Reklama

Franciszek

Papież we Francji w październiku?

Papież Franciszek został zaproszony do Marsylii, gdzie pod koniec października br. odbywać się będzie zgromadzenie Rodziny Ignacjańskiej. Podróż do Francji mogłaby objąć także sanktuarium Maryjne w Lourdes.

[ TEMATY ]

Francja

papież Franciszek

Episkopat.news

Zaproszenie wystosował arcybiskup Marsylii Jean-Marc Aveline, a przekazał je papieżowi w grudniu ub.r. przewodniczący Konferencji Biskupów Francji abp Eric de Moulins-Beaufort. Informację tę potwierdził rzecznik episkopatu ks. Hugues de Woillemont, dodając jednocześnie, że nie nadeszła jeszcze oficjalna odpowiedź z Watykanu.

Zgromadzenie Rodziny Ignacjańskiej w Marsylii odbędzie się w dniach 30 października – 1 listopada pod hasłem „Widzieć wszystko nowe w Chrystusie”. Jest ono częścią obchodów Roku Ignacjańskiego, który rozpocznie się 20 maja 2021, a zakończy 31 lipca 2022. Upamiętnia on 500. rocznicę rany, jaką Ignacy Loyola odniósł w bitwie pod Pampeluną 20 maja 1521 r., co zapoczątkowało proces jego duchowej przemiany, który w konsekwencji doprowadził do założenia zakonu jezuitów, oraz 400. rocznicy jego kanonizacji 12 marca 1622 r. wraz z innym jezuitą, Franciszkiem Ksawerym.

Na zgromadzenie przyjedzie niemal 8 tys. członków Rodziny Ignacjańskiej z Francji, francuskojęzycznej części Belgii i z Luksemburga. Będą wśród nich m.in. osoby konsekrowane ze zgromadzeń zakonnych odwołujących się do duchowości ignacjańskiej, członkowie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, Chrześcijańskiego Ruchu Kadr Kierowniczych, wspólnoty Chemin Neuf (Nowa Droga), Eucharystycznego Ruchu Młodych i uczniowie jezuickich placówek edukacyjnych.

Franciszek jest pierwszym w historii papieżem wywodzącym się z zakonu jezuitów.

2021-02-11 13:48

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słowacja: Franciszek przewodniczył Boskiej Liturgii w Preszowie z udziałem 30 tys. wiernych

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/LUCA ZENNARO

W trzecim dniu wizyty apostolskiej na Słowacji papież Franciszek przewodniczył bizantyjskiej Boskiej Liturgii św. Jana Chryzostoma w Preszowie. „Jakże często dążymy do chrześcijaństwa zwycięskiego, do chrześcijaństwa triumfalistycznego, które miałoby doniosłość i znaczenie, któremu przypadałyby w udziale chwała i zaszczyty. Ale chrześcijaństwo bez krzyża jest z tego świata i staje się bezowocne” – stwierdził w homilii Ojciec Święty nawiązując do obchodzonego dziś święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

W liturgii odprawionej przed Miejską Halą Sportową wzięło udział ponad 30 tys. wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: W trosce o bezpieczeństwo wiernych

2022-12-02 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marian Florek/Niedziela

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Miejsca kultu religijnego są celem agresywnych ataków. Jak zapobiegać tym działaniom i chronić to, co ważne dla chrześcijan?

CZYTAJ DALEJ

Boże Narodzenie z Caritas

2022-12-02 15:58

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Wraz z Adwentem ruszyła akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W kościołach i centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej można nabyć świece, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom, także tym z dalekich krajów. Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży świec, które nie tylko ozdabiają świąteczne stoły, ale nade wszystko są znakiem otwartości serc, dzieci z ubogich rodzin mogą m.in. spędzić wakacje na „Koloniach z Caritas”. W minionym roku na terenie naszej diecezji udało się rozprowadzić ponad 50 tys. świec. W tym roku Caritas przygotowała świece z jednym wzorem, w dwóch rozmiarach. Można je zamówić także za pośrednictwem strony internetowej; by dotarły na czas należy dokonać formalności do 16 grudnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję