Reklama

Aspekty

Pierwsza Dama dla Ani

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda włączyła się w pomoc dla niespełna rocznej Ani Orłowskiej z Zielonej Góry, chorującej na SMA.

[ TEMATY ]

Ania Orłowska

caritaszg.pl

Małżonka Prezydenta RP Andrzeja Dudy przekazała na aukcję naszyjnik. Dochód z aukcji ma być przeznaczony na sfinansowanie terapii genowej niespełna rocznej Ani, chorującej na SMA.

Ania Orłowska z Zielonej Góry cierpi na rdzeniowy zanik mięśni SMA1 – najgorszy typ tej podstępnej choroby, która powoduje zamieranie neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni, warunkujących podstawowe funkcje życiowe: oddychanie, przełykanie, mówienie i poruszanie się. Choroba dzień po dniu odbiera Ani siły i zdolność poruszania się. 9 milionów złotych – tyle potrzeba, aby dać Ani lek ratujący jej życie i zdrowie. Dziewczynka powinna go przyjąć jak najszybciej, najpóźniej przed ukończeniem drugiego roku życia.

Naszyjnik z masy perłowej przekazany przez Agatę Kornhauser-Dudę na internetową aukcję pozyskała zielonogórsko-gorzowska Caritas.

Zwycięzca licytacji, oprócz biżuterii, otrzyma również odręczną dedykację małżonki urzędującego prezydenta. Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że gest Pierwszej Damy przyczyni się do sukcesu zbiórki i pomoże zgromadzić środki potrzebne na zakup leku, a tym samym przywrócić Ani i jej rodzinie nadzieję na normalne życie. Aukcja wystartowała w piątek, 3 czerwca i potrwa dwa tygodnie. Odbywa się na Facebooku – Licytacje dla Ani z SMA https://www.facebook.com/groups/366566431147217/. Zbiórka funduszy na lek dla Ani trwa również w portalu UratujeCie.pl, zachęcamy do jej wsparcia: https://www.uratujecie.pl/potrzebujacy/Ania.

2021-06-11 09:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek o kapłaństwie kobiet: nie ma na to miejsca, ale nie umniejsza to godności i roli kobiety

2022-11-28 17:54

[ TEMATY ]

kobieta

kapłaństwo

Grzegorz Gałązka

O tym, że teologiczna "zasada Piotrowa" nie dopuszcza możliwości święcenia kobiet i o tym, że nie przekreśla to godności i doniosłej roli kobiety w Kościele, mówi papież Franciszek w rozmowie z jezuickim czasopismem "America", która ukazała się w poniedziałek.

Wśród wielu tematów, poruszonych w wywiadzie, udzielonym amerykańskim jezuitom, pojawia się pytanie to, co Ojciec Święty powiedziałby kobietom, które, posługując w Kościele, czują, że powołane są do kapłaństwa. Papież Franciszek odpowiada krótko, posługując się terminami "zasady Piotrowej" i "zasady maryjnej", znanymi z teologii Hansa Ursa von Balthasara.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję