Reklama

Z internetu

Nowi "sojusznicy"

Filantropijni lekarze

Członkowie międzynarodowej organizacji pozarządowej "Lekarze bez Granic" (LBG) akurat przekroczyli granice, opowiadając się za aborcją. Rzecznik "Lekarzy bez Granic", Chris Torgeson, oświadczył dla LifeSite, że jego organizacja nie angażuje się w temat aborcji. Tymczasem różne dokumenty zamieszczone na jej stronie web dowodzą czegoś przeciwnego.
Według tych dokumentów, LBG pomogła w uzyskaniu wyposażenia lekarskiego przeznaczonego do przeprowadzania aborcji w Korei Północnej. W dokumencie przedstawiającym działania LBG w poszczególnych krajach czytamy: "Wśród pacjentek hospitalizowanych z przyczyn ginekologicznych ok. 50% czeka na aborcje. Dopóki LBG nie dostarczyła odpowiedniego materiału ginekologicznego, szpitale dokonywały cięć cesarskich i innych zabiegów przy pomocy narzędzi będących w strasznym stanie i bez znieczulenia, bez ekipy sterylizacyjnej, antybiotyków czy lekarstw celem zapobieżenia krwotokom".
Inne dokumenty świadczą, iż LBG rozdaje pigułki aborcyjne " w dzień po". Fragment z tekstu Zdrowie uchodźców: pilne sytuacje - świadczy, że organizacja ta kieruje się wytycznymi działania Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, czyli stosuje "wyjściowy pakiet minimalnych usług", który obejmuje "umożliwianie pilnego zastosowania po stosunku środków antykoncepcyjnych (pigułek poronnych) dla kobiet, które o to proszą... oraz świadczenie integralnych usług w zakresie zdrowia reprodukcyjnego" (co - według ONZ - oznacza aborcję).
Zapytany w tej sprawie, Torgeson przyznał, że lekarze z organizacji przeprowadzają aborcje, gdyż "LBG pracuje w 80 krajach, a w wielu z nich dozwolona jest polityka planowania rodziny".

I rotarianie...

Reklama

Paramasońska organizacja filantropijna "Rotary International" ujawniła swe oblicze, podpisując "Memorandum o współpracy" z aborcyjnym Funduszem Ludnościowym Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNFPA). " Dla naszej organizacji oznacza to ogromny krok ku wielkiej zmianie" - zapowiedział prezes "Rotary", Frank Devlyn. Jeszcze niedawno "Rotary International" uchodziła za organizację jedynie dobroczynną i zajmowała krytyczne stanowisko wobec programów "wychowania seksualnego", "kontroli ludnościowej" i aborcji. Jak stwierdził prezes Devlyn, "Rotary" będzie odtąd popierać "wychowanie w zakresie tematów ludnościowych", lecz zastosowanie polityki kontroli ludności ma zależeć "od sytuacji w danym kraju". Prezes zaznaczył, że "Rotary" już zaangażowała się w programy "zdrowia reprodukcyjnego".

"Sexwise"

Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa (International Planned Parenthood Federation) oraz brytyjski program telewizyjny BBC zawarły przymierze celem propagowania aborcji na całym świecie. Jak demaskuje hiszpańska elektroniczna "Mujer Nueva", obie te instytucje - przy finansowym wkładzie Komisji Europejskiej oraz Fundacji David and Lucile Packard - przygotowują projekt "sexwise" (mądry sex) - książkę w 22 językach oraz stronę internetową, gdzie przedstawia się aborcję jako "procedurę kładącą kres niepożądanej ciąży", i należącą do osobistych decyzji kobiety.
Projekt "sexwise" ma także zachęcać młodzież do kontaktowania się z klinikami "planned parenthood" celem uzyskania środków antykoncepcyjnych lub przerwania ciąży.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowe cuda świętego stygmatyka

2020-09-23 09:43

Niedziela Ogólnopolska 39/2020, str. 12-13

[ TEMATY ]

O. Pio

pl.wikipedia.org

Jeszcze za swojego życia Ojciec Pio wzbudzał zarówno podziw, jak i kontrowersje. Przede wszystkim jednak pociągał wiernych do większej pobożności. Czy jego przesłanie jest nadal aktualne? 
Jakie cuda dzieją się obecnie za jego wstawiennictwem? Zapytaliśmy o to br. Romana Ruska, kapucyna, który niemal na co dzień spotyka się z ludźmi doznającymi łask za wstawiennictwem św. Ojca Pio.

Ireneusz Korpyś: Od śmierci Ojca Pio minęły 52 lata, a nadal mówi się o nim tak, jakby żył. Czy Brat dostrzega wpływ tego świętego na nasze życie?

Brat Roman Rusek, kapucyn: Ojciec Pio daje konkretne znaki swej obecności wśród ludzi. Sam kiedyś powiedział, że gdy Jezus wezwie go do siebie, on poprosi Boga, aby zostawił go na świecie, gdyż jako ojciec chce prowadzić do raju każdego, kto się do niego zwróci. Często bywam w San Giovanni Rotondo, prowadzę pielgrzymki do tego świętego stygmatyka i widzę, jak ludzie opuszczają to sanktuarium – są poruszeni, odmienieni. Mówią, że to miejsce zostawia niezatarty ślad w ich sercach; niektórzy czują zapach kwiatów, wielu doświadcza Bożego działania – i to są fakty.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie patriotyczne

2020-09-25 23:23

archiwum parafii

W najbliższą niedzielę 27 września w parafii pw. św. Bartłomieja w Morawicy odbędą się uroczystości wpisujące się w upamiętnienie 100- lecia Bitwy Warszawskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15. 00 Mszą św. w intencji obrońców Ojczyzny oraz za Prezydenta RP. Z kolei o 16. 00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowych tablic na pomniku „Niezłomnym – Ojczyna” połączone ze złożeniem kwiatów. Na 16. 15 jest zaplanowane spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem, który w parafialnej sali gimnastycznej wygłosi wykład „Bitwa Warszawska a współczesna sytuacja geopolityczna.

Do Morawicy, na patriotyczne wydarzenie, które zakończy się spotkaniem przy kawie i ciastku, w imieniu wspólnoty parafialnej zaprasza proboszcz – ks. Władysław Palmowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję