowych dla chrześcijan w Syrii, za co otrzymał z rąk biskupa Aleppo medal "Amicus Noster". Po zakończeniu pracy w Radio sejmik województwa dolnośląskiego przyznał mu złotą odznakę "Zasłużony dla Dolnego Śląska", a prezydent Wrocławia w imieniu Towarzystwa Miłośników Wrocławia odznaczenia za "długoletnią działalność na rzecz Dolnego Śląska i jego mieszkańców". Ks. Chwilczyński jest też kapelanem akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia".

CZYTAJ DALEJ

Kard. Wyszyński i matka Czacka to współcześni prorocy

Mieszkańcy Warszawy modlili się o dobre owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Mszy św. przewodniczył ks. dr Jerzy Jastrzębski, a koncelebrowali: o. dr Gabriel Bartoszewski OFMCap, ks. Tadeusz Sowa, ks. Eugeniusz Leda i ks. Michał Kotowski.

CZYTAJ DALEJ

Epidemiolog Chen nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk

2021-07-31 10:15

[ TEMATY ]

Papieska Akademia Nauk

YouTube

Chen Chien-jen

Chen Chien-jen

Epidemiolog i polityk z Tajwanu, 70-letni Chen Chien-jen, został nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk. Jak poinformowano 30 lipca w Watykanie, ekspert ds. zdrowia jest wiceprzewodniczącym Academia Sinica - Krajowej Akademii Nauk na Tajwanie, a w latach 2016-2020 był wiceprezydentem Tajwanu.

Chen stał się znaną postacią w czasie, gdy był doradcą w czasie epidemii SARS w 2003 roku. W późniejszym okresie ten tajwański katolik został odznaczony papieskim Orderem św. Jerzego oraz przyjęto go do grona rycerzy Grobu Świętego w Jerozolimie (bożogrobców).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję