Reklama

Wychowanie prorodzinne zagrożone

Z prośbą o ochronę przed działaniami Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu zwróciły się do Rzecznika Praw Dziecka członkinie Forum Kobiet Polskich. Obawiają się, że szkolny przedmiot "Wychowanie do życia w rodzinie" może zostać zastąpiony przez przedmiot propagujący edukację seksualną.
Według Forum, działania Ministerstwa mogą doprowadzić do zniknięcia ze szkół lekcji wychowania prorodzinnego i zamiast niej wprowadzenia "demoralizującej edukacji seksualnej, niszczącej naturalną wstydliwość młodzieży, przedstawiającej przedmałżeńskie współżycie seksualne jako naturalne zachowanie młodych ludzi".
Członkinie Forum Kobiet Polskich uważają, że Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu przeprowadziło już niekorzystne zmiany podstaw programowych i usiłowało podważyć znaczenie dobrze przygotowanych konsultantów wojewódzkich do tego przedmiotu. "Obecnie prowadzi ono kontrowersyjne działania weryfikacji wartościowych podręczników do tego przedmiotu" - czytamy w liście do Rzecznika.
W marcu tego roku Forum przekonywało opinię publiczną, że programy edukacji seksualnej są złe, bo sprowadzają małżeństwo do partnerstwa, a odpowiedzialność rodzicielską do antykoncepcji.
Forum Kobiet Polskich jest reprezentacją katolickich organizacji sprzeciwiających się aborcji i promujących naturalne metody planowania rodziny. Wśród 56 stowarzyszeń wchodzących w skład Forum są: Polski Związek Kobiet Katolickich, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, Ruch Światło-Życie i Związek Towarzystw Gimnastycznych "Sokół".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wspólne oświadczenie Prezydentów Państw Europy Środkowo–Wschodniej

2022-10-02 19:38

[ TEMATY ]

Ukraina

Rosja

Andrzej Duda

Red./ak/GRAFIKA CANVA

Wspólne oświadczenie Prezydentów Państw Europy Środkowo–Wschodniej będących członkami NATO ws. prób nielegalnej aneksji terytoriów Ukrainy przez Rosję.

My, Prezydenci Europy Środkowo–Wschodniej, Państw, których przywódcy odwiedzali Kijów w czasie wojny, będąc naocznymi świadkami rosyjskiej agresji, nie możemy milczeć w obliczu rażącego pogwałcenia porządku międzynarodowego przez Federację Rosyjską, dlatego wydajemy poniższe oświadczenie:

CZYTAJ DALEJ

Nie jak paniska i uzurpatorzy!

2022-09-27 13:11

Niedziela Ogólnopolska 40/2022, str. 18

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich /Niedziela

Panie, wszystko podlega Twojej władzy i nikt nie może sprzeciwić się Twej woli. Ty bowiem stworzyłeś wszystko: niebo i ziemię, i cokolwiek istnieje w przestworzach niebios. Ty jesteś Panem wszechświata” (Est 13). Te słowa antyfony otwierają niedzielną liturgię. W każdej Eucharystii pada wiele słów, a każde jest brzemienne... To niemożliwe, by je wszystkie przetrawić i wprowadzić w krwiobieg duszy. Zatrzymała mnie i dotknęła treść tej antyfony. Oto wszystko, bez najmniejszego wyjątku, podlega władzy Boga Stwórcy. Ja i ty, wszyscy. Całe moje życie. Każdy oddech, każde uderzenie serca. Nic nie jest absolutną własnością człowieka. Wszystko mamy z daru – taka wieczysta dzierżawa. Kto myśli o tym i „czuje” to co dzień? Spontanicznie czujemy się jak paniska na swoim, ba, jakbyśmy to wszystko (i siebie samych) powołali do bytu i w istnieniu utrzymywali. A przecież to nieprawda!

CZYTAJ DALEJ

Klerycy zainaugurowali nowy rok akademicki

2022-10-03 15:28

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu rozpoczął się 202. rok akademicki.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali ks. prof. dr hab. Przemysław Kantyka, dziekan Wydziału Teologii KUL oraz licznie przybyli kapłani.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję