Reklama

Niedziela Wrocławska

Na EDK z Wrocławia

Największa ilość tras EDK z terenu naszej archidiecezji przygotowana jest z Wrocławia. Najkrótsza trasa liczy 30 km, a najdłuższa 144 km.

Anna Lis

W tym roku u Dominikanów zaplanowane zostały cztery trasy: pomarańczową (51 km), zieloną (53 km), brązową (62 km), i niebieską (76 km). Wszystkie te trasy kończą się na Ślęży. Wszystkie rozpoczynają się od nas od kościoła dominikanów. Jedna z nich zaczyna się na Nowym Targu.

Rejonem, który w jakimś stopniu powstał po doświadczeniu EDK na Ślężę to ten z wrocławskiej Kleciny. Odpowiedzialnym za niego jest m.in. Marcin Luraniec -Pierwszy raz na EDK byłem około 6 lat temu. Zaczynałem u dominikanów, bo tam chodziłem do duszpasterstwa i zaangażowałem się w organizację. Gdy na jednej z wypraw poznałem Krzyśka z Kleciny, który chciał założyć rejon, spodobał mi się ten pomysł i od 3 lat organizujemy EDK z kościoła na wrocławskiej Klecinie - powiedział Marcin.

Reklama

Lider rejonu Wrocław - Klecina -zachęca do wzięcia udziału w EDK. Z Kleciny zostały przygotowane cztery trasy: na Ślężę (39 km), Wielką Sowę (67 km), Śnieżkę (111 km) oraz na Ślężę z drogą powrotną na Klecinę (80 km).

Nowością jest rejon we wrocławskim Nowym Dworze. Osoby, które wybiorą się na Mszę do kościoła Opatrzności Bożej i będą chciały wziąć udział w EDK udadzą się do Głębowic. Autorem trasy jest ks. Łukasz Romańczuk - redaktor "Niedzieli Wrocławskiej". Przez ostatnie lata stworzyliśmy siatkę tras do Głębowic. Pomyślałem, że warto byłoby udać się tam właśnie z Wrocławia. Przychylny temu pomysłowi był proboszcz parafii ks. Krzysztof Hajdun, dlatego też jest nam bardzo miło, że parafia Opatrzności Bożej dołączyła do naszej EDKowej rodziny. Do pokonania jest 56 km. To jest nasza najdłuższa trasa do Głębowic. Ukształtowanie terenu jest korzystne, dlatego też mogę powiedzieć, że poziom trudności nie jest zbyt wielki. Idziemy przez wrocławską Leśnicę do Brzezinki Średzkiej, następnie do Brzegu Dolnego i stamtąd do Radecza, Nieszkowic i kończymy w "Garnierówce".

Z kolei Aneta Kuczkowska lideruje w dwóch rejonach, na wrocławskich Maślicach i przy kościele uniwersyteckim. - Na Maślicach organizuje EDK po raz 4 a w kościele uniwersyteckim po raz 5 - mówi i dodaje, - Uważam, że EDK to przestrzeń dla osób bardziej wysportowanych, gdyż nie jest to łatwe, aby iść w nocy i poradzić sobie z nawigowaniem i wysiłkiem w trudnym terenie. Stąd też pomysł, aby organizować trasy jedną mającą 40 km, a pozostałe od 80 km do 102 km- zaznacza Aneta.

Reklama

Długość trasy jest odpowiedzią dla osób, które są bardziej wysportowane i regularnie ćwiczą długie dystanse - Przejście 40 km w EDK dla takich osób nie jest niczym wielkim. Natomiast pokonanie 100 km może przynieść zamierzony efekt - podkreśla.

W kościele uniwersyteckim trasy noszą nazwy od od kaplic znajdujących się w tej świątyni. czyli: Anioła Stróża (40 km), św. Anny (80 km), św. Jadwigi Śląskiej (100 km), św. Józefa Rzemieślnika (88 km), Matki Bożej Wspomożycielki w Wrocławia (102 km),

Rejon Wrocław - Maślice posiada najwięcej tras w naszej archidiecezji. - Mamy przygotowane trasy z poprzednich lat. Trasy te są rozmieszczone tak, aby wiele osób mogło zakończyć ją w swoim miejscu zamieszkania. Stąd też kończą się one w takich miejscach jak: Brzeg Dolny, Barkowo, Strzelin, Tyniec Mały, Oleśnica, Kiełczów, Oława, Bardo, Gniechowice.Wiele osób wychodzi z założenia, że łatwiej jest pokonać trasę, gdy nie trzeba organizować powrotu do domu - powiedziała A. Kuczkowska

W tym rejonie jest także najdłuższa trasa licząca 144 km - dookoła Wrocławia.

W kościele uniwersyteckim trasy noszą nazwy od od kaplic znajdujących się w tej świątyni. Czyli: Anioła Stróża (40 km), św. Anny (80 km), św. Jadwigi Śląskiej (100 km), św. Józefa Rzemieślnika (88 km), Matki Bożej Wspomożycielki w Wrocławia (102 km).

Rejony i trasy EDK [stan na 3 marca 2021]:

12 marca 2021- Wrocław (Salezjanie) - pl. Grunwaldzki 3 - do Twardogóry (53 km - Msza św. 18:00)

19 marca 2021:

Wrocław (Kościół Uniwersytecki)- (40, 80, 88, 100 i 102 km - Msza św. 18:00)

Wrocław Nowy Dwór - Głębowice (56 km - Msza św. 18:00 - kościół Opatrzności Bożej)

25 marca 2021:

Z Wrocławia - Kleciny do: Góra Ślęża (39 km), Klecina (80 km): Wielka Sowa (67 km), Śnieżka (111 km)- (Msza św. - kościół NMP Królowej Polski - 18:00)

26 marca 2021:

Wrocław Dominikanie - Ślęża - (51 km. 53 km, 62 km, 76 km - Msza św. 19:00),

Wrocław Maślice: Brzeg Dolny (43 km), Barkowo (70 km), Wrocław kościół św. Faustyny (Biskupin) (40 km), Wrocław Maślice (42 i 77, 144 km), Wrocław - Katedra (30 i 50 km), Wrocław - kościół NSPJ przy pl. Grunwaldzkim (47 km), Gniechowice (42 km), Kiełczów (68 i 77 km), Góra Ślęża (53 km), Tyniec Mały (44 km), Oleśnica (43 km), Bardzo (122 km), Oława (44 km), Strzelin (58 km), Szewce (33 km) (Msza św. - kościół pw. NMP Matki Bożej Fatimskiej - 18:00)

2021-03-03 20:04

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Marcin I, papież i męczennik

wikipedia.org

Św. Marcin I, papież i męczennik

Św. Marcin I, papież i męczennik

Marcin pochodził z włoskiego miasta Todi. Był synem kapłana Fabrycjusza. Wyświęcony na diakona pełnił przez pewien czas funkcję nuncjusza papieskiego. Po śmierci Teodora I w 649 r. został wybrany papieżem i konsekrowany bez zatwierdzenia cesarza. Otrzymał wówczas święcenia kapłańskie i sakrę biskupią. Konstanty II odmówił uznania Marcina I za prawowitego papieża.

Papież wobec monoteletów

CZYTAJ DALEJ

Bp Józef Pazdur - człowiek, który kochał ludzi [Wywiad z ks. Ryszardem Staszakiem]

2021-04-13 14:08

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Ryszard Staszak prezentuje książkę o bp. Pazdurze

Ks. Ryszard Staszak prezentuje książkę o bp. Pazdurze

“Ślęża - śląski Olimp. Ojciec Biskup Józef Pazdur - homo Dei, był tylko człowiekiem, który kochał ludzi” - to najnowsza publikacja wydana przez ks. prałata Ryszarda Staszaka. O powodach jej napisania i związkach bp. Józefa Pazdura z Górą Ślężą opowiada autor książki.

Ks. Łukasz Romańczuk: Dlaczego zdecydował się ksiądz poświęcić najnowszą książkę o. bp. Józefowi Pazdurowi?

CZYTAJ DALEJ

Słubice: Ziemia z Katynia złożona w Panteonie Pamięci Żołnierza Polskiego

2021-04-13 21:50

[ TEMATY ]

Katyń

Karolina Krasowska

Ziemia z Polskiego Cmentarza Wojennego z Katynia została wniesiona w procesji z darami. Na zakończenie Mszy św. spoczęła w Panteonie Pamięci Żołnierza Polskiego

Ziemia z Polskiego  Cmentarza Wojennego z Katynia została wniesiona w procesji z darami. Na zakończenie Mszy św. spoczęła w Panteonie Pamięci Żołnierza Polskiego

W kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach 13 kwietnia upamiętniono ofiary dokonanej przed 81. laty Zbrodni Katyńskiej.

Mszy św. w intencji ofiar ludobójstwa dokonanego przez funkcjonariuszy NKWD przewodniczył proboszcz ks. kan. Henryk Wojnar.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję