Reklama

Uroczystości fatimskie na Makowym Wzgórzu w Praszce

Kaplica św. Stanisława Kostki

Niedziela częstochowska 24/2002

Licznie zebrani pielgrzymi fatimscy z wielu parafii ziemi wieluńskiej i przyległych terenów Śląska Opolskiego oraz mieszkańcy Praszki przeżywali w święto Matki Bożej Fatimskiej szczególną uroczystość. 13 maja br. abp Stanisław Nowak dokonał poświęcenia kaplicy w kościele sanktuaryjnym na Makowym Wzgórzu w Praszce. Kaplica została ofiarowana czcicielowi Maryi św. Stanisławowi Kostce, patronowi Polski i młodzieży.

Św. Stanisław Kostka przez całe swoje krótkie życie bardzo kochał Matkę Bożą i tęsknił za Chrystusem. Ten wspaniały rodak uczy nas wielkiej miłości do Jezusa i tęsknoty za Komunią św. Jest dla nas wzorem do naśladowania, znakiem człowieka czystego, przykładem silnej woli, determinacji, aby za wszelką cenę osiągnąć szlachetny cel życia - służbę Bogu.

Ksiądz Arcybiskup, poświęcając nową kaplicę św. Stanisławowi Kostce, powiedział m.in.: "Niech ta kaplica, Jemu poświęcona, będzie dla wszystkich przypomnieniem, że powinniśmy za Jezusem tęsknić, pragnąc Go w niedzielnej Eucharystii, w Komunii św. Dla młodych niech będzie przypomnieniem faktu, że Pan Jezus jest dla nas wszystkim i wszystko warto dla Niego poświęcić - walczyć ze złem, aż do przelewu krwi. Tak mówi Biblia. Św. Stanisław Kostka będzie w tej kaplicy, z tego obrazu, wiele nam mówił. Dziękuję proboszczowi - ks. kan. Stanisławowi Gasińskiemu, że tę kaplicę przygotował. Św. Stanisław Kostka będzie z tego świętego wzgórza jemu i nam, wszystkim księżom, przypominał, że kapłaństwo to wielkie dobro, które należy cenić. Niech dla nas wszystkich ta kaplica będzie uświęcona, niech z tego świętego wzgórza w Praszce przemawia. Gratuluję Księdzu Proboszczowi tej kaplicy i tych osiągnięć na Makowym Wzgórzu. Tu naprawdę można się modlić. Ogromnie się cieszę, że takie miejsce powstaje w naszej archidiecezji, prawdziwie święte miejsce, cząstka nieba na ziemi. Polecam temu miejscu całą archidiecezję. Dla człowieka, który się współcześnie często gubi, warto, żeby były takie miejsca szczególnie święte".

Trzeba dodać, iż modlitewne fatimskie czuwania, jakie mają tu miejsce każdego 13. dnia miesiąca od maja do października, przyciągają rokrocznie na Makowe Wzgórze coraz więcej wiernych. Niektórzy przybywają już na godz. 18.00, inni na 20.00, kiedy to sprawowana jest uroczysta Msza św. fatimska połączona z procesją do pięciu stacji różańcowych rozmieszczonych w Alei Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Praszce. Bogu niech będą za to dzięki i Jego Najświętszej Matce z Fatimy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Podwójne obdarowanie

2021-09-21 20:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

konsekracja ołtarza

Aleksandria

Beata Pieczykura/Niedziela

– Ilekroć będziecie wstępować do tej świątyni, to będziecie pamiętać to przybliżenie się do nowo konsekrowanego ołtarza i odkrywanie Boga w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej i Ducha Świętego, który was obdarowuje swoim światłem i swoją mocą – powiedział abp Wacław Depo 21 września w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii podczas Mszy św. połączonej z obrzędem konsekracji ołtarza oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję