Reklama

Czekają na naszą pomoc

Aleksandra
W liście do redakcji siostra Oli pisze: „Po śmierci naszych rodziców podjęłam się trudu wychowania mojej 12-letniej siostry Oli, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Rok temu moja mała siostrzyczka przeszła operację podcięcia ścięgna Achillesa, był to dla nas bardzo ciężki okres. Trudno mi było wytłumaczyć dziecku z głębokim upośledzeniem, że trzymiesięczny gips to dla jej dobra. Teraz Ola musi być poddana intensywnej rehabilitacji. Niestety, taka rehabilitacja jest bardzo kosztowna, a ja sama nie jestem w stanie sfinansować wszystkich kosztów leczenia. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc dla mojej małej siostrzyczki”.
Wpłaty dla Oli można przekazywać na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Ludna 4, 00-406 Warszawa, PKO BP XV O/Warszawa, 93 10201156 123112454, z dopiskiem: „Dla Oli Nowakowskiej”.

Marika
Mama dziewczynki pisze: „Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe dla mojej córki - 10-letniej Mariki, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka nie chodzi samodzielnie, ale rokowania są pomyślne. Dlatego wymaga systematycznej i długotrwałej rehabilitacji. Ważne jest zapewnienie jej ciągłego i wieloprofilowego usprawniania. Marika uczestniczy w specjalnym programie rehabilitacyjno-terapeutycznym w Ośrodku «Zabajka», który obejmuje ćwiczenia indywidualne, hipoterapię, hydroterapię, ciepłolecznictwo oraz kinezyterapię. Jestem nauczycielką i moje zarobki nie pozwalają na zebranie sumy pozwalającej dziecku na systematyczne uczestniczenie w programie rehabilitacyjnym”.
Wpłaty dla Mariki można przekazywać na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Ludna 4, 00-406 Warszawa, PKO BP XV O/Warszawa, 93 10201156 123112454, z dopiskiem: „Dla Mariki Grala”.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI krytycznie o niemieckim Kościele

2021-07-26 11:43

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Przed "Kościołem i doktryną bez wiary" przestrzegł swych rodaków papież-senior Benedykt XVI. Na łamach „Herder Korrespondenz” ukazał się artykuł, który powstał w rozmowie z publicystą Tobiasem Winstelem. Papież-senior zaznacza w nim, że jedynie wiara wyzwala ludzi z ograniczeń i ciasnoty ich czasów. „Doktryna musi rozwijać się w wierze i z wiary, a nie stać obok niej” – stwierdza Benedykt XVI.

Papież-senior podkreśla, że „Kościół składa się z pszenicy i plew, dobrych i złych ryb. Nie chodzi zatem o oddzielenie dobrych od złych, ale oddzielenie wierzących od niewierzących". Odnosząc się do roli niemieckich biskupów zaznacza: „Dopóki w oficjalnych tekstach kościelnych przemawiać będzie tylko urząd, a nie serce i duch, dopóty trwać będzie exodus ze świata wiary", powiedział Benedykt XVI. Oczekuje on od ludzi Kościoła „prawdziwego, osobistego świadectwa wiary".

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa o trzeźwość narodu

2021-07-27 09:23

TV Trwam

Modlitwa o trzeźwość narodu zgromadziła tłumy wiernych

Modlitwa o trzeźwość narodu zgromadziła tłumy wiernych

W poniedziałek, 26 lipca 2021 r., w sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyła się już po raz siedemnasty Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski, a homilię wygłosił bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

W okolicznościowym słowie bp Bronakowski bardzo mocno przypomniał słowa bł. ks. Bronisława Markiewicza: „Polska będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie”. – Trzeba zatem i dzisiaj z cała mocą powiedzieć, jak przed laty wielki Kardynał Wyszyński non possumus! Nie możemy! Nie możemy pozwolić na niszczenie i demoralizację młodego pokolenia. Nie możemy pozwolić na niszczenie małżeństwa i rodziny. Nie możemy budować cywilizacji śmierci. Nie możemy pozwolić na rozpijanie narodu. Nie możemy pozwolić na reklamę alkoholu. Nie możemy pozwolić na tak wielką dostępność ekonomiczną i fizyczną alkoholu. na to, żeby był tani i dostępny wszędzie i o każdej porze. Nie możemy godzić się na bezprawną sprzedaż alkoholu nieletnim i na częsty brak reakcji społeczeństwa i odpowiedzialnych służb na ten zbrodniczy proceder. Nie możemy pozwolić na proalkoholową mentalność. Nie możemy pozwolić na bezmiar cierpienia, jakie niosą ze sobą tak liczne wśród naszych rodaków zniewolenia – apelował bardzo mocno kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję