Reklama

Niedziela Świdnicka

Ogólnopolski Tydzień Kariery

[ TEMATY ]

młodzi

szkolenie

UM Świebodzice

Od 14 do 20 października w Młodzieżowym Centrum Kariery w Świebodzicach odbywały się warsztaty w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Zajęcia zorganizowano dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz beneficjentów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

OTK jest to inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych poświęcona promowaniu poradnictwa zawodowego i wspieraniu działań na rzecz rozwoju kariery – mówi Anna Stochaj, doradca zawodowy ze świebodzickiego MCK. - Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywał się pod hasłem „Odkryj talenty swojego dziecka”.

Reklama

Pierwsze spotkanie pt. „Zdolności, talenty, pasje – odkryj je w sobie” rozpoczęło się od dyskusji na temat planowania własnej kariery zawodowej. Tematyka warsztatów miała na celu zwrócenie uwagi młodzieży, iż odkrywanie uzdolnień i predyspozycji ma wpływ na osiągnięcie sukcesu zawodowego oraz osobistego.

– Z kolei drugie zajęcia pt. „Z aparatem przez życie” poświęcone były fotografii. Warsztaty prowadzone były przez fotografa Miłosza Cadera, który podzielił się z młodzieżą swoim doświadczeniem i wiedzą na temat tajników sztuki fotografowania i obróbki zdjęć – dodaje Anna Stochaj.

Młodzieżowe Centrum Kariery mieści się przy ul. Żeromskiego 27, tel. 74 664-76-55. Zajmuje się szeroko rozumianym poradnictwem zawodowym dla młodzieży.

2013-10-21 10:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomoc duszpasterska dla ofiar nadużyć seksualnych - w Warszawie zakończyło się szkolenie księży

[ TEMATY ]

ksiądz

kapłan

szkolenie

Graziako

To szkolenie jest przejawem odważnego wyjścia Kościoła w Polsce i mierzeniem się z tematem nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży - uważa paulin o. Ryszard Dec. Był on jednym z uczestników szkolenia duszpasterzy, które zakończyło się 3 września w Warszawie.

Przeszkoleni księża z ramienia przełożonych zakonnych lub biskupów diecezjalnych będą wspierali duszpastersko ofiary wykorzystania seksualnego, ich rodziny i wspólnoty kościelne, jeśli będą życzyli sobie takiej pomocy. Zdaniem o. Deca, będzie to posługa niezmiernie trudna i wymagająca wielkiej delikatności ale niezmiernie ważna, gdyż wiernym może dać poczucie bezpieczeństwa, że Kościół coraz mocniej troszczy się o osoby, które padły ofiarą molestowania a jednocześnie zabiega o profilaktykę, żeby takie zdarzenia nie miały miejsca w przyszłości.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: bazylika miejscem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

2021-09-22 19:31

[ TEMATY ]

koncert

Kielce

koncert organowy

Karol Porwich/Niedziela

Od niedzieli 26 września przez cały miesiąc w bazylice katedralnej będą trwały koncerty wybitnych artystów z Polski i Europy, z wykorzystaniem katedralnych organów po ich przebudowie, której dokonała firma organmistrzowska „Zych”. Remont organów to wotum kielczan na jubileusz 850 lat bazyliki.

Po remoncie organy mają 45 głosów. Traktura, czyli sposób przenoszenia ruchu klawiszy, została przywrócona do najstarszej, mechanicznej wersji. Natomiast kontuar, czyli część instrumentu, na której gra organista – jest nowoczesny, cyfrowy.

CZYTAJ DALEJ

Belgia: zmarł Aloys Jousten, były biskup Liège

2021-09-23 17:27

[ TEMATY ]

biskup

zmarły

Belgia

Wikipedia

Bp. Aloys Jousten

Bp. Aloys Jousten

W wieku niespełna 84 lat zmarł nagle 20 września biskup-senior Liège – Aloys Jousten. Zgon nastąpił podczas wizyty u przyjaciół w niemieckiej Kolonii, podały media belgijskie. Jeszcze w połowie września uczestniczył on w 52. Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie, na którego zakończenie Franciszek odprawił Mszę św.

Przyszły biskup urodził się 2 listopada 1937 w St. Vith we wschodniej Belgii. Święcenia kapłańskie przyjął 8 lipca 1962 w Liège, w 1966 na uniwersytecie w Lovanium doktoryzował się w zakresie teologii moralnej. Później przez wiele lat był wykładowcą uniwersyteckim teologii moralnej, nauczał w szkołach i działał w duszpasterstwie parafialnym. Od 1986 był wikariuszem biskupim dla niemieckojęzycznego regionu swej diecezji Liège. 9 maja 2001 św. Jan Paweł II mianował go biskupem Liège (sakrę nominat otrzymał 3 czerwca tegoż roku). 31 maja 2013 hierarcha przeszedł na emeryturę. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 września w katedrze w Liège.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję