Reklama

Nowe rozmaitości

Daleko za Koreą Płn.

Pod hasłem: Władza brata się z ludem odbyła się kolejna gospodarska wizyta rządu w tzw. terenie. Po Kielcach przyszła pora na Kraków. Pod Wawelem zjawiła się więc silna grupa pod wezwaniem Leszka Millera w składzie następującym: Barbara Piwnik, Krzysztof Janik, Jerzy Hausner, Andrzej Celiński i Michał Kleiber. Z oficjalnego komunikatu wynika, że wizyta była owocna. Nie udało nam się jednak potwierdzić, jakiego rodzaju owoce przyniosła i czy zapowiadane w kampanii wyborczej gruszki wreszcie wyrosły na wierzbie (Rzeczpospolita, 25 kwietnia). Najprawdopodobniej jednak nie, bo w zasadzeniu wierzby przez krakowskich studentów, obskurnym aktem destrukcji, przeszkodzili policjanci. I tym sposobem nie zbliżyliśmy się ani na krok do Korei Północnej i jej światłego wodza Kim Dzong Ila, w którym to państwie takie cuda zdarzają się na co dzień.

Pomysł na zdrowie

Pani minister sprawiedliwości - Barbara Piwnik włączyła się aktywnie w działania zmierzające do poprawy zdrowia publicznego. Ma temu służyć uszczelnienie sytemu w podległym jej ministerstwie. Jak sama nazwa operacji wskazuje, system do tej pory był nieszczelny, co powodowało, że informacje wyciekały. Najczęściej te niewygodne, które ambarasowały opinię publiczną, wywoływały oburzenie, zniechęcenie, zdenerwowanie. Po prostu, generując stres, przyczyniały się do chorób serca (Życie, 22 kwietnia). Aby więc obywatele zdrowsi byli, postanowiła znaleźć tych szkodników, przez których serca ludu pikały mocniej i szybciej. Nie będziesz wiedział, nie będziesz się denerował. No bo nawet jakbyś się zdenerował, to co to zmieni?

Historia zatacza koło

Z Łodzi dochodzi mlaskanie. Niesmaczne? To po prostu ludzie z SLD bezwstydnie konsumują władzę. W celach konsumpcyjnych założyli strukturę poziomą w postaci Środowiskowego Koła Medycznego SLD. Środowiskowe Koło Medyczne chodzi po zajmujących kierownicze stanowiska ludziach z branży i leczy ich z amnezji. - Proszę przypomnieć sobie, kto wygrał ostatnie wybory - strzelają argumentacją nie do odparcia, wymuszając pożądane zachowanie. Chodzą słuchy, że historia zatoczyła koło i odtworzył się stary komitet wojewódzki pod nową nazwą (Gazeta Wyborcza, 23 kwietnia).

Reklama

A jakby tak pomniczek?

Stłamszono bojowników o wolność i demokrację z Będzina (woj. śląskie). A było tak. Słynna ustawa kominowa obcięła diety radnych i zarobki urzędników. Nie przypadło to do gustu będzińskim rajcom, którzy dziwnym trafem dostrzegli w ograniczeniu swoich poborów bezpośredni atak na fundamentalne i uświęcone zasady demokracji. Niestety, Trybunał Konstytucyjny nie podzielił toku rozumowania radnych i zaskarżenie odrzucił (Trybuna Śląska, 24 kwietnia). Krótko mówiąc, zamach na demokrację się powiódł. Pozostaje liczyć tylko na historię i przyszłe pokolenia. Może za ten heroiczny bój wystawią jakiś, choćby nawet skromny, pomniczek?

Dwie wiadomości

Mamy dwie wiadomości. Jedną ponoć dobrą, a drugą na pewno złą. Najpierw ta ponoć dobra. Zamkniemy kolejny etap negocjacji z Unią Europejską. Tym razem nasi negocjatorzy dogadali się co do rybołówstwa. Teraz pora na złą. Przy okazji zrezygnowaliśmy z ochrony naszych łowisk. Pracę może stracić 16 tys. ludzi (Życie, 25 kwietnia).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szwedzki biolog Svante Paabo laureatem Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2022

2022-10-03 12:12

[ TEMATY ]

nagroda Nobla

PAP/EPA/Henrik Montgomery

Svante Paabo, szwedzki biolog specjalizujący się w genetyce ewolucyjnej, został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2022 za "odkrycia dotyczące genomów wymarłych homininów i ewolucji człowieka" - ogłosił w poniedziałek Komitet Noblowski.

Jak wyjaśnił Komitet Noblowski w swoim uzasadnieniu, dzięki swoim pionierskim badaniom szwedzki biolog Svante Paabo dokonał czegoś pozornie niemożliwego - zsekwencjonował genom Neandertalczyka, wymarłego krewnego ludzi współczesnych. Dokonał również sensacyjnego odkrycia nieznanego wcześniej, kopalnego gatunku człowieka z Denisowej Jaskini, denisowianina.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat ws. aktualnego statusu ks. Daniela Galusa oraz kierowanej przez niego grupy wiernych

2022-10-03 15:26

[ TEMATY ]

Ks. Daniel Galus

Red.

Wobec ostatnich wypowiedzi ks. Daniela Galusa, a zwłaszcza wobec informacji o rzekomym zawieszeniu przez Stolicę Apostolską kar i decyzji wobec niego, Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje i przypomina:

1. Ks. Daniel Galus został ukarany karą suspensy, czyli zawieszenia w prawie do wykonywania posługi kapłańskiej, sprawowania sakramentów i sakramentaliów, głoszenia Słowa Bożego oraz używania stroju duchownego. W przewidzianym terminie ks. Galus nie złożył rekursu (odwołania), wobec czego kary stały się prawomocne i obowiązujące. Karę wymierzono zgodnie z normami prawa kanonicznego oraz stosownie do wytycznych przekazanych przez ówczesną Kongregację ds. Duchowieństwa.

CZYTAJ DALEJ

RPD: rodzice znacznie gorzej oceniają sytuację swoich dzieci w szkole niż one same

2022-10-04 11:18

[ TEMATY ]

szkoła

Adobe Stock

Na niezadowolenie ze środowiska szkolnego wskazuje ok. 20 proc. uczniów. Połowie rodziców wydaje się, że ich dzieci odczuwają niechęć do szkoły. Jedną z przyczyn może być to, że szkoła kontaktuje się z rodzicami dopiero w sytuacjach kryzysowych – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka.

Rok temu rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zlecił ogólnopolskie badanie naukowe jakości życia dzieci i młodzieży. Zapytano uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych o ich stosunek m.in. do szkoły, rodziny, kolegów, a także ich samopoczucie psychiczne i fizyczne. W tym roku powtórzono badanie, ale tym razem zapytano rodziców, co sądzą ich dzieci o środowisku szkolnym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję