Reklama

Niedziela Wrocławska

"Tak mi dopomóż Bóg"

Malczyce mają od połowy roku nowego wójta. W wyniku przedterminowych wyborów został nim Andrzej Niemiec. Rotę przysięgi zakończył wezwaniem „Tak mi dopomóż Bóg”.

Marek Perzyński

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Marek Perzyński: Czym się pan kierował składając publicznie tę religijną deklarację? - pytamy nowo wybranego wójta.

Andrzej Niemiec: Jestem katolikiem, więc dla mnie rota przysięgi zakończona słowami „Tak mi dopomóż Bóg” była naturalna

Reklama

M.P.: Podczas zaprzysiężenia dziękował pan rodzinie, ale mówił pan też, że jak rodzinę będzie pan traktował społeczność całej gminy. To kurtuazyjna deklaracja czy program działania na przyszłość?

A. N. Dla mnie wszyscy mieszkańcy gminy Malczyce są jak rodzina, tu się wychowałem, tu wyrosłem, chodziłem do szkoły podstawowej. Moi sąsiedzi są dla mnie ważni, ważna jest współpraca z nimi, więc tak to traktuję i chciałbym, by tak mnie traktowano.

M.P.: Ksiądz Waldemar Kontek, proboszcz z Wilczkowa, przybył na zaprzysiężenie, ale podczas uroczystości nie podszedł z gratulacjami, usłyszałem od niego, że złożył panu gratulacje wcześniej.

Reklama

A.N.: Tak, widziałem się z księdzem, osobiście zaprosiłem go na tę uroczystość i bardzo mu dziękuję, że przyszedł. Było to dla mnie bardzo ważne.

M.P.: Gmina Malczyce jest niewielką gminą, ale z wieloma problemami. Czym musi zająć się pan w pierwszej kolejności?

A.N.: Jest bardzo wiele rzeczy do zrobienia. Przede wszystkim trzeba zająć się sprawą szkoły, bo straciła płynność finansową. Ale trzeba też zająć się strategią rozwoju gminy, ściągać inwestorów. Poza tym trzeba zająć się wszystkimi codziennymi potrzebami. Tych zakresów działań jest wiele, trzeba wszystko robić jednocześnie.

M.P.: Czego życzyć nowemu wójtowi gminy Malczyce?

A.N.: Moim marzeniem jest, by ułożyła się współpraca ze wszystkimi, nawet z radnymi, którzy są trudniejsi we współpracy, ale tu nie chodzi o mnie czy o radnych. Tu chodzi o całą gminę, o to, by udało się zrealizować wszystkie dobre projekty.

2021-07-28 11:40

Ocena: +2 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

V Bolesławiecki Marsz dla Życia i Rodziny

2021-09-19 19:32

ks. Waldemar Wesołowski

Ulicami Bolesławca przeszedł V Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Po kilkuletniej przerwie to wydarzenie powróciło na ulice miasta. Bolesławiecki marsz był jedynym, jaki odbył się na terenie diecezji legnickiej. Odbył się w łączności z marszem ogólnopolskim, jaki odbył się w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję