Reklama

Wiara

27 października

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Akita

W dwudziestym siódmym dniu naszych rozważań przychodzi nam opuścić nasz rodzimy kontynent i udać się do japońskiego miasteczka Akita, gdzie skromna i słaba fizycznie Japonka Agnes Katsuko Sasagawa, która w wieku 33 lat przyjęła chrzest i wstąpiła do Zakonu Niepokalanego Serca Maryi w Nagasaki, przyjmując imię zakonne Agnieszka.

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

W maju 1973 przeniosła się do klasztoru Służebnic Eucharystii w Akita. To tutaj, w okresie od 12 czerwca 1973 do 15 września 1981 roku s. Agnieszka była świadkiem wielu objawień podczas których Matka Boża miała przekazać jej swoje polecenia oraz obietnicę uzdrowienia.

Spotkania z Matką Bożą, były poprzedzone kilkoma objawieniami związanymi z obecnością Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii. Po tych objawieniach, s. Agnes usłyszała kobiecy głos wychodzący z figury Matki Bożej otoczonej takim samym blaskiem, jakie wychodziło z Tabernakulum.

Podziel się cytatem

Reklama

Maryja poleciła jej, by bardzo wiele modliła się zwłaszcza za papieża, biskupów i kapłanów... Dalsze objawienia maryjne „wywoływane” były przez odmawianie różańca przez wizjonerkę. On też został ukazany jako środek, który ma moc zatrzymać nawet lawinę apokaliptycznych wydarzeń... Ostrzegając ludzi przed straszliwym gniewem Ojca Niebieskiego wobec współczesnego świata, który przygotowuje oczyszczenie całej ludzkości, Maryja ukazała nowicjuszce środki, mogące złagodzić Boży gniew, wśród których wymieniła: modlitwę, pokutę, szczere ubóstwo i odważne akty ofiary...

W dniu 13 października Matka Boża nadal, z całą mocą ostrzegała ludzkość poprzez wizjonerkę, mówiąc: „...jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec ześle na ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości, dobrych na równi ze złymi, nie oszczędzając ani kapłanów, ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą czuć się tak samotni, że będą zazdrościć umarłym. Jedyna broń jaka wam pozostanie, to różaniec i znak pozostawiony przez mego Syna. Dlatego dzień i noc odmawiajcie różaniec. Na różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów...”. „Nie będziecie mieć innej broni oprócz Różańca”... W ostatnim objawieniu powiedziała jej: „Odmawiaj jak najczęściej Różaniec...”.

Objawienia z japońskiego miasteczka Akita zostały uznane przez Kościół.

Podziel się cytatem

Reklama

Uważana za cudowną drewniana figura Matki Bożej z Akita, która jakoby wówczas mówiła, krwawiła i płakała, jest do dzisiaj obiektem kultu w klasztorze. Siostra Agnieszka otrzymała stygmat na dłoni, miała też wizje aniołów, przekazujących jej m.in. treść modlitwy, która potem okazała się identyczna z modlitwą przekazaną podczas objawień fatimskich. Wizjonerka z Akita miała też wizje atakujących ją diabłów, cierpiała również z powodu niedowiarstwa i sceptycyzmu wobec jej objawień. Tak jak zapowiedziano jej w objawieniach, została całkowicie uzdrowiona z głuchoty. Przeniesiono ją jednak do innego klasztoru i zakazano wypowiadania się na temat objawień.

Biskup Shojiro Ito w kwietniu 1984 ogłosił oficjalnie, że objawienia w Akita były nadprzyrodzone oraz zezwolił na lokalny kult Matki Bożej z Akita w diecezji Niigaty. W 2013 roku Papież Franciszek ustanowił sanktuarium w Akita, jako jedno z dziesięciu na całym świecie i włączył je w ogólnoświatowe czuwanie modlitewne związane z Rokiem Wiary.

Niech modlitwa różańcowa, do której zachęca nas sama Matka Boża, przyczynia się do wzrostu naszej wiary.

Czytanki przygotowuje: ks. Krzysztof Hawro/Niedziela

Pomódl się wspólnie z nami. Start transmisji modlitwy różańcowej z Jasnej Góry o godz. 16:00, a o 19.00 tramsmisja nabożeństwa październikowego.

Rozważania różańcowe na 27 października. Wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej módlmy się o świętość kapłanów!

Tajemnice chwalebne

Najsłodsze Serce Maryi, daj siłę i pewność naszej drodze na ziemi; Ty sama bądź naszą drogą, bo Ty znasz ścieżkę i skrót, które prowadzą przez Twoją miłość do miłości Jezusa Chrystusa.

Św. Josemaría Escrivá

1. Zmartwychwstanie Jezusa

Ogromna radość! Jezus zmartwychwstał! Czy naprawdę potrafię się cieszyć całym sercem, że mój Bóg, który oddał za mnie życie powstał z grobu? Często radość, która gości w naszym sercu jest bardzo powierzchowna i szybko znika. Jak więc prawdziwie cieszyć się ze zmartwychwstania? W relacji z Jezusem będziesz potrafił radować się każdego dnia, prawdziwą radością. Nie zawsze łatwo jest zadbać o tę relację, do tego często potrzebna jest walka. Podejmiesz ją?

Maryjo, pomóż mi i każdemu kapłanowi codziennie na nowo podejmować trud walki o bliską relację z Jezusem.

2. Wniebowstąpienie Jezusa

Niedawno do nas wrócił, a już odchodzi? Czy aby na pewno odchodzi? A może tak naprawdę to tylko pozory? Tak naprawdę Jezus tylko pozornie od nas odchodzi, żeby móc być z nami jeszcze bliżej w Eucharystii… Kiedy przyjmujemy Go do naszego serca w Komunii Świętej, to jesteśmy z Nim najbliżej jak tylko się da. Jak traktuje Mszę Świętą, czym jest dla mnie Komunia Święta? Czy zwykłym przedstawieniem? Czy może bliskim spotkaniem z żywym Jezusem?

Maryjo, pokaż mi i każdemu kapłanowi, jak można odnaleźć obecność Jezusa w Komunii Świętej i daj siłę, aby podejmować trud częstej Eucharystii.

3. Zesłanie Ducha Świętego

Na pewno nie raz słyszałeś o działaniu Ducha Świętego, o tym jakich cudów dokonuje w życiu innych ludzi. A w twoim? Jak często modlisz się o to, aby Duch Święty rozlewał się w twoim sercu? Może od momentu bierzmowania zapomniałeś już o Jego istnieniu? To jest ten moment, żeby nawiązać relację z Duchem Świętym, jeżeli jeszcze jej nie masz. Porozmawiaj z Nim, powiedz czego teraz potrzebujesz…

Maryjo, otwieraj moje i każdego kapłana serce na działanie Ducha Świętego.

4. Wniebowzięcie Maryi

Maryja jako jedyny człowiek została wzięta z ciałem i duszą do Nieba. Czy nie brzmi to niesamowicie? Pomyśl, jak idealna musiała być, jak nieskalana! Masz czasem takie pragnienie bycia idealnym, bez wad? Często w takich momentach nakładamy różne maski, żeby dopasować się do społeczeństwa. Nie wiemy jednak, że w ten sposób zakrywamy to, co piękne. Przecież stworzył Cię Bóg, a On tworzy tylko to, co piękne… Podejmiesz wyzwanie i staniesz dziś w Prawdzie przed sobą, przed ludźmi i Bogiem?

Maryjo, pokazuj mi i każdemu kapłanowi codziennie, jak być człowiekiem prawdziwie czystym i jak żyć w prawdzie.

5. Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi

Maryja została ukoronowana na królową Nieba i Ziemi… Trudna sprawa dla normalnego człowieka rządzić Niebem i ziemią. Trudna, ale nie niewykonalna. Jako dziedzice Królestwa Bożego jesteśmy odpowiedzialni za swój Kościół. Jesteśmy odpowiedzialni za siebie wzajemnie. Musimy podawać sobie rękę, pomagać, być dla siebie. To właśnie jest służba, która wypływa z Miłości, której nieustannie się uczymy. Trzeba umierać dla braci, ponieważ są naszą rodziną.

Maryjo, naucz mnie i każdego kapłana, jak odważnie walczyć o współbraci, jak kochać swój Kościół i spalać się dla niego.

Rozważania: KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2021-10-26 21:15

Ocena: +39 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Pontevedra

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich

Z pięknej Portugalii, której ziemię swoją obecnością w 1917 roku zaszczyciła Matka Boża przenosimy się do Hiszpanii, która także stała się miejscem objawienia Najświętszej Maryi Panny. Było to 10 grudnia 1925r. w Pontevedra, gdzie Matka Boża przyszła do „widzącej” Łucji z Fatimy, która w 1922 roku wstąpiła do zgromadzenia dorotanek w Pontevedre.

U boku Matki Bożej znajdowało się Dzieciątko Jezus, podniesione na świetlistej chmurze. Najświętsza Maryja Panna położyła swoją dłoń na ramieniu Siostry Łucji i tak jak czyniła to już poprzednio, ukazała jej Serce otoczone cierniami, które Ona trzymała w drugiej ręce i oznajmiła: „Córko moja, spójrz. Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi, towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

CZYTAJ DALEJ

Rzeszów: Nie będzie kolędy w tradycyjnej formie

2021-12-03 16:39

[ TEMATY ]

Rzeszów

kolęda

T.D.

Takiej kolędy w tym roku nie ma

Takiej kolędy w tym roku nie ma

W diecezji rzeszowskiej nie będzie kolędy w tradycyjnej formie, tzn. księża nie będą odwiedzać parafian - wynika z zaleceń przedstawionych przez Kurię Diecezjalną w Rzeszowie, a dotyczących organizacji tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

W komunikatach rzeszowskiej Kurii przesłanych do parafii 3 grudnia czytamy, że w związku w sytuacją epidemiczną tegoroczna „wizyta duszpasterska tzw. kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie”. To oznacza, że księża nie będą odwiedzać parafian w ich mieszkaniach i domach. W miejsce kolędy proboszczowie mogą zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

CZYTAJ DALEJ

Ratownicy dotarli do 42-letniego górnika

2021-12-06 13:16

[ TEMATY ]

górnicy

PAP

Po kilkudziesięciu godzinach nieprzerwanej akcji, w poniedziałek około południa ratownicy dotarli do 42-letniego górnika, uwięzionego od soboty w zawalonym wyrobisku kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej; mężczyzna nie daje oznak życia - wynika z informacji Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia.

Wydostanie mężczyzny z zawału i transport na powierzchnię potrwa kilka godzin. Dopiero kiedy ratownikom uda się wydobyć pracownika z zawalonego chodnika, będzie mógł zobaczyć go lekarz, który może potwierdzić zgon.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję