Reklama

Niedziela Świdnicka

Czas Misji Świętych w wałbrzyskiej kolegiacie

Szczególny czas łaski, dany od Boga, dla odnowy duchowej i umocnienia wiary, przeżywali w dniach 26 września - 3 października wierni parafii Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Do przeprowadzenia tych świętych ćwiczeń, które w takim wymiarze czasowym i duchowym organizowane są średnio raz na 10 lat, proboszcz wałbrzyskiej kolegiaty ks. kan. Wiesław Rusin zaprosił Redemptorystów z Warszawy: o. Jacka Dembka i o. Witolda Radowskiego. Do wszystkich parafian dzięki wolontariuszom, dotarły specjalne zaproszenia, w których kapłani zachęcali do wzięcia udziału w tym ważnym, duchowym wydarzeniu dla parafii. Przed rozpoczęciem misji wierni wraz z duszpasterzami przez dłuższy czas modlili się o duchowe owoce misji oraz o dary Ducha Świętego dla misjonarzy.

[zdjecie id="116798][/zdjecie]

Spotkanie dla każdego

Przez cały tydzień misjonarze głosili wiernym nauki o zasadniczych prawdach wiary i moralności. Bogactwo modlitewne tygodnia misyjnego w parafii było naprawdę bardzo wielkie. Podczas każdej Mszy św. były głoszone kazania misyjne. Zgodnie z harmonogramem, który otrzymali parafianie, odbywały się nauki stanowe dla mężczyzn, kobiet, małżeństw, dzieci i młodzieży. Prowadzone były nabożeństwa maryjne, pokutne, różańcowe i pasyjne. Każdego dnia podczas apelu misyjnego odbywały się specjalne spotkania wszystkich parafian. Misjonarze głosili nauki dla chorych, udzielając sakramentu namaszczenia. Na zakończenie świętego czasu nawrócenia odbyło się uroczyste poświęcenie krzyży misyjnych, które wierni zabrali do swoich domów.

[zdjecie id="116799][/zdjecie]

- Głęboko wierzę, że nasi parafianie dobrze skorzystali z tego czasu. Każdy, kto uczestniczył w misjach świętych, mógł otworzyć swoje serce na Boga – mówił jeden z duszpasterzy parafii.

Refleksja nad życiem

Podczas jednej z nauk, ojciec misjonarz poruszył kwestię przemijalności człowieka. – Śmierć dla człowieka wierzącego jest bramą, jest przejściem do lepszego życia. Gwarantem tego życia jest Jezus Chrystus, który na drzewie krzyża pokonał śmierć i grzech, a następnie zmartwychwstał. To w Nim jest cała nasza nadzieja – mówił.

[zdjecie id="116800][/zdjecie]
2021-10-03 13:00

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polanickie Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

[ TEMATY ]

Wałbrzych

bp Ignacy Dec

100‑lecie objawień fatimskich

Z archiwum parafii pw. Chrystusa Króla w Polanicy

Klasztor "Christus Rex" w Polanicy - Sokołówce

Klasztor

Mieszkańcy Polanicy, przedstawiciele kilkudziesięciu wspólnot parafialnych z Metropolii Wrocławskiej, Diecezji Kaliskiej , władz państwowych, samorządowych przybyli w sobotę 6 maja br. do polanickiej parafii p.w. Chrystusa Króla prowadzonej przez Ojców Sercanów Białych na uroczystość erygowania przy tym klasztorze Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Przewodniczył jej inicjator powołania tego sanktuarium , ordynariusz naszej diecezji bp Ignacy Dec.

W uroczystości uczestniczyli m.in. przybyli z kraju i z zagranicy członkowie Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa I Maryi ( Ojcowie Sercanie Biali) na czele z Jego generałem o. Javierem Alvarezem Ossorio, kapłani z dekanatu Polanica Zdrój z dziekanem ks. prał. Antonim Kopaczem. Władze państwowe reprezentował wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, a samorządowe m.in. wiceburmistrz Polanicy Dariusz Kupiec. Przybyli również ściśle współpracujący z naszą diecezją : przewodniczący Oddziału Dolnośląskiego Katolickiego Stowarzyszenia :” Civitas Christiana” Henryk Koch, prezes Fundacji „ Polskie Gniazdo” Jerzy Ziomek. Witając wszystkich uczestników uroczystości przełożony polanickiego klasztoru o. Radosław Zięzo podkreślił, że gromadzi nas tutaj dzisiaj miłość do Kościoła, do Matki Bożej. Gromadzi nas także miłość do Kotliny Kłodzkiej, która w swojej historii jest określana jako Kraina Pana Boga. - Chcemy, aby tu na Polach Polanickich w Sanktuarium matki Bożej Fatimskiej zrodziła się szkoła serce, której pierwszym nauczycielem jest Niepokalane Serce Maryi- stwierdził o. Zięzio.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję