Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Bezpieczne wakacje

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Już idzie lato, idą wakacje.
Będzie zabawa, będą atrakcje!
Będzie wspaniale, będzie bajecznie.
Kiedy wakacje miną bezpiecznie.

Tak śpiewały dzieci na uroczystym zakończeniu zajęć w Przedszkolu Miejskim nr 58 w Łodzi. Cieszyli się rodzice i dzieci, bo wakacje to czas odpoczynku. Aby jednak ten odpoczynek był przyjemny, musi być też bardzo bezpieczny. Ważne jest, aby w czasie wakacji zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. W części artystycznej maluchy recytowały wierszyki, które pomogą im w odpowiednim zachowaniu. Gdy będą wychodzić z domu, zawsze muszą o tym powiedzieć mamie lub tacie i zapamiętać numer telefonu do nich. Ważne jest też, aby znały adres zamieszkania. Nie powinni nic przyjmować od osób nieznajomych, bo może przydarzyć się im coś bardzo niedobrego. Choćby spotkana nieznajoma osoba była bardzo miła, nie powinny z nią rozmawiać, nie mówić dokąd idą ani gdzie mieszkają. Kiedy dzwonić na numer telefonu 112, 997, 998 czy 999 maluchy wspaniale opanowały. Pomogły im w tym wierszyki, takie jak chociażby ten:

Reklama

112 - tam możesz wszystko zgłosić i o każdy rodzaj pomocy poprosić.

- To był bardzo trudny rok. Frekwencja różna, inna specyfika pracy. Na pewno lepiej pracuje się z dziećmi, które systematycznie przychodzą, jest radość, jest uśmiech. Ale daliśmy radę. Udało się z dziećmi przerobić wyznaczony program nauczania - powiedziała Sylwia Kubiak dyrektor Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 1.

Panie pracujące z dziećmi pokonały wiele trudności, aby przygotować tak piękny edukacyjny program przygotowujący ich do bezpiecznych wakacji. Gorące brawa, którymi nagrodzono milusińskich były w pełni zasłużone.

2021-06-24 07:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Zasłuchani w nauki o Miłosiernym Samarytaninie

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Arcybiskup Grzegorz Ryś już po raz czwarty zaprosił kapłanów Archidiecezji Łódzkiej do udziału w rekolekcjach. Przez trzy dni kapłani diecezjalni i zakonni słuchali nauk opartych o przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie.

CZYTAJ DALEJ

Gdyby św. ojciec Kolbe przeżył wojnę, to zbudowałby imperium medialne

2021-07-23 09:10

[ TEMATY ]

o. Maksymilian Kolbe

Mat.prasowy

Wielu biografów czy publicystów, którzy piszą o ojcu Maksymilianie, mówi o jego ofierze za współwięźnia i męczeńskiej śmierci w Auschwitz. Zbliża się 80. rocznica tego wydarzenia. Natomiast po dziś dzień nie w pełni doceniana jest działalność, którą wykonywał wcześniej. Można odnieść wrażenie, że za samą tę działalność godziłoby się uznać heroiczność jego cnót i doprowadzić do procesu beatyfikacyjnego.

Tak też opisuje życie i postawę o. Maksymiliana jego biograf, Czesław Ryszka:

CZYTAJ DALEJ

Kościół św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim na szlaku camino

2021-07-26 15:59

[ TEMATY ]

Piotrków Trybunalski

Archidieceja Łódzka

Kościół św. Jakuba w Piotrkowie Trybunlaskim

Piotrkowska Fara

Parafia św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim

Słupek ze znakiem camino - drogi do grobu św. Jakuba

Słupek ze znakiem camino - drogi do grobu św. Jakuba

Najstarsza świątynia w Piotrkowie Trybunalskim, której patronuje św. Jakub Apostoł została w marcu tego roku wpisana na polski szlak camino. Tym samym, każdy kto chce pielgrzymować drogą św. Jakuba, wśród 34 szlaków biegnących przez Polskę, może wybrać ten, którzy prowadzi przez Piotrków Trybunalski. Należy podkreślić, że nasza świątynia jest jedyną w archidiecezji łódzkiej, która została umiejscowiona na mapach prowadzących do sanktuarium w Santiego de Compostela – mówi ks. prał. Grzegorz Gogol.

Widocznym znakiem oznaczenia piotrkowskiej Fary, jest słupek ze znakiem camino, czyli promienista żółta muszla umieszczoną na niebieskim tle, która symbolizuje starą wielowiekową tradycję pielgrzymowania do grobu św. Jakuba. Poświęcenia tego znaku dokonał bp Ireneusz Pękalski, który w homilii podczas Mszy św. odpustowej nawiązując do męczeńskiej śmierci św. Jakuba, mówił o rzeszach współczesnych chrześcijańskich męczenników, którzy w różnych krajach świata oddają swoje życie za wiarę w Chrystusa. Wśród krajów, w których chrześcijanie są dotknięci przemocą kaznodzieja wymienił Włochy, Francję, Holandię, Niemcy, ale również i Polskę. Skąd u nich taka odwaga – pytał bp Pękalski. Odpowiadając zauważył, że źródłem ich wiary jest Jezus obecny w Eucharystii. Tym samym zachęcał zgromadzonych, by tak łatwo nie rezygnowali ze spotkania z Jezusem w niedzielnej Eucharystii. Ponieważ by być wiernym Chrystusowi, niekiedy musimy przejść przez doświadczenie wiary – podkreślał. Na zakończenie liturgii bp Ireneusz modląc się, prosił św. Jakuba, by dał nam siłę do wyznawania wiary w czasach, w których ona jest odrzucana.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję