Reklama

Niedziela Lubelska

1% dla chorych

Lubelska Caritas jako organizacja posiadająca status OPP może pozyskiwać środki z tytułu 1% podatku dochodowego.

2021-02-22 09:14

CAL

Do tej pory dzięki tej akcji finansowane były m.in. turnusy rehabilitacyjne oraz zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. W 2019 r. został rozbudowany Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych w Lublinie, a dofinansowanie otrzymało hospicjum domowe w Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie. W 2020 r. udało się częściowo wyremontować ośrodki rekolekcyjno-wypoczynkowe w Firleju i Dąbrowicy. - Nasz cel w 2021 r. to przede wszystkim pomoc chorym poprzez zakup łóżek pielęgnacyjnych oraz koncentratorów tlenu, szczególnie pomocnych przy ciężkich objawach zakażenia koronawirusem - wyjaśnia ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Caritas prowadzi Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego dla osób obłożnie chorych, w której można skorzystać m.in. z łóżek pielęgnacyjnych wyposażonych w materace przeciwodleżynowe. W 2020 r. z usług wypożyczalni skorzystało łącznie niemal 400 osób, a ilość sprzętu wyniosła: ponad 230 łóżek pielęgnacyjnych, 21 koncentratorów tlenu, 7 odsysaczy, 8 chodzików, 26 wózków inwalidzkich.

1% można przekazać Caritas korzystając z programu do rozliczeń PIT, dostępnego na stronie www.lublin.caritas.pl lub wpisując w odpowiednią rubrykę numer KRS 0000204819.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek w Iraku

2021-03-07 17:48

[ TEMATY ]

Irak

Franciszek w Iraku

PAP

Msze św. w obrządku chaldejskim w Bagdadzie i w Irbilu z udziałem 10 tys. wiernych, spotkania z władzami i przedstawicielami społeczeństwa, z duchowieństwem i osobami konsekrowanymi w katedrze Katolickiego Kościoła Syryjskiego w Bagdadzie, wizyta u wielkiego ajatollaha Alego al-Sistaniego w Nadżafie, spotkanie międzyreligijne w Ur, miejscu narodzin Abrahama, modlitewne nabożeństwo żałobne w Mosulu za ofiary wojny, jaka w latach 2014-2017 toczyła się w Iraku oraz spotkanie z chrześcijanami z Równiny Niniwy połączone z modlitwą „Anioł Pański” w Al-Tahira, bazylice Niepokalanego Poczęcia NMP w irackim Karakosz - złożyły się na wizytę apostolską Franciszka w Iraku, w dniach 5-8 marca.

Historyczna pielgrzymka Franciszka do Iraku okazała się wielkim sukcesem, mimo drastycznych ograniczeń związanych z bezpieczeństwem i pandemią koronawirusem. Papież kilkakrotnie wypowiedział stanowcze "nie" dla ekstremizmu, przemocy, terroryzmu, nietolerancji, nienawiści i rozlewu krwi w imię religii podkreślając, że „religia musi służyć sprawie pokoju i jedności pomiędzy wszystkimi dziećmi Boga”. Wzywał do braterstwa i jedności.

CZYTAJ DALEJ

PRENUMERATA TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA”

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Papież opowiada dziennikarzom o podróży do Iraku

2021-03-08 16:18

[ TEMATY ]

Irak

Franciszek w Iraku

PAP/EPA/GAILAN HAJI

Zakończyła się podróż apostolska do Iraku. W południe Franciszek powrócił do Rzymu. Po drodze zatrzymał się na modlitwę w Bazylice Matki Bożej Większej. Wrażeniami z podróży podzielił się podczas spotkania z dziennikarzami na pokładzie samolotu.

Opowiedział o swej wizycie u ajatollaha al-Sistaniego, którego nazwał człowiekiem mądrym i Bożym. Podzielił się emocjami, których doświadczał patrząc na zniszczone kościoły w Mosulu, a także ze wzruszeniem słuchając słów matki, która dała świadectwo o przebaczeniu zabójcom swego syna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję