Reklama

Niedziela Łódzka

Bałdrzychów: Pożegnanie śp. księdza Tomasza Promińskiego

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

ks. Paweł Kłys

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wczoraj w południe w parafii pw. św. Idziego w Bałdrzychowie k. Poddębic odbyły się uroczystości pogrzebowe dotychczasowego proboszcza tej parafii – śp. ks. Tomasza Promińskiego.

Mszy świętej żałobnej przewodniczył metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, a egzortę pogrzebową wygłosił ks. Wojciech Żelewski – proboszcz parafii w Poddębicach. – Księdza Tomasza poznałem w 1991 roku, kiedy szedłem do seminarium. On był wikariuszem w mojej rodzinnej parafii w Łodzi na Retkini. Ujęła mnie w nim jego skromność. Kiedy po latach spotkaliśmy się pracując w tym samym dekanacie, zobaczyłem księdza Tomasza takiego, jakiego zapamiętałem z dawnych czasów - dobrego i skromnego kapłana. – wspominał proboszcz poddębicki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

We Mszy świętej żałobnej uczestniczyła najbliższa rodzina Zmarłego kapłana, wierni parafii w Bałdrzychowie oraz duchowni.

Przed zakończeniem liturgii Zmarłego pożegnali parafianie, a imieniu duchownych dziekan dekanatu poddębickiego – ks. Janusz Szeremeta.

Ciało zmarłego kapłana spoczęło na cmentarzu parafialnym w Bałdrzychowie. Śp. ksiądz Tomasz Promiński odszedł do Pana w niedzielę 6 grudnia br. w 59 roku życia i 34 roku kapłaństwa. Proboszczem parafii w Bałdrzychowie był od 1 lipca 2015 roku.

2020-12-14 12:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Karetki dla Lwowa od papieża i metropolity łódzkiego

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi założyła zbiórkę na zakup karetki dla Lwowa. Do udziału włączył się abp Grzegorz Ryś. Dwie karetki przekazał Ojciec Święty.

Na początku marca Markiyan Lopachak, przewodniczący Rady Miasta Lwowa, skierował list, w którym napisał, że udzielenie pomocy medycznej Ukraińcom jest utrudnione, ponieważ cały transport medyczny został skierowany na linię frontu. W związku z tym zwrócił się z prośbą o pomoc w organizacji karetek pogotowia, aby ratować rannych, którzy ucierpieli w wyniku zbrojnych działań Rosji.
CZYTAJ DALEJ

Wiemy, kto obejmie parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przypkach

2025-07-31 13:08

[ TEMATY ]

Abp Adrian Galbas

Archidiecezja Warszawska

Abp Adrian Galbas mianował ks. Pawła Sokołowskiego administratorem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przypkach

Abp Adrian Galbas mianował ks. Pawła Sokołowskiego administratorem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przypkach

Abp Adrian Galbas mianował ks. Pawła Sokołowskiego administratorem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przypkach oraz rektorem Cmentarza Komunalnego Południowego w Antoninowie - poinformowało Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej. Proboszcz parafii w Przypkach jest oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 68-letniego mężczyzny w kryzysie bezdomności. Metropolita warszawski zwrócił się do Stolicy Apostolskiej o wydalenie księdza ze stanu kapłańskiego.

"Ks. Paweł Sokołowski jako administrator parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przypkach otrzymał wszystkie uprawnienia, które na mocy prawa kanonicznego przysługują proboszczom parafii Archidiecezji Warszawskiej" - informuje Archidiecezja Warszawska.
CZYTAJ DALEJ

Bp Stułkowski o spotkaniu młodych w Rzymie: budujemy na Chrystusie

2025-08-01 19:24

[ TEMATY ]

bp Szymon Stułkowski

diecezja płocka

Jubileusz Młodych w Rzymie

Jubileusz Młodych

Karol Porwich/Niedziela

Bp Szymon Stułkowski

Bp Szymon Stułkowski

220 młodych z diecezji płockiej wraz ze swoimi duszpasterzami uczestniczy w Jubileuszu Młodych w Rzymie. Towarzyszy im bp Szymon Stułkowski, który podkreślił, że takie wydarzenie to nie tylko wyjątkowe przeżycia, ale przede wszystkim doświadczenie żywego Kościoła. - Wszyscy odkrywamy wspólny fundament, jakim jest Chrystus - powiedział biskup płocki.

Bp Stułkowski podkreślił, że międzynarodowe spotkania młodych mają ogromne znaczenie dla budowania wiary i wspólnoty. - Świat i różne ideologie walczą o młodych, a my pokazujemy, że Chrystus też chce o nich zawalczyć. Dzięki takim wydarzeniom rodzą się przyjaźnie i relacje, które uczą otwartości i akceptacji. To, co nas łączy, jest o wiele ważniejsze od tego, co może nas dzielić - powiedział bp Stułkowski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję