Reklama

Wiadomości

Debata: Wolność religijna w edukacji dziecka

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, katechetów oraz przedstawicieli sektora oświaty do udziału w debacie:

[ TEMATY ]

debata

WOLNOŚĆ RELIGIJNA W EDUKACJI DZIECKA

Podziel się cytatem

START - poniedziałek, 22 marca, godz. 18.00

MIEJSCE - Profil Facebook @LaboratoriumWolnosci

Możesz też zarejestrować się na debatę za pośrednictwem strony internetowej:

www.labolatoriumwolnosci.pl

Reklama

Gośćmi pierwszego spotkania będą:

• Kamilla Frejusz - doktor teologii i pedagogiki, nauczyciel religii oraz wykładowca akademicki, specjalistka z zakresu dialogu międzyreligijnego oraz z osobami niewierzącymi

• Agnieszka Stefaniuk - filolog, blogerka i matka siedmiorga dzieci, na swoim blogu Family Fun By Mum dzieli się swoim macierzyńskim doświadczeniem i buduje społeczność wspierających się kobiet, które chcą odważnie mówić o rodzinie

• Rafał Maliszewski - doktor socjolingwistyki, filozof, pedagog, językoznawca, wicedyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach

• Weronika Kudła - doktor nauk prawnych, italianistka, pedagog, ekspert Laboratorium Wolności Religijnej

Z czterech różnych perspektyw:

Podziel się cytatem

Przedstawią rolę rodzica, nauczyciela i katechety w wychowaniu empatycznego

dziecka akceptującego różnorodność świata oraz osób i postaw religijnych

Scharakteryzują wpływ środowiska rówieśniczego oraz mediów w kontekście

kształtowania własnej tożsamości i moralności dziecka

Podpowiedzą w jaki sposób i gdzie realizować edukację religijną dziecka oraz kiedy

pozwolić mu na dokonywanie własnych wyborów dotyczących sfery religijnej

Zastanowią się czy w szkole powinno się mówić i edukować do wolności religijnej

oraz czy możliwa jest realizacja neutralnej edukacji

Odpowiedzą też na pytania uczestników dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

2021-03-16 14:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Areopag Uniwersytetów - Nowy cykl debat o wojnie

[ TEMATY ]

debata

KUL

www.kul.pl

"Starcie wartości? Aksjologiczne aspekty wojny" to tytuł pierwszej debaty Areopagu Uniwersytetów, której tematem - w nowej edycji - będzie wojna, głównie w kontekście agresji Rosji na Ukrainę z wszystkimi tego konsekwencjami dla Polski i świata m.in. prawnymi, społecznymi i gospodarczymi. Pierwsze spotkanie ekspertów, a także rektorów KUL, UW, UJ, UAM i UWM odbędzie się 24 czerwca w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

- Dobro i nadzieja, zło i lęk ludzi naszych czasów, szczególnie doświadczających wojny i gwałtu, bólu i tułaczki, są również dobrem i nadzieją, złem i lękiem wspólnot uniwersyteckich. I nie można znaleźć nic prawdziwie ludzkiego, doświadczanego i poznawanego, co nie odbijałoby się echem troski w ich salach wykładowych - podkreślili organizatorzy Areopagu Uniwersytetów, dodając, że wojna rosyjsko-ukraińska, tak jak wcześniej pandemia COVID-19, zachwiała wiarą społeczeństw Zachodu w stabilność i rozwój.

CZYTAJ DALEJ

A gdybyś obudził się tylko z tym, za co wieczorem podziękowałeś Bogu?

2022-12-06 21:40

Marzena Cyfert

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Swoje patronalne święto przeżywa dzisiaj parafia św. Mikołaja we Wrocławiu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów.

W homilii o. Lukoszek przypomniał życiorys św. Mikołaja, podkreślając jego zamiłowanie do czynienia dobra i bardzo dużą wrażliwość na ludzką biedę. Zauważył, że św. Mikołaj był niezwykłym człowiekiem, o czym świadczy fakt, że po tylu latach od jego śmierci jest znany i wspominany na całym świecie. – Jego szczególnym darem i charyzmatem były dobroć i dobre uczynki, ale spełniane w ukryciu – tak, żeby tylko Bóg je widział. Można powiedzieć, że każdy święty odkrywa przed nami jakiś aspekt tajemnicy samego Boga i w ten sposób do nas przemawia. Św. Mikołaj odkrył, jak bardzo Bóg go kocha i jak bardzo dobry jest dla niego samego. Dlatego odpowiedział Bogu swoją miłością – mówił o. Lukoszek, podkreślając, że miłość do Boga jest bardzo konkretna. Ona namacalnie ujawnia się przez miłość do drugiego człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do działań na rzecz pokoju

2022-12-07 12:10

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Do działania na rzecz pokoju, zwłaszcza na Ukrainie, pamiętając o straszliwych zbrodniach, jakich dopuszczali się Niemcy na obywatelach polskich narodowości żydowskiej zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję