Reklama

Wiadomości

Manipulacją w Kościół

[ TEMATY ]

komentarz

media

policja

pedofilia

Bożena Sztajner/Niedziela

Media i środowiska liberalno-lewicowe alergicznie reagują na wszelkie próby zwrócenia uwagi na szerszy kontekst zła pedofilii w społeczeństwie.

Samo przypomnienie faktu, że nadużycia wobec dzieci dotyczą wielu środowisk, i to w większym wymiarze niż Kościoła, wywołuje agresję dziennikarzy i redaktorów. A już wspomnienie o tym, co niszczy rodzinę, jak choćby zdrady, rozwody, promowanie rozwiązłości, homoseksualizmu, ideologii gender czy wyśmiewanie czystości, wywołuje ich prawdziwą furię. Pokazuje to trwająca obecnie wściekła nagonka na ks. abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, oparta na manipulowaniu jego wypowiedziami.

Nie mówiąc już o epitetach, jakie wobec księdza arcybiskupa się pojawiają – i to nie tylko na forach internetowych – warto zwrócić uwagę choćby na niektórych jego „egzotycznych” oskarżycieli.

Znana ze swego antykatolicyzmu Magdalena Środa, atakując arcybiskupa, przekonuje np., że pierwszym głosicielem ideologii gender był Jezus Chrystus, a poseł, osoba transseksualna, wyrokuje, że arcybiskup „nie wie, co mówi”. I dochodzimy tu do zdumiewającego momentu, w którym wyroczniami w sprawach wiary i moralności katolickiej stają się ludzie, którzy z katolicyzmem nie chcą mieć nic wspólnego i z nim walczą. I szkoda tylko, że w szeregu oskarżycieli znalazło się także kilku użytecznych w takich sytuacjach duchownych. Ale to już inny temat…

Wobec obecnych ataków na Kościół trzeba dziś z całą siłą powtarzać, że pedofilia jest ohydnym przestępstwem, którego nie da się usprawiedliwić. Ogromnym kłamstwem jest mówienie, że Kościół toleruje takie zachowania. Pan Jezus powiedział, że kto zgorszy jednego z tych najmniejszych, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza, przypomniał w sobotę ks. abp Michalik.

Pedofilia to grzech ciężki. Kościół nigdy nie pozwalał i nie pozwala na krzywdzenie dzieci. Dlatego największą manipulacją jest wmawianie ludziom, że przypadki pedofilii mają swe źródło w tym, co stanowi Kościół, w tym, czego on naucza. To ZDRADA tego, do czego zobowiązuje Kościół, i duchownych, i świeckich prowadzi do grzechu. Osoby, które dopuszczają się krzywdzenia dzieci, to ludzie, którzy zasady wiary i moralności katolickiej zbrukali w sposób absolutny. W tym sensie Kościół także stał się ofiarą ich upadku. Ale aby to dostrzec, trzeba choć trochę dobrej woli, a tej większości mediów dziś brakuje. Bo to nie pasuje do „jedynie słusznej tezy”, którą forsują, że „pedofilia to sprawa Kościoła katolickiego”.

Reklama

Na efekty takiego globalnego wrabiania Kościoła w pedofilię nigdy nie trzeba długo czekać. Odczuwają to już Bogu ducha winni księża, którzy spotykają się z agresją na ulicach, których wyzywa się od „pedofilów”. Ale słowne ataki to nie wszystko.

W sobotę w Przasnyszu chciano strzelać do księdza na plebanii, kilka dni wcześniej na warszawskim Ursynowie poprzebijano opony w samochodach zaparkowanych przy parafii. Oby skutki podsycania nienawiści do duchownych nie przybrały jeszcze groźniejszych form. Czyż to wszystko nie jest realizowaniem planu, który bardzo trafnie określił ks. abp Michalik: zechcą oddzielić lud od Kościoła i biskupa. Uważajmy, bo jak pokonają biskupów i kapłanów, zejdą niżej.

2013-10-21 09:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: obserwujemy uruchomienie złych emocji, fali zła i smogu

[ TEMATY ]

media

abp Wacław Depo

BP KEP

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

O roli mediów w łagodzeniu napięć społecznych powiedział KAI metropolita częstochowski abp Wacław Depo. - Niektóre media służą tym, którzy mają władzę polityczną, albo służą potentatom, co jest normalne i powszechne, stając się kreatorami prawdy. A to jest zawsze groźne, bo nigdy nie służy dobru - stwierdza przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu. Uważa też, że bez otwarcia się na działanie Boga nie sposób przeprowadzić istotnych zmian w życiu społecznym.

Publikujemy wypowiedź abp. Wacława Depo:

CZYTAJ DALEJ

Liczne akty nienawiści wobec chrześcijan, mimo prawa chroniącego wierzących

2022-08-12 12:00

[ TEMATY ]

prześladowania

chrześcijanie

Karol Porwich/Niedziela

W Polsce dochodzi do licznych aktów nienawiści ze względu na wyznawaną religię, wymierzanych głównie w chrześcijan. Instytut Ordo Iuris zebrał dane na ten temat w ramach cyklicznego badania World Watch Research, jednostki badawczej Open Doors International.

Jest to organizacja pozarządowa zaangażowana w pomoc chrześcijanom i kościołom w nieprzyjaznych środowiskach. Badanie dotyczy przypadków łamania podstawowych praw chrześcijan w różnych państwach świata. Z tego też powodu wiele z nich dotyczyło raczej realiów miejsc, gdzie dominującą jest ludność innych wyznań.

CZYTAJ DALEJ

USA/ Pisarz Salman Rushdie kilkukrotnie dźgnięty w szyję, trafił do szpitala

2022-08-12 20:41

[ TEMATY ]

USA

pisarz

zamach

Salman Rushdie

PAP/JL CEREIJIDO

Salman Rushdie

Salman Rushdie

Salman Rushdie, brytyjski pisarz pochodzenia indyjskiego, w piątek został kilkukrotnie dźgnięty w szyję tuż przed wykładem, który miał wygłosić w mieście Chautauqua w stanie Nowy Jork w USA. Gubernator stanu Kathy Hochul przekazała na konferencji prasowej, że pisarz żyje i trafił do szpitala. Według rzecznika pisarza jest on operowany.

Zamaskowany napastnik, który wbiegł na scenę i dźgnął Rushdiego oraz lekko ranił w głowę moderatora spotkania, został aresztowany. Stan 75-letniego pisarza nie jest na razie znany. Rushdie w swoim wykładzie miał mówić o wolności artystycznej. Po napaści został transportowany do szpitala helikopterem. Rzecznik pisarza, Andrew Wylie, w oświadczeniu cytowanym przez Reutersa przekazał, że Rushdie jest operowany; nie podał więcej szczegółów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję