Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Łagiewniki: Rekolekcje ze świętym Józefem

2021-07-22 09:47

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Sióstr Świętej Rodziny

Czas wakacji to także bardzo dobra okazja do organizacji i uczestnictwa w przeróżnych rekolekcjach. Siostry Świętej rodziny zaproponowały spotkanie dla młodzieży w ich domu, na terenie lasu Łagiewnickiego w Łodzi.

Siostry Świętej Rodziny, zadbały szczególnie o to, by spotykając się z młodymi ludźmi, ukazywać im jak ważne są relacje i bycie aktywnym członkiem wspólnoty.

Reklama

Podczas tegorocznych rekolekcji zaprosiły młodzież do głębszego poznania świętego Józefa, który pokazał, że warto uczyć się zaufania Bogu i oddawania w Jego ręce naszych ludzkich marzeń i planów. Młodzież bardzo trafnie zauważyła, że Pan Bóg, może i czasem ma zupełnie inne plany wobec nas niż my sami, ale że On po prostu zna nas lepiej, od nas samych. W czasie tych kilku dni towarzyszyli także Ojcowie Oblaci: Ojciec Jan Wlazły i brat Jacek – co jest dla Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux niebywale ważne, bo ich Założyciele żyli w przyjaźni i pragnęli współpracy między naszymi Zgromadzeniami.

Ojciec Jan każdego dnia wprowadzał uczestników tego świętego czasu, w bardzo praktyczny sposób: jak stawać się człowiekiem, który Ufa Bogu tak jak święty Józef. Wyszedł od tematu tożsamości człowieka, rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas jest inny i niepowtarzalny, a także o tym, że trzeba brać odpowiedzialność za swoje życie i swoją wiarę, a z drugiej strony pogłębiać relację z Bogiem, tak jak troszczymy się o relacje przyjaźni. Najważniejsza sprawa do jakiej młodzież dotarła u szczytu rekolekcji, to fakt: że trzeba kochać siebie, by móc pokochać Boga, a także drugiego człowieka, a żeby pokochać siebie, musimy odkrywać co w nasze serca wpisał Bóg, co o nas myśli Bóg, i jakie talenty oraz dary wpisał w każdego z nas.

- Czas spędzony u Sióstr Świętej Rodziny podczas rekolekcji był wspaniałym przeżyciem które z chęcią powtórzę i polecam każdemu. Modlitwa, konferencje jak i świetnie zaplanowany wspólny czas był wypełniony Boską miłością jaką emanowały zarówno siostry jak i ludzie którzy przyjechali odnaleźć i pogłębić swoją wiarę. Był to niezapomniany czas i z czystym sercem mogę powiedzieć iż każdy kto spróbuję choć raz nie pożałuje" – opowiada Maja, uczestniczka spotkania.

Reklama

Oprócz codziennej Eucharystii, adoracji, śpiewu, konferencji, pracy w grupach, modlitwy brewiarzowej i codziennego apelu, był również czas na wspólną zabawę, gry planszowe, zawody, rowery wodne, pizzę, podchody w lesie i czas wolny. Najważniejsze jest jednak to, że już pierwszego dnia między wszystkimi zawiązała się bardzo zażyła więź i cały czas spędzany był ze sobą we wspólnocie. Młodzi pokazali podczas tych paru dni, jak pięknie potrafią budować relacje między sobą.

- W tym roku rekolekcje u Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux były najlepszymi rekolekcjami na których byłem i były super przygodą z Panem Bogiem i Świętym Józefie o którym była przede wszystkim mowa. Różne atrakcje, gry, modlitwa oraz przede wszystkim atmosfera i dziewczyny wszyscy ze sobą się tak zżyliśmy ze tak trudno było nam wszystkim się ze sobą pożegnać i rozstać. Dziękujemy siostrom za ten czas – opowiada Tobiasz, uczestnik rekolekcji.

- Dla nas, Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux niebywale ważne jest, że na rekolekcjach byli obecni Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, bo nasi Założyciele żyli w przyjaźni i pragnęli współpracy między naszymi Zgromadzeniami – podsumowuje Siostra Beata.

Wszystkie szczegóły oraz piękne zdjęcia dostępne są na stronie internetowej: www.rodzinasfb.opw.pl 

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziś obchodzimy Święto Eucharystii

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum WD Archidiecezji Łódzkiej

„Eucharystia uczy ofiary przez to, że jest Ofiarą. Tę ofiarę sprawujemy i wielbimy. Ofiara Jezusa Chrystusa staje się także „naszym pokarmem”. Chcąc odnowić, ale i zarazem zbudować tę jedność Kościoła, Metropolita Łódzki zaproponował nam nową formę przeżycia Święta Eucharystii. Dlatego w przeddzień rocznicy przybycia Jana Pawła II do Łodzi, czyli w piątek 12 czerwca, Arcybiskup podczas celebracji Mszy św. w łódzkiej katedrze przekaże przedstawicielom wspólnot parafialnych znak jedności, którym w tym roku stają się lampy oliwne z herbem papieża Jana Pawła II i Archidiecezji Łódzkiej.

Lampy te o godz. 21.00 zapłoną w naszych kościołach i kaplicach publicznych tuż obok Najświętszego Sakramentu, rozpoczynając całodobową adorację. To modlitewne, indywidualne i wspólnotowe czuwanie – jak mówi abp Ryś – powinno nam pomóc na nowo odkryć, że Jezus obecny w Eucharystii jest Tym, „który wyznacza sens wszystkiemu, co ważne w naszym życiu i w naszych wzajemnych relacjach”. Jutro, tj w sobotę 13 czerwca, w całej diecezji odprawione zostaną dziękczynne liturgie Mszy św. za pontyfikat wielkiego Papieża i jego pielgrzymkę do łódzkiego Kościoła, a adoracja Najświętszego Sakramentu zakończy się jutro o godz. 21:37, w godz. narodzin dla nieba św. Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Sto lat księdza Franciszka

2021-07-23 07:47

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ksiądz kanonik Franciszek Hanek jest obecnie najstarszym kapłanem archidiecezji wrocławskiej. Dziś, 23 lipca skończył 100 lat.

Na spotkanie z księdzem seniorem, udaliśmy się do Mielca, gdzie obecnie kapłan rezyduje. Podkarpacie to rodzinne strony ks. Franciszka, który w 1996 r. przechodząc na emeryturę, powrócił w to miejsce. – Początkowo ks. Hanek przebywał w swoim rodzinnym domu razem z bratem. Po jego śmierci został przyjęty w naszej parafii i razem z nami pełni posługę kapłańską. Jeżeli siły mu pozwalają, to spowiada, odprawia Mszę św. i uczestniczy w wydarzeniach parafialnych – mówi kustosz mieleckiej bazyliki, ks. Janusz Kłęczek.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych

2021-07-24 09:32

[ TEMATY ]

biskup

Kościół

KEP

Karol Porwich/Niedziela

Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować - podkreślił abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP przemawiał podczas V Kongresu Ruchu „Europa Christi” i Spotkania Akcji Katolickiej Diecezji Ełckiej.

Wydarzenie organizowane pod hasłem „W służbie narodu – w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia” odbywa się w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję