Reklama

Niedziela Wrocławska

Świadectwa o cudach za przyczyną św. Rity

W dzisiejsze wspomnienie św. Rity prezentujemy świadectwa cudów, jakie ta święta wyprosiła przed obliczem Boga.

Ks. Paweł Gabara/Niedziela

Figura św. Rity, klasztor augustianów w Krakowie

Figura św. Rity, klasztor augustianów w Krakowie

Publikujemy również historię o tym, jak to się stało, że św. Rita została patronką Wspólnoty Rodzin działającej przy parafii św. Trójcy we Wrocławiu.

Świadectwo Teresy Liwanowskiej:

Ze św. Ritą, patronką spraw trudnych i beznadziejnych, po raz pierwszy spotkałam się ok. 30 lat temu podczas rekolekcji parafialnych. Na zaproszenie ówczesnego ks. proboszcza Jana Czaplińskiego nauki głosił ksiądz z Warszawy (niestety nazwiska nie pamiętam). W serce na długie lata zapadły mi słowa o niezwykłej dziewczynie, żonie, matce a w końcu oblubienicy Chrystusa. Niezwykle cierpliwej, skromnej, pokornej i posłusznej we wszystkim woli Bożej.

Wspólnota Rodzin, działająca przy naszej parafii, w 2016 roku obrała św. Ritę za swoją patronkę. I tak zaczęła się piękna przygoda z naszą Świętą. Już 2019 roku pielgrzymi z parafii pod przewodnictwem ks. Adama Błaszczyka przywieźli z Włoch, z Cascia relikwie św. Rity, które zostały uroczyście wprowadzone do naszej świątyni 22 maja 2019 roku. Rozpoczęły się nabożeństwa do św. Rity, której kult przybiera na sile z każdym miesiącem. Przybywa parafian oraz osób spoza parafii, które każdego 22 dnia miesiąca uczestniczą we Mszy świętej i nabożeństwie ku czci naszej Świętej. Przybywa składanych próśb i podziękowań.

Mogę z całą odpowiedzialnością potwierdzić, że wiele łask jest wyproszonych przez wstawiennictwo św. Rity. Są świadectwa o uzdrowieniach, o szczęśliwym porodzie (mimo wielu komplikacji), o spokojnej i szczęśliwej śmierci w dniu 22 dnia miesiąca, o przesunięciu zabiegu z lipca na 22 marca… i wiele innych.

Święta Rita odpowiedziała w sposób dosłownie ekspresowy na pytanie, dlaczego dzieci i wnuki odchodzą od Boga, wskazując kapłana i jego konferencję do przesłuchania oraz książkę, którą napisał (jest już w naszym posiadaniu i dodam, że kryją się za tym sprawy okultyzmu).

Jedno z ostatnich świadectw mówi, że dnia 22 kwietnia podczas nabożeństwa do św. Rity jedna z czcicielek naszej Świętej otrzymała sms-a, że jej krewny po długiej chorobie, pobycie w szpitalu i ogromnym cierpieniu trwającym kilka miesięcy, wydalił kamień z przewodu moczowego. Uzdrowienie miało miejsce podczas modlitwy do św. Rity.

Reklama

Pragnę też dodać, że już kilkadziesiąt osób nosi bransoletki -różańce z wizerunkiem św. Rity i wtopionymi płatkami róż, które zostały pobłogosławione na nabożeństwie ku czci naszej Świętej. Bransoletki-różańce przypominają nam cnoty Świętej i pomagają przezwyciężać własne słabości.

Ostatni sms od wielkiej czcicielki św. Rity, która należy do Wspólnoty Rodzin, a której córka na bierzmowaniu przyjęła imię Rita brzmiał, że córka z Ritą czuje się jak z siostrą.

Tak więc kończąc, kochana nasza Siostro, św. Rito, pomagaj nam nadal. Teraz, po tylu latach wiem, że św. Rita chciała być u nas i z nami. Dziękujemy za wszystkie otrzymane łaski. To co dzisiaj Duch Święty podpowiedział to przekażę naszemu kochanemu ks. Adamowi, dzięki któremu Twoje Relikwie są u nas. Chwała Panu!

Kolejne świadectwo Teresy Liwanowskiej:

Mam na imię Teresa. Chciałam złożyć świadectwo o działaniu św. Rity-patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Miałam zaszczyt gościć u siebie relikwie św. Rity na początku marca tego roku. Był piątek 5 marca. Modliłam się do św. Rity i rozmawiałam z naszą świętą, gdy zadzwonił telefon. Koleżanka powiedziała mi, że jej siostrzenica Joanna, która kilka dni temu (27.02.) urodziła trzecie dziecko, synka, w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Podejrzewano zator lub zakrzepicę. Nikt nie wiedział co było przyczyną złych wyników badań i jej ciężkiego stanu zdrowia. Usłyszałam płacz koleżanki i prośbę o modlitwę za siostrzenicę. 

Obiecałam modlitwę a płacz udzielił się i mnie. Wierzyłam, że św. Rita wszystko uprosi u Pana Jezusa, jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą. Po chwili zadzwoniła mama Joanny i bardzo zaniepokojona prosiła o modlitwę za córkę. Powiedziałam, że wszystko wiem i modlę się. Przyznam się szczerze, że "czarny scenariusz” był gdzieś u nas wszystkich. Noc upłynęła na gorącej modlitwie, płaczu i oczekiwaniu na wiadomość ze szpitala. Rano otrzymaliśmy informację, że niebezpieczeństwo minęło i ostatecznie wszystko skończyło się pomyślnie. Święta Rito dziękujemy z pomoc i za Twoje wstawiennictwo!!! Chwała Panu!!!

Reklama

Świadectwo Joanny Szymańskiej o tym jak powstawała Wspólnota Rodzin:

Wspólnota Rodzin działa w parafii Trójcy Świętej we Wrocławiu już 9 lat. Powstała z inicjatywy rodziców dzieci komunijnych. Obecnie jej opiekunem jest ks. Adam Błaszczyk. Na początku Wspólnota Rodzin nie miała patrona, ale przyszedł czas , że postanowiliśmy, aby prowadził nas w niej jakiś Święty lub Święta.

Propozycji było wiele. Musieliśmy urządzić głosowanie, aby nikt ze wspólnoty nie poczuł się smutny, że nie wybrano jego Świętego. W wyniku głosowania oficjalną patronką została Św. Rita. Nie można było wybrać lepszej ,,ŚWIĘTEJ’’ dla naszej grupy, która ma charakter modlitewny.

Dużo modlimy się za ludzi będących w trudnych sytuacjach życiowych, czasem po ludzku beznadziejnych, a przecież Św. Rita jest właśnie od tych spraw. Od kiedy mamy patronkę w parafii, każdego 22 –go dnia miesiąca odbywa się nabożeństwo z błogosławieństwem relikwiami i namaszczeniem olejami.

Ludzie piszą intencje do modlitwy, które wrzucane są do koszyczka, a w czasie nabożeństwa są czytane. Prośby o modlitwę trafiają też do nas drogą telefoniczną. W każdy piątek spotykamy się na wieczornej Mszy świętej o godz.18.30, a po niej członkowie wspólnoty i chętni parafianie gromadzą się przed ołtarzem, by Adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jest też krótkie wprowadzenie kapłana do niedzielnej Ewangelii oraz czas na pobycie z Bogiem w ciszy swego serca.

Reklama

Ważnym elementem są też pierwsze soboty miesiąca , kiedy to wraz ze Wspólnotą Małżeństw,,Nazaret’’ wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie bluźnierstwa, znieważanie i obrazy czynione Matce przez ludzi. Nieodłącznym elementem formacji we wspólnocie są też prelekcje, które głoszą księża, siostry zakonne, eksperci z różnych dziedzin życia, a także ludzie dający świadectwo swojego nawrócenia i dotyku Bożej Miłości. Są też rekolekcje wyjazdowe- czas wspólnej modlitwy i integracji naszej duchowej Rodziny.

Teraz w czasie pandemii jest trochę trudniej, ale wierzymy, że przyjdzie czas, kiedy będziemy mogli znów spotykać się bez przeszkód. W naszej wspólnocie zawiązała się też grupa muzyczna, która zaprasza do siebie wszystkie osoby chcące chwalić i uwielbiać Boga śpiewem. Działamy też charytatywnie wspierając podopiecznych Hospicjum dla dzieci Dolnego śląska oraz podopiecznych Schroniska Św. Brata Alberta.

Jesteśmy Wspólnotą Rodzin Św. Rity, jednak zrzeszamy nie tylko rodziny, ale też i osoby, które z różnych przyczyn żyją samotnie. Każdy, kto pragnie być bliżej Boga i Maryi, który chce kochać i być kochanym, który chce pomagać innym i wypełniać przykazanie Boże dotyczące miłości, który czuje się pogubiony i szuka drogi znajdzie w naszej wspólnocie swoje miejsce, by wraz z nami głosić wspaniałemu Bogu: Uwielbiamy Cię Ojcze, Synu i Duchu Święty, by mówić Maryi: Uwielbiamy Cię Matko Boga i nasza Matko .Amen

Święta Rito módl się za nami…

2021-05-22 12:21

Ocena: +12 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

USA: poważny spadek liczby praktykujących

2023-06-04 12:04

[ TEMATY ]

USA

Adobe Stock

W USA spadła liczba osób uczestniczących w Mszy co najmniej kilka razy w roku. Na przestrzeni trzech lat pandemicznych (2019-2022) w przypadku latynoamerykańskich katolików spadek wyniósł 18 punktów procentowych, w przypadku pozostałych 28. Jednocześnie ankietowani wyrazili optymizm co do Kościoła i jego przywódców.

Dane pochodzą z raportu Public Religion Research Institute (Publicznego Instytutu Badań Religijnych), opartego na wirtualnej ankiecie, w której uczestniczyło blisko 6 tys. osób, w tym 916 tzw. białych katolików i 305 pochodzenia latynoamerykańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Kościół otwarty na wszystkich

2023-06-04 20:36

[ TEMATY ]

drezdenko

kanonicy regularni

festyn rodzinny

CRL

ks. Paweł Greń CRL

Ks. Paweł Greń

Festyn Parafialny w Drezdenku zgromadził tłumy!

II Parafialny Festyn Rodzinny, który został zorganizowany przez Parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku zgromadził rekordowe tłumy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - link poniżej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję